Miyom küçülten bitkiler

Miyom küçülten bitkiler

soganRahim dokusunda, 1-1,5 cm büyüklüğündeki selim tümörlere miyom deniyor. Kadınlarda özellikle 35 yaş üstünde sıklıkla miyom görülmektedir. Miyomların küçülmesi için bazı bitkisel çözümler de öneriliyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu miyom tedavisinde soğan kürünün mucizelerinden söz ediyor. Saraçoğlu, katıldığı televizyon programlarında miyom tedavisinde soğan kürünün mucize etkilerinden söz etti. Kendi çalışmalarıyla yararlarını kanıtladığı “soğan suyu kürü” ve faydalarını açıkladı. “Soğan Suyu Kürü” Özellikle bayanlarda görülen küçük ve orta çaplı miyomların küçülmesinde ve yok olmasında çok etkili olduğunu belirtti. Saraçoğlu; eğer miyonlar ara kanama yapmıyorsa ve boyutu 5-6 cm’den küçükse adetin başlamasına 15 gün kala günde 2 kez olmak üzere içilmelidir.

Soğan kürü hazırlanması 

1 adet orta boy kuru soğanı kabuklarını soyduktan sonra 4 eşit parçaya bölün ve daha evvelden kaynatılmış olan 2 su bardağı kadar su içerisinde kapağı kapalı şekilde 5 dakikaya kadar kaynatın. İçerisine başka bir şey katmadan öğle ve akşam yemeklerinden evvel 1 bardak için. Çalışan kadınlar sabah akşam da içebilir. (soğan yenmeyecek). Anca bu içecek kesinlikle soğuk değil, ılıktan sıcağa yakın içilecektir. Kürü uyguladıktan sonra ikinci kez adet görmeden 10 önce yeni bir soğan suyu kürü uygulamalısınız.

Bu kürün 15 günden fazla uygulanması kesinlikle tavsiye edilmez!

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu  “Soğan suyu kürünü” adet düzensizliği ve polikistik over rahatsızlıkları içide son derece yararlı olduğunu söylüyor.

Civanperçemi, aslan pençesi, ıhlamur ve çoban çantası kaynatılıp suyunun içilmesi de miyomları küçültmede etkili bitkilerdir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz