Mükemmel Kaşların Alınması İçin 10 Temel İpucu

Mükemmel Kaşların Alınması İçin 10 Temel İpucu

Mükemmel Kaşların Alınması İçin 10 Temel İpucu
Güzel ve doğal görünümlü kaşlar en sıcak güzellik trendlerinden biridir. Burada en Biz Bright Side kaşların salonları ve makyaj sanatçıları bir servet harcamadan, evde kesinlikle harika görünmesi için nasıl bu yararlı kılavuz ile geldi.

Başlamadan önce…
Kaşlarınızın yeterince kalın olup olmadığını belirlemelisiniz. Kaşlarınızın bazı standartları veya kalınlık eğilimlerini karşılamadığını keşfederseniz endişelenmeyin. Her zaman daha kalın kaşları büyütmeyi deneyebilirsiniz. Yatmadan önce, daha hızlı saç büyümesi için haşlanmış yağ, zeytinyağı veya badem yağı kullanarak 3-5 dakika boyunca kaşlarınızı deneyin. Sağlıklı bir diyet aynı zamanda sihrini saçınıza değil, aynı zamanda tüm vücudunuz üzerinde de çalıştırabilir – diyetinize balık (özellikle somon balığı), fındık, kuru üzüm ve soya ürünlerini ekleyebilirsiniz. Bunlar saç büyümesini uyarır ve saç foliküllerini güçlendirir. Şaşırtıcı sonuçlar elde etmek için uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız.
Yüz şekliniz için mükemmel kaş şeklini bulun
Yüzünüz yuvarlak ise, elinizden geldiğince yüksek bir kemer yaratmaya çalışın. Kaşın en üst noktasına düz bir çizgi izleyen bir kaş biçimi arayın ve yuvarlak kaş biçiminden uzak durun. Bu yüzünüzün çok yuvarlak görünmesini sağlayacaktır.
Kare bir yüz için kavisli bir kaş şekli, yumuşak veya sert açılı şekil düşünün. İnce ve kısa kaş şekillerinden uzak durun.
Kalp şeklindeki yüzü olan kadınlar daha doğal bir görünüm oluşturduğu için düşük bir kemer ve yuvarlak kaş şeklinde yapışmalıdır. Çok kemerli bir kaşından kaçının: kısa kalp şeklindeki yüze uzunluk katabilir.
Oval bir yüzünüz varsa, düz ve yumuşak açılı bir kaş şekli seçin. Bunlar düz yukarıya doğru gitmeli ve daha sonra en üstte nazikçe eğilmelidirler.

Kaşınızı şekillendirirken bakmanız gereken üç noktayı belirlemek için ‘kalem’ yöntemini kullanın. Burnunuzun kenarında düz bir çizgiye bir kurşun kalem yerleştirin – bu kaşın başlangıcı (iç kısmı) olacak. Sonra, kurşun kalemi burun boyunca ve öğrenciniz arasında konumlandırın. Bu kemer ve kaşınızın en yüksek kısmı olacak. Şimdi kurşun kalemını hareket ettirin burun deliğinizin sonu ve gözün dış kenarı çizgidedir – bu sizin kaşınızın sonudur.
Kusursuz kaşları nasıl çekeceksin:
Teorik materyali hazırladığınızda pratik kısmına geçmeye hazır olun. Cımbızınızı alın ve koparmaya başlayın! Bu küçük ipuçlarının muhteşem sonuçlar elde etmek için kullanışlı olabileceğini düşündük:
Kendinizi rahat hissedin ve iyi aydınlatmaya dikkat edin. Yüksek kaliteli bir cımbızla yatırım yapın – kullandığınız bu önemli araç, kaş çırpma ve saç kapma konusunda etkili olmalı.
Kızarıklık, şişme ve ağrı azaltmak için gözlerinizin üzerinde buz küpü kullanın veya bazı cilt nemlendiricilerini uygulayın.
Alanın kaşın üst kısmına çekildiğinde dikkatli olun: Eğer çok uzaklaşırsanız ve fazlaca koparsanız, kaş, doğal olarak ince görünür. Her birkaç cüpten sonra, daha büyük resmi görmek ve sonucu değerlendirmek için birkaç adım geriye dönün.
Kaşlarınızı taramak için özel bir fırça kullanın ve küçük bir çivi makası veya kaş makası ile kaş çizgisinin üzerinde tutunan kılları düzeltin.

Kaşları nasıl doldururum:
Şimdi her şeyin en zor ve muhtemelen en zorlu bölümüne geçelim – kaşları doldurarak daha kalın ve daha doğal görünmelerini sağlayın. Kaşlarınız saç renginizden daha hafifse, özel bir kaş boyası kullanarak renklendirmeyi deneyebilirsiniz.
Kaşlarınızın renginin saçlarınızın tonuna çok yakın olması gerektiğini unutmayın. Saçlarınızdan daha koyu olan tonlar seçerseniz, kaşlarınız oldukça doğal olmayan görünecektir.
Kaşlarınızı kalem, kaş tozu veya gölge ve kaş rengi ile doldurabilirsiniz. Kalem, daha doğal bir görünüm oluşturmanıza ve seyrekliği gizlemenize yardımcı olur. Kaş tozu kullanmak suretiyle daha kalın kaşlar elde edebilirsiniz; kaş kıvamı ise isyankar kalın kaşlarına sahip kadınlar için bir zorunluluktur.
Mükemmel kaşlarınızı almak için temel adımlar kullandığınız dolum aracıyla neredeyse aynı:
1. Kaş kıllarını hafifçe fırçalamak, kaş alt eğrisini hizalamak ve kılsız lekeleri doldurmak için bir kaş fırçası kullanın.
2. Gerekirse alnınızın kuyruğunu yapın ve alnınızın üst ve alt kenarlarını özetleyin. Doğal kaş şeklinizin kenar boşluklarına dikkat edin; Özellikle burun köprüsünün yakınında çok fazla renk uygulamayın.
3. Kaş şeklinin daha iyi tanımlanmasını istiyorsanız, kaş ve göz kapağı arasındaki cildi vurgulamaya çalışın. Bunu yapmak için, birkaç damla kapatıcı uygulayın ve iyice karıştırın, ardından kaşın altına bir vurgulayıcı uygulayın ve gidebilirsiniz!
İşte kısa bir kaş makyaj öğretmeni:

İşte gidiyorsun! Artık güzel şekillendirilmiş, muhteşem kaşların gurur sahibi sizsiniz!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz