Misvak Ağacı ve Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Misvak Ağacı ve Faydaları için yorumlar kapalı
  • 885 kez görüntülendi

Misvak Ağacı ve Faydaları

Misvak Ağacı: Çok lifli, küçük bir ağaç olan misvak ağacının dallarının ucundaki kısım diş fırçası olarak kullanılır. Özsuyu doğal flörür içerir.

Misvağın Faydaları: Misvak, en iyi ve etkili diş temizleme aracıdır. Mikropları ve bakterileri öldürür. Dişleri temizler ve diş etlerini kuvvetlendirir. Diş çürümelerini engeller ve dişleri beyazlatır. Ağız kokusunu giderir. Ağrıları hafifletir. Balgamı giderir. Mide gazını gidermeye yardımcı olur. Bütün bu faydaları nedeniyle Peygamberimiz tarafından misvak kullanmak çok tavsiye edilmiştir.

Misvak Nasıl Kullanılır: Misvağın dalından 15 cm kadar bir parça kesilip ucu 1-2 cm kadar yontulup kabukları soyulur. Bir süre tuzlu su içinde bekletilince soyulan kısmın içindeki lifler açılır ve diş fırçası görünümünü alır. Eğer dallar çok sertse ve kendiliğinden açılmıyorsa bir bıçak yardımıyla açılması sağlanabilir.

Misvak hazır hale getirildikten sonra normal bir diş fırçası gibi diş temizliği için kullanılır. İlk kullanımlarda, zayıf diş etlerinde hafif kanama olabilir. Misvak kullanmaya devam ettikçe diş etleri güçlenecek ve bu kanama kısa sürede geçecektir. Misvağın diş ve diş eti sağlığına faydaları nedeniyle son yıllarda misvak özlü diş macunu ve benzeri ürünler de üretilmektedir.

Bu yazı misvak nasıl kullanılır, misvak faydaları, misvak nedir, misvakın faydaları, misvağın faydaları, misvağın faydaları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

misvak yararları, misvakın yararları, misvagin faydalari madde, misvagin faydaları, misvak faydalari, misvak nedir faydaları nelerdir kısaca, misvak agaci, misvagin kabugu nasil soyulur, misvağın faydaları nelerdir, misvağın faydaları madde madde

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.