Mide Yanması ve Reflü için Bitkisel Tavsiyeler

  • ALTERNATİFTIP
  • Mide Yanması ve Reflü için Bitkisel Tavsiyeler için yorumlar kapalı
  • 877 kez görüntülendi

Mide Yanması ve Reflü için Bitkisel Tavsiyeler

Beslenme sorunları neticesinde ortaya çıkan bir hastalık olan mide yanması ve reflü için, yine beslenme şartlarının iyileştirilmesi ve şifalı bitkilerle tedavi gözle görülür olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

Bu yazımızda sizlere elimizden geldiğince mide yanmasına iyi gelen bitkisel çözümleri ve mide yanması için doğal tedavi yöntemlerini anlatmaya çalışacağım.

Reflü ve mide yanması rahatsızlığı birçok kişinin çözüm aradığı bir sorun. Ahmet Maranki reflü ve mide yanması için bitkisel tedavi yollarını anlattı.

Sarı patatesin ve geniş yapraklı beyaz lahananın pişirmeden suyunu sıkın. Günde 2 defa 1 er bardak olarak içine 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı ekleyerek için. Ahmet Maranki bu kürün 3 hafta süreyle her gün uygulanması durumunda mide yanması ve reflü şikayetlerinizin yok olacağını söyledi.

Mide yanmasına iyi gelen yiyecekler, bitkiler ve diğer şeyler şu şekilde sıralanır.

– Kekik çayı ve zencefil çayı mide yanmasını azaltan bitki çayları arasındadır. Her iki çayda sindirime yardımcı olur. Çayı demledikten sonra bir süre soğumasını bekleyip öyle için. 1 çay kaşığı balla tatlandırabilirsiniz.

– Bal; mide asidi ve ülserin neden olduğu ağrılar için geleneksel olarak kullanılmaktadır. Her gün 1 çay kaşığı organik balı çeyrek çay kaşığı tarçınla karıştırarak yemek midenizi sakinleştirecektir.

– Eğer mide yanması aşırı gaz nedeniyle oluyorsa sırtınız dik biçimde oturun ve elinizle midenize geniş dairesel hareketlerle masaj yapın. Yavaş bir yürüyüşte gazın atılmasına yardımcı olacaktır.

– Stres mide ağrısı, mide yanması ve kramplarına yol açabilir. Stresi mutlaka kontrol altına alabileceğiniz bir yöntem bulmalısınız. Spor, hobiler, nefes alma tekniklerini kullanabilirsiniz.

– Muz yemek mide yanmasını bir miktar azaltır.

– Yemekten sonra uzanmayın. Sırtınız dik olarak ayaklarınızı uzatın. Bu şekilde mide asidinin yemek borusuna çıkmasını önleyebilirsiniz.

– Yatmadan 2-3 saat önce yemek yemeyi bırakın. Yatarken başınızı yastıklarla destekleyerek yukarıda tutun.

Bu yazı mide yanmasına iyi gelen bitkiler besinler bitki çayı ilaç çorba bitkisel çaylar ibrahim saraçoğlu ne iyi gelir süt ilaç soda kahve iyi gelir mi doğal kesin bitkisel çözüm evde kesin çare son tedavisi hangi doktora gidilir bölüm bakar mide yanması için şurup ilaç lansor ne yapmak yapmam lazım diyet nasıl geçer iyileşir tedavi edilir gider hissedilir ilacı yoğurt hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

reflü nasıl geçer, reflü için şifalı bitkiler, mide yanmasına ne iyi gelir ahmet maranki, mide yanmasına bitkisel çözüm, reflü ağrısı nasıl geçer, mide yanması için şifalı bitkiler, şifalı bitkiler reflü, mide yanmasina ne iyi gelir bitkisel, reflü bitkisel tedavi, şifalı bitkiler mide yanması

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.