Mide Üşütmesine Bitkisel Çözüm Ne iyi Gelir

  • ALTERNATİFTIP
  • Mide Üşütmesine Bitkisel Çözüm Ne iyi Gelir için yorumlar kapalı
  • 791 kez görüntülendi

Mide Üşütmesine Bitkisel Çözüm Ne iyi Gelir

Halk arasında en sık rastlanan mide rahatsızlıklarından birisi mide üşütmesidir. Şahsen ben yılda bir kaç kez mide üşütmesi sorunu yaşıyorum.

Mide üşütmesi tedavisinde en iyi yöntem siz de takdir edersiniz ki bitkisel çözümler ve şifalı bitkilerdir. Bu yazımızda mide üşütmesine iyi gelen bitkisel yöntemleri toparlamaya çalıştım.

Size vereceğim bitkisel önerilerin sadece bir tanesini kullanmanız yeterli olacaktır. Birden fazla öneri kullanmanız midenizi birazcık daha kötü duruma sokabilir.

– Nane limon mide üşütmesi için önerilen ve en çok bilinen yöntemlerden biridir. Bir bardak suya 1 kaşık nane ve limon kabuklarının kaynatılması suretiyle hazırlanan bu içecek rahatsızlığın şiddetine göre bir çay bardağında günde 2 veya 3 defa içilir.

– Bir fincan kaynamış suyun içerisine bir çay kaşığı karabiber eklenip demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilirse mide üşütmesine iyi gelir.

– Bir fincan kaynamış suyun içerisine bir çay kaşığı mercanköşk eklenip demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilirse mide üşütmesine iyi gelir.

– Zencefil, papatya, ıhlamur ve ada çaylarının birçok rahatsızlığa iyi geldiği gibi mide üşütmesinin giderilmesine yardımcı olduğu görülmüştür.

Mide üşütmesi durumunda kullanılan bazı bitkileri sizlere anlatmak istiyorum.

– Bir miktar taze ve güneş altında toplanmış kekik ince kıyıldıktan sonra bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Gerektiğinde şişe çalkalanarak, iyice süzüldükten sonra bir kesme şekerin üzerine beş damla damlatılarak kullanılır.

– Havanda dövülerek ezilen şam fıstıkları, süt otu ile birlikte yarım saat süreyle kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya, şurup kıvamına gelinceye kadar, kuşburnu pekmezi ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan şuruptan, rahatsızlık süresince günde üç fincan ısıtılarak içilir.

– Havlıcan bitkisinin kökü, dövülüp ezildikten sonra yıldız çiçekleri ile birlikte on beş dakika süre ile suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen posaya yulaf unu karıştırılarak lapa kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan lapa, yatmadan önce ısıtılarak midenin üzerine konup sarılır.

Mide üşütmesi için şu yiyecekleri tüketmek fayda sağlayacaktır;

Bal: Balın doğal antibiyoktik ve güçlü etkisi bilinmektedir.  Mide üşütmelerinden kaynaklana ağrılara karşı sabah ve akşam limon suyu katılarak içilebilir.  Soğuk algınlığının neden olduğu virüslerin ortadan kalkmasına da oldukça etkilidir.

Yoğurt:  Mide üşütmesine iyi elen diğer bir besin yoğurttur. Yoğurt midede meydana gelen ağrıların hafiflemesini sağlayabilir. Yalnız soğuk yenilmemesine dikkate edilmelidir. Anlık rahatlama sağlayabilir.

Tavuk Çorbası: Tavuk çorbası bir çok sağlıklı besin ve vitamin içermektedir, bunun yanında içerdiği zengin antioksidanlar mide üşütmesi tedavisinde çok fazla tercih edilen tedavi metotları arasında olmasını sağlamaktadır.

Elma Sirkesi: Mide rahatsızlığı için ev ilaçları listesinde en önemli ürünlerin başında elma sirkesi gelmektedir. Elma sirkesinin yüksek pektin konsantrasyonu, tahriş olmuş bir mideyi rahatlatır ve mide bulantısını hafifletir. Ayrıca, asit barındıran yapısı işlerin normal bir şekilde hareket etmesine yardımcı olur.

mide-usutmesine-ne-iyi-gelir

Bu yazı mide üşütmesine ne iyi gelir ne yenir iyi gelen çaylar hangi ilaç iyi gelir nasıl geçer tedavi edilir giderilir, mide üşütmesi iyi gelen hangi ilaç çorba antibiyotikler için şifalı bitkiler bitki çayları yiyecekler doğal kesin evde bitkisel çözüm çare ilaçlar meyveler besinler çorbalar bitki çayları konusunda yazılmıştır.

mide usutmesi nasil gecer, mide üşütmesine ne iyi gelir, mide üşütmesine ne iyi gelir maranki, üşütme nasıl geçer, mideyi tmek, mideye usutmesine iyi gelen yiyecekler, mide usutmesi kac gunde gecer, mide üşütmesine iyi gelen ilaç, mide üşütmesine doğal tedavi, mide üşütmesine hangi bitki çayı iyi gelir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.