Moringa sağlığa faydalı birçok bileşen içerir

  • ALTERNATİFTIP
  • Moringa sağlığa faydalı birçok bileşen içerir için yorumlar kapalı
  • 1.167 kez görüntülendi

Moringa sağlığa faydalı birçok bileşen içerir

Moringa sağlığa faydalı birçok bileşen içerir.
Vitaminler; A vitamini, B1 vitamini (tiamin), B2 (riboflavin), B3 (niasin), B-6folat, askorbik asit (C vitamini),
Mineraller; kalsiyum, potasyum, Demir, magnezyum, fosfor, çinko
Moringa portakaldan yedi kat C vitamini, sütün dört katı kalsiyum, havuçların dört katı A vitamini, muzun üç katı potasyum, ıspanağın yirmi beş katı demir içerir. Moringa iyi bir protein kaynağı yoğurttan 2 kat fazla protein içerir. Ayrıca yüksek miktarda antioksidan içermesi nedeniyle birçok açıdan ‘’Süper Gıda’’ özelliğini sonuna kadar hak eder.
Moringanın sağlık üzerinde faydaları;
Kilo kontrolü;
Moringanın pankreas üzerinde insülin salınımını düzenleyerek kaş şekeri sabit tutması, bu sayede ani acıkmaların önüne geçmesi, iyi bir diüretik olup, ödem boşaltıcı etkisiyle sağlıklı bir kilo kontrol ajanı olarak kabul görmesini sağlamaktadır. Moringa bol miktardaki vitamin yapısı sayesinde metabolizmayı uyarır ve vücudun aldığı gıdalar daha çabuk sindirilmesine yardımcı olur. Hızlanan metabolizma yağ yakımını kolaylaştırabilir. Unutmamak gerekir ki moringa bir tek başına bir mucize değildir. Ancak diyet sırasında, kilo kontrolünde güvenli bir yardımcı olabilir.
Cildi ve saçı korur ve besler;
Moringanın içeriğinde bulunan protein türü, bu da cilt ve saç hücrelerini yaşlanma hasarına karşı korumaya yardımcı olur. Hindistan’da yerel halk tarafından düzenli kullanımda saçların beyazlamadığını dair oldukça ciddi inanış vardır. Cilt enfeksiyonlarını ve yaraları tedavi etmek amacıyla halk tababetinde kullanılmaktadır. Moringa ayrıca cildi ve saçı güçlendiren nemlendirici ve detoksifiye edici öğeler içerir. Moringa cilt hücrelerinin gelişmesini sağlayan zeatin açısından oldukça zengindir, bu madde cildinizin genç ve sağlıklı olmasını sağlar.
Karaciğerin korunması;
Özellikle uzun süreli kullanılan ilaçların ve vücuda giren kimyasalların neden olduğu karaciğer hasarına karşı karaciğeri koruduğu ve onarım sürecini hızlandırabildiği tespit edilmiştir.
Kanseri önleme ve tedaviye destek;
Moringada bulunan antioksidan özellikteki bileşenler kanserin gelişmesini önlemeye yardımcı olabilecek özellikler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.