Migren Hastalığı için Bitkisel Tedavi

  • ALTERNATİFTIP
  • Migren Hastalığı için Bitkisel Tedavi için yorumlar kapalı
  • 600 kez görüntülendi

Migren Hastalığı için Bitkisel Tedavi

Bazı insanlar yoğun şekilde baş ağrısı çeker. Farklı sebepleri olmakla birlikte sürekli baş ağrısı ya da migren sorunu yaşayanlara bitkisel çözüm ve öneriler sunmak istiyorum.

Migrene karşı neler yapılır, hangi ilaçlar ve bitkiler iyi gelir, migren için bitkisel çözüm önerileri ve tavsiyeler nelerdir? Şimdi sözü uzatmadan hemen başlayalım isterseniz.

Migren ağrıları için Arslan pençesi kür olarak kullanılır. Başarı oranı çok yüksek olan bu bitkinin önerilen kullanma şekline göre uygulanması çok önemlidir. Aslanpençesi kürü özellikle bayanların adet öncesi tetiklenen migrene karşı da oldukça etkilidir.

Hazırlanışı: 4 – 5 gram (yaklaşık bir tutam) kurutulmuş arslan pençesi kaynamakta olan yarım litre suyun içine atılarak hafif ateşte 2 dakika kaynatılmaya devam edilir. İkinci dakikadan sonra sıcaklığını kaybettirmeden 10 dakika demlenir. Daha sonra soğuması beklenir ve süzülür.

Demleme işlemi tamamlandığında mutlaka süzme işleminin yapılması gerekmektedir. 1 ay boyunca bir gün arayla (gün aşırı) 1 su bardağı içilir. 1 aydan sonra 15 gün ara verilir. 15 günlük aradan sonra 6 ay boyunca haftada 2 defa birer bardak içilir. 6 aydan sonra dönem dönem uygulanır.

Uyarı: Kesinlikle demleme süresi tamamlandıktan sonra daha fazla kabın içinde bitkiyi bekletmeyin, süzerek bitkiyi ayırınız.

Dikkat: Arslan pençesi çayı kullanırken içimini kolaylaştırmak için herhangi bir şekilde tatlandırıcı veya başka bir madde kesinlikle ilave edilmez. Yemek yedikten 1 saat sonra içilir. Arslan pençesi çayını hazırlarken kesinlikle 10 dakikadan fazla demlemeyin. Hazırlanan arslan pençesinin arta kalanı buzdolabında en fazla 3 gün korunabilir.

Migren hastalığının tedavisi için şu korunma yöntemlerine dikkat etmeniz önemlidir.

– Düzenli bir uyku düzeniniz olsun, ne çok fazla ne de gerektiğinden daha az uyuyun.

– Vücudunuzun susuz kalmamasına ve çok fazla aç kalmamaya özen gösterin. Yanınızda bir şişe su ve atıştırmalık bir şeyler bulundurun.

– Gün içerisinde neler yediğinizi takip edin. Ne yazık ki en çok sevdiğimiz şeyler migrenin dostu değil ve bunları tükettiğimizde migren sıkıntılarımızın artma riski var. Bu yiyeceklerin başında ise çikolata geliyor.

– Daha fazla hareket edin ve her gün düzenli spor yapmaya çalışın. Bazı uzmanlara göre yoga migrenin dostu olan aktivitelerden birisi.

– Stresinizi yönetmeyi öğrenmeye çalışın. Elbette stresi tamamen yok etmeniz pek mümkün değil, ancak öğreneceğiniz bazı teknikler ya da meditasyon stresinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

Alkol (Kırmızı şarap ve bira başta olmak üzere), Gazlı içecekler, Kahve, çay, Çikolata, İşlenmiş etler, Konserve yiyecekler, Tütsülenmiş peynirler, Gıda katkı maddesi içerikli besinler, Yapay tatlandırıcılar.

Bu yazı migrene iyi gelen şeyler dua ilaçlar meyveler bitki taşlar içecekler kahve anti depresan ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare tedavisi migren için botoks ilaç krem masaj bitki çayı kullanılan ilaçlar isimleri nasıl geçer yok edilir tedavi teşhis edilir migreni neler tetikler migren hastalığına neler iyi gelir ilaçsız tedavi hangi doktor bakar bölüme gidilir hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

migrene iyi gelen bitkiler, migrene iyi gelen yiyecekler, migrene ne iyi gelir, migrene iyi gelen şifalı bitkiler, migren tedavisi için şifalı bitkiler, miğren için şifalı bitkiler, migrene iyi gelen bitki, migrene iyi gelen otlar, migren hastalığına ne iyi gelir, migrem hastalığına ne iyi gelir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.