Misvak Kullanmanın Faydaları Nasıl Kullanılır

Misvak Kullanmanın Faydaları Nasıl Kullanılır

Hiç kuşkusuz ağız ve diş sağlığı herkes için çok önemli bir kavramdır. Dişlerimizi beyazlatmak ve daha sağlıklı dişlere kavuşmak için farklı yöntemler arar dururuz.

Kimi zaman diş macunları veya son teknoloji ürünü diş fırçaları, kimi zaman ise her türlü kimyasal karışımı içeren farklı markalarda ağız bakım suları ve ilaçları imdadımıza yetişir.

Oysa ağız ve diş sağlığının en önemli kuralı tamamen bitkisel ve hiç bir şekilde kimyasal madde karışmayan ürün veya macunlarla dişleri fırçalamaktan geçer. İşte bu noktada karşımıza çıkan ürün misvak ağacından başka bir şey değildir.

Misvak kullanmak hem sağlıklı, hem ucuz, hem de çok faydalı bir ağız ve diş bakımı uygulamasıdır. Öyle ki Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) dişlerini sürekli olarak misvak ile temizlemiş ve bu uygulamayı herkese tavsiye etmiştir.

Kullanımı sünnet olan misvak sizlere ne gibi faydalar sağlıyor eğer merak ediyorsanız yazımıza bir göz atın derim.

Misvak Kullanmanın Faydaları: Her şeyden önce iyi bir antiseptiktir. Ağız kokusunu giderir. Diş çürümelerini önler. Diş etlerini güçlendirir. Sürekli kullanımda diş eti kanamalarına iyi gelir. Balgamı bertaraf eder. Ağız kuruluğunu önleyerek akıcı konuşmayı sağlar. Misvak yağı eklem ağrılarına karşı faydalıdır. Misvak tohumu mide kuvvetlendiricidir.

Peki kaliteli bir misvak ağacı ne gibi özellikler taşımalıdır sizce? Hemen buna cevap verelim. Misvak kullanımının daha iyi sonuçlar vermesi için kullanacağımız misvak güzel ve keskin kokulu olmalıdır, rengi altın sarısına çalan renkte olmalıdır, esnek bir yapısı olmalıdır, kabuğu en az 1 mm kalınlığında olmalıdır.

Bu kısmı da geçtikten sonra ise aklımıza takılan tek soru kalıyor o da misvağın nasıl kullanılacağı.

Misvak Nasıl Kullanılır: İlk olarak misvakı yumuşaması için ucunu 1 saat civarında suda bekletin. Sonrasında kabuğunu kenardan çizip soyun. En fazla 1.5 cm boyunda olacak gibi. Uçlarını ayırmak için size basit bir yöntem söyleyeceğim. Misvakın ucunu temiz bir poşete geçirin. Sonrasında tel tel olana kadar pense yardımıyla sıkın. Ama hafif sıkmanız gerekiyor. Fazla sıkarsanız telleri kopabilir. Misvakı kullanırken adeta bir diş fırçası gibi dikine enine kullanmalısınız.

Bu yazı misvak nasıl kullanılır hazırlanır temizlenir, misvakın kullanılışı, misvakın faydaları, misvakın dişe faydaları, misvakın ucu nasıl açılır, misvakın faziletleri bilimsel faydaları zararları, misvakın kullanım süresi şekli, misvakın kullanılışı konusunda yazılmıştır.

misvak nasıl kullanılır, misvak nasıl temizlenir, her misvak kullanılırmı, misvak, misvak nasıl açılır, misvak kullanma süresi, misvak kullanımı ve faydaları, misvak kullanım ömrü, misvak kullananlar, Sigara birakanlarin gorusleri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.