Migren Belirtileri ve Migren Tedavisi

Migren Belirtileri ve Migren Tedavisi

Migren, hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen, çoğunlukla ataklar halinde gelen, sık rastlanan bir baş ağrısıdır. Migren, kadınlarda daha sık görülür. Migren ağrısı kişinin normal yaşantısını engelleyecek seviyede olabilir.

Migren Belirtileri: Bazen kişi, Migrenin sebep olduğu ağrıların şiddetinden dolayı yalnızca karanlık bir yerde yatıp uyumak ister. Migren hastalarında baş ağrısına; bulantı, kusma, sese ve ışığa karşı hassasiyet de eşlik edebilir.

Migren Tedavisi: Tedavi, migren ağrısını azaltmaya yönelik ağrı kesici ilaçlar ve migren ataklarını önleyici ilaçlar ile yapılır ve migrenin tedavisi günümüzde oldukça kolaylaşmıştır. Migren ilaçları sürekli yanınızda taşımanız gereken ilaçlardır. Bu ilaçları migren atakları başlarken kullanmak gerekir. Her durumda verilen ilaçların belirtilen ölçülerde ve şekillerde kullanması önemlidir. Ayrıca, migren ilaçları ile birlikte etkileşime girebilecek diğer ilaçlar ve alkol kullanılmamalıdır.

İlaç tedavisinin dışında, gevşeme egzersizleri, spor, alkol ve sigaradan uzak durmak, yeterli ve kaliteli uyku ve düzenli bir yaşam da migren tedavisini destekleyici unsurlardır. Tedavi için doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Akupunktur ve şifalı bitkiler de migren tedavisi için kullanılan yöntemlerdendir. Örneğin, solucan otu migren ataklarını önleyici özelliği ile migrenin bitkisel tedavisi için faydalıdır.

Bu yazı saglikvegebelik.com tarafından migren nedir, migren tedavisi, migren ilaçları, migren nasıl geçer, migren neden olur, migren nasıl oluşur, migrene iyi gelen bitkiler, migrene kesin çözüm, bitkisel migren tedavisi, migrenin belirtileri, migrenin nedenleri, migrenin tedavisi, migrenin sebepleri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

gizli migren nedir, canan karatay gebelikte migren agrisi nasil gecer, canan karatay migren tedavisi, emzirme döneminde migrene ne iyi gelir, migren belirtileri, migren hastalığına hangi doktor bakar, canan karatay migren ağrıları, www migren ve sinüzit hangi poliklinik bakar, canli mikrenbelirtileri, giz migren varmıdır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz