Nar Çekirdeği Yağının Kullanımı ve Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Nar Çekirdeği Yağının Kullanımı ve Faydaları için yorumlar kapalı
  • 734 kez görüntülendi

Nar Çekirdeği Yağının Kullanımı ve Faydaları

Bitkisel yağların şifalı özellikleri hakkında sitemizde uzun zamandır pek yazı paylaşmadım. Aslına bakarsanız bugün de benim yeni keşfettiğim bitkisel bir yağ hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

Son zamanlarda cilt bakımı ve cilt güzelliği için hanımlar yoğun şekilde yağ kullanımına merak salmış durumdalar. Son olarak revaçta olan yağımız ise nar çekirdeği yağı oldu.

Site içerisinde nar meyvesinin faydalarını anlatırken kısa bir şekilde nar çekirdeği yağı hakkında da bilgi sunmuştum. Bu yazımızda ise biraz daha ayrıntılı şekilde nar çekirdeği yağının faydaları ve kullanımı hakkında bildiklerimi aktarmaya çalışacağım.

Nar bol miktarda E vitamini içerir ve bu vitaminin çoğunluğu çekirdeğinde toplanmıştır. E vitamini canlandırıcı ve yenileyici etki yapan bir özelliğe sahiptir. Bu sebeple nar çekirdeğini yağ haline getirip cilt üzerinde uygularsanız gençleşmeyi rahatça fark edersiniz.

Nar Çekirdeği Yağının Faydaları: Cildi gençleştirir, besler ve sıkılaştırır. Selülitleri sıkılaştırıcı etkisi vardır. Alkol, sigara ve karbonmonoksit gazlarının cilt üzerinde yaptığı tahribatı yok eder. Ciltte oluşan iltihapları iyileştirici özelliği vardır.

Peki bu kadar faydalı bir yağ olan nar çekirdeği yağını nasıl uygularız. Şimdi parça parça bu konu hakkında bilgi verelim.

Cildi Gençleştirmek için: Nar çekirdeği yağını bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın. Ardından parmak uçlarınızla masaj yaparak göz altları hariç yüz ve boyun bölgenize yedirin. Daha sonra ılık suyla yıkayarak yüzünüzü temizleyin. Bu yöntemi 2 ay boyunca hergün düzenli olarak uygularsanız, cildinizin yorgun ve yaşlı görünümü yok olacaktır. www.saglikvegebelik.com

Selülitleri Yok Etmek için: 1 fincan suya 7-8 damla kadar nar çekirdeği yağı damlatın ve selülitli bölgelere parmak uçlarınızla masaj yaparak yedirin. Düzenli olarak uygulamanız halinde selülitli bölgelerde gözle görünür bir azalma olduğunu fark edeceksiniz.

Kırışıklıkları Yok Etmek için: 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı yaş mayayı bir kapta karıştırın ve hazırladığınız bu karışımı cilt üzerine sürerek 20 dakika kadar bekletin. Bekleme süresinden sonra ılık su ile cildinizi durulayın. Bu maskenin ardından yatmadan önce %100 organik nar çekirdeği yağı kullanarak cildinize masaj yapın. Düzenli olarak kullanmanız halinde kırışıklıklarınızda azalma olduğunu göreceksiniz.

Oldukça faydalı olan bu yağı piyasada muhtelif markalarda uygun fiyatlara kolayca temin edebilirsiniz.

Bu yazı nar çekirdeği yağı ne işe yarar markaları yorumları nasıl kullanılır kullanıcı yorumları nar çekirdeği yağının faydaları zararları yan etkileri kullanımı fiyatı kullananlar saça cilde etkisi nedir nasıldır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

nar çekirdeği yağı kullanıcı yorumları, nar çekirdeği yağının faydaları, nar çekirdeği yağı kullananlar, nar çekirdeği yağı zararları, nar çekirdeği yağı faydaları, nar çekirdeği yağı bitkisel hapı kullananlar yorumları, nar cekirdegi yag kullanan, nar çekirdeği hapı, yatmadan once narcekirdegi yagi surulurmu, nar cekirdefi yaginin kullanma süresi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.