Muzdan Daha Potasyumlu 10 Yiyecek

Muzdan Daha Potasyumlu 10 Yiyecek

Potasyum , vücudunuzun sayısız işlevine yardımcı olan en önemli minerallerden biridir. Bu güçlü mineral vücudunuzu güçlendirmek ve kaslarınızın gücünü artırmak için gereklidir. Potasyum eksiklikleri vücudunuzu gerçekten zayıflatabilir ve bu nedenle yetişkinler için ideal potasyum sayısı 4.700 mg civarındadır.

Muzlar mükemmel bir potasyum kaynağıdır ve ayrıca en uygun ve lezzetli olanlardır. İdeal günlük potasyum alımınızın yaklaşık% 10’unu sağlamanın yanı sıra, tatlı dişinize meyveli bir sabitleme sağlar . Ve en iyi yanı, muzlar kalbinizi güçlendiren ve sizi kalp hastalıklarına ve felçlere karşı koruyan en iyi besindir .

Eğer çok büyük bir muz hayranı değilseniz, umutsuzluğa kapılmayın. Lezzetli etli tariflerde ideal hedefinizi elde etmenize yardımcı olacak sayısız doğal potasyum kaynağı vardır.

Burada, muzdan daha fazla potasyum içeren 10 gıdaya bir göz atın:

1. İsviçre pazı

İsviçre pazı popüler ve beğeni toplayan bir potasyum kaynağıdır ve tek bir bardak vücudunuzu 961 mg potasyum ile zenginleştirebilir. Bu yeşil sebzeler ayrıca zengin bir A, C ve K Vitamini kaynağıdır, demir ve kalsiyumdur. Gerçekten de diyetinize ekleyen en sağlıklı yiyeceklerden biri .

2. Balkabagi

Bu lezzetli ve tatlı kök sebzesi muzları saran çok daha zengin bir potasyum sayısına sahiptir ve sadece bir bardak sizi bu önemli mineralden 582mg ile zenginleştirir. Araştırmalar yetişkinlerin her gün en az 4.700mg potasyum alması gerektiğini ortaya koyuyor ve balkabağının diyetinin ideal potasyum içeriğini içerdiğinden emin olmanın en lezzetli ve sağlıklı yolu.

3. Yoğurt

İnanılmaz derecede zengin bir potasyum kaynağı olmasının yanı sıra, yoğurt da mükemmel bir kalsiyum ve protein kaynağıdır. İhtiyacınız olan tek şey, yaklaşık 380 mg potasyum ile vücudunuzu güçlendiren sekiz ons yoğurt.

Potasyum sayısını artırmak istiyorsanız, bir ons fındık ve 2 muz ekleyin; bu, muhtemelen hayal edilebilecek en sağlıklı kahvaltının yapılmasını sağlayacaktır . Yunan yoğurdu çok düşük miktarda kalori içerir ve biraz fındık veya çilek eklerseniz, lezzetli bir doğal muamele yapar.

4. Beyaz fasulye

Beyaz fasulyelerin bu gezegende bulabilecekleri en zengin potasyum kaynağı olduğu bilinen bir gerçek değildir.

İhtiyacınız olan tek şey, yaklaşık 1.189 mg potasyumdan oluşan şaşırtıcı bir miktarın demlenmesini sağlamak için küçük bir fincan beyaz fasulye, bu şaşırtıcı değil mi? Sadece potasyumdan değil, protein, lif ve vitaminler de dahil olmak üzere diğer mineral ve mikro besinlerden zengindirler.

5. Beyaz ve tatlı patates

Pek çok insan patatesin sağlıksız olduğuna inanıyor olsa da, hem beyaz hem de tatlı patatesler potasyum ve yüksek miktarda A vitamini ile doludur.

Beyaz bir patates yaklaşık 941 mg potasyum içerirken, tatlı bir patates vücudunuzu 542 mg potasyum ile zenginleştirecektir. Onları kızartmadığınız sürece, mükemmel derecede sağlıklı ve besin bakımından zenginler!

6. Pancarlar

Pancarlar besleyici bir besindir ve potasyum bakımından zengin olmalarıyla birlikte vücudunuzu diyet lifi, manganez, B6 Vitamini, C vitamini, folat, demir, fosfor ve bakır gibi çeşitli besinlerle zenginleştirirler.

Pancarların sayısız sağlık yararları sağladığı bilinmektedir ve yalnızca bir küçük pancar bardağı sizi 518 mg potasyumla zenginleştirecektir. Pancarlar doğranmış ve sandviçler, salatalar ve çorbalar gibi çeşitli tariflere eklenebilir veya kızartmalarını yapabilir ve lezzetli bir gevrek atıştırmalıkların tadını çıkarabilirsiniz .

7. karpuz

Karpuz, bu kötü kiloları atmak ve vücudunuzu kansere karşı güçlendirmek için mükemmel ve besin açısından zengin bir besindir. Şaşırtıcı miktarda potasyum vardır ve sadece iki ince dilim sizi 641 mg potasyumdan zenginleştirebilir.

Ayrıca, çeşitli kanser türlerine yakalanma riskini azaltmak için popüler olan bir bitki pigmenti olan zengin bir likopen dozu da içerir. Kabul et, karpuz günlük potasyum alımını yemenin en lezzetli yoludur.

8. Domates sosu

Bu biraz şok edici gelebilir, ancak sulu domates sosu potasyum açısından inanılmaz derecede zengin ve sadece bir bardak vücudunuzu yaklaşık 728 mg potasyumla zenginleştirecek. Bu yüzden sandviç, sebze, güveç, makarna ve pizzalarınızı domates sosuyla doldururken cömert olun.

Kırmızı sos hayranıysanız, bu harika bir haber olacak, ancak sağlıksız ve koruyucu madde bakımından zengin suni domates sosuna güvenmek yerine kendi domates sosunuzu evde yaptığınızdan emin olun.

9. Edamame Fasulye

İnanılmaz derecede lezzetli olmasının yanı sıra, edamame fasulyeleri, dünyanın en iyi bitki bazlı protein kaynakları olmasının yanı sıra potasyum ile doludur.

Bu etli fasulyelerin bir küçük kabı, vücudunuzu yalnızca 676 mg potasyumun üzerinde zenginleştirmekle kalmayacak, aynı zamanda insan vücudunu güçlendirmek ve kasları güçlendirmek için ihtiyaç duyulan başka besin maddelerini de zenginleştirecek.

Onları kızartıp, lezzetli ve gevrek bir tat için üzerlerine küçük bir miktar tuz serpin.

10. Siyah fasulye

Siyah fasulye, potasyum, bakır, demir, manganez, çinko, fosfor, kalsiyum ve magnezyum gibi çeşitli mineraller bakımından inanılmaz derecede zengin olmasıyla birlikte, etin en iyi protein dışı kaynaklarından biridir.

Fasulye inanılmaz derecede sağlıklıdır ve çok fazla kilo vermenize yardımcı olur . Potasyum bakımından zengin olan bu baklagiller, inanılmaz derecede güçlü doğal sağlık arttırıcılarıdır ve küçük bir fincan siyah fasulye, yaklaşık 739 mg potasyum büyük bir doz içerir.

Peki, bu lezzetli potasyumca zengin yiyeceklerden hangisini diyetinize ekleyeceksiniz? Birçoğunuzun buzdolabında veya kilerinde stok bulacağına eminiz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz