Mucize Sebze Alabaş

Mucize Sebze Alabaş

Mucize Sebze Alabaş

Yazımızı okumadan önce önemli bir not: Bin bir derde şifa olan mucize alabaş sebzesi iyot emilimini azaltır haftalık 3 kereden fazla tüketilmemesi önerilir.Ancak iyot takviyeli beslenirseniz daha fazlada tüketebilirsiniz.
Evet merak ettiniz alabaş nedir.Zihninizde uyanan bu soruya kısaca yanıt verelim: alabaş bizim bilmediğimiz ama Avrupa’nın şifacısı olarak bilinen faydası sayılamayacak kadar çok ender sebzelerden bir tanesi. Türkiye’miz alabaş ile geçmiş yıllarda tanıştı ancak halk arasında şu an yaygın değil.Çünkü genelde sağlığa faydalı şeylerle ilgilenmekten çok uzağız.Ancak sağlığımızı kaybettikten sonra şifa arama yollarına başvuruyoruz.Sağlıklı iken adeta sağlıklı bir hayata ayak dirercesine nerede ne kadar sağlıksız ortam varsa veya sağlıksız tüketim varsa hemen başvurmaktan geri durmuyoruz.
alabaş
Evet artık alabaş sebzesi artık Türkiye de üretim aşamasından çıkarılıp tezgahlarda yer bulmaya başladı bile.. Ancak halkımız şu an bu sebzeye yabancı tıpkı alabaş sebzesinin de halkımıza bir kaç sene öncesine kadar yabancı olduğu gibi.
Sizler bu şifa deposu sebze ile tanışmaya ilk adımınızı yazımız sebebiyle atmaya başlarken gelin birlikte alabaş sebzesi kimmiş hep birlikte öğrenelim.
Avrupa sebzesi olan alabaşın Avrupa da bilinen adı KOHLRABİ . Avrupa da bu isimle anılan turpa benzer bu bitki adeta şalgamla ikiz kardeş niteliğinde.
Alabaş yapısında o kadar vitamin ve mineral içeriyor ki adeta yok yok …
Rengi eflatuna ve açık yeşile çalan bu sebze lifli olmasının da yanı sıra A, B1 ,B2,B3,C,B6 vitaminleri açısından zengin ve içeriğinde bulunan demir,fosfor,potasyum,kalsiyum ile de bulunmaz nimetler sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor.
Ülkemizde turpgiller ailesi kapsamın da değerlendirilen alabaş antioksidan özelliği sayesinde bir çok kanser çeşidine koruyucu bir ehemmiyet arz ediyor.Ülkemizde Marmara bölgesi ve Karadeniz bölgelerimizde yetiştirilmeye başlanan alabaş diğer ülkelerin iklimine kıyasla Amerika ve Avrupa’nın orta ve kuzey bölgelerinde üretiliyor.
alabaş sebzesi
Mucize Sebze Alabaş , Peki alabaşın faydaları nedir;
Alabaş akciğer kanserine yakalanma riskini önemli ölçüde aza indirgiyor.
Alabaş kalın bağırsak kanseri riskini ortadan kaldırmak için biz insanoğluna hediye edilmiş ender bir sebze.
Alabaş sebzesi tansiyon dengeleyici olarak ilaç niteliğinde ayrıca yüksek tansiyonu olanların kullanmaları tavsiye ediliyor.
Mucize sebze alabaş tedavisel bir kullanımla uygulandığında sinir sistemini onarıp tedavi ediyor. İşte bu harika sebze birazdan sayacağımız birçok bedensel ve ruhsal iyileşme evrelerini tetikliyor.
Alabaş sebzesiyle tanıştı iseniz öksürük şurubu kullanmanıza gerek yok ayrıca bronşit ilaçlarınızı da çöpe atabilirsiniz. Alabaş sebzesinin suyu öksürüğe ve bronşite birebir ilaç niteliği taşıyor.Tek yapmanız gereken suyunu elde etmek.
Kalp ve dolaşım sistemi hastalıklarına karşı sizin için mücadele eden alabaş sebzesi böbrek taşından bir göz hastalığı olan katarakta kadar çok iyi geliyor. Dahası mı ? felç oluşumunun önünde bir kalkan özelliği taşıyor.
Hayır bu kadar yetmez diyorsanız işte dahası; böbrekte oluşmuş taşlardan ziyade safra kesesinde oluşan taşların düşmanı olan mucize sebze alabaş bu taşların düşmesine sebep oluyor.
Muhtevasında büyük ölçüde demir bulunuyor ve doğal olarak ta kansızlığı olanlara çare oluyor.Nefesiniz mi daralıyor astımla mücadelemi veriyorsunuz durmayın alabaş ile tanışın.Emziren anneler sütünüz mü az beklemeyin hemen alabaş ile tanışın ve sütünüz artsın.Alabaşın kalori oranın son derece düşük olduğu için yerken zayıflama etkisi olduğunu da görebilirsiniz.
Nasıl yenildiğini düşünüyorsanız yapraklarını lahana yaprakları gibi pişirerek tüketebilirsiniz.Turpa benzeyen sebzesini ise çorbalarda salatalarda yemeklerde kullanarak tüketebilirsiniz.
alabaş sebzesi yenilişi
Sağlıklı yaşam için sizlerleyiz … Sağlıklı bir hayat hedefimiz… Sağlıkla kalın.. Sağlık için sizlerleyiz… Hasta sağlik  ailesi için biz hep buradayız.
Sağlıkla kalın…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz