Mide Kanaması Nedenleri ve Tedavisi

  • HASTALIKLAR
  • Mide Kanaması Nedenleri ve Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 815 kez görüntülendi

Mide Kanaması Nedenleri ve Tedavisi

Üst sindirim sistemi organlarından biri olan midede görülen kanamaya mide kanaması denir. Çeşitli etkenlerden ve hastalıklardan kaynaklanır.

Mide Kanaması Belirtileri: Taze kırmızı veya kahve renginde kanlı kusma olabilir. Dışkı, kanlı ve kahve telvesi görünümünde, parlak, yapışkan, siyah ve kötü kokuludur. Ayrıca, makattan kan gelebilir. Ani ve fazla kanamalarda halsizlik ve başdönmesi de görülebilir. Bazı durumlarda gizli kanama olur ve herhangi bir belirti vermeyebilir. Kesin tanı genellikle endoskopi ile anlaşılır.

Mide Kanaması Nedenleri: Mide Kanamasının en sık karşılaşılan nedeni tedavi edilmeyen mide ülseridir.Alkol, aspirin ve eklem iltihabı için kullanılan diğer ilaçlar midede ülser ve iltihaplanmaya yol açarak kanamaya neden olabilir. Ayırca, mide kanseri, mideye giren sert bir cismin yaptığı tahribat ya da ameliyat sonrası stres nedeniyle mide asidinin artması sonucu da mide kanaması görülebilir.

Mide Kanaması Tedavisi: Mide kanamasının tedavisi hastanede yapılmalıdır, bu nedenle hasta vakit kaybedilmeden bir sağlık kuruluşuna götürülür. Tedavi için öncelikle kanamanın yeri ve nedeni tespit edilir. Kanayan yer tespit edildikten sonra kanamayı durdurmak için ilaç ve ısı tedavisi gibi bazı yöntemlerle kanama kontrol altına alınır. Kanama durdurulduktan sonra çeşitli ilaçlar yardımı ile kanamanın tekrar etmesi önlenmeye çalışılır.

Mide Kanamasına neden olan ülser, kanser ya da çeşitli ilaçlar gibi unsurlar belirlendikten sonra, bu unsurların tedavisine başlanır.

Bu yazı mide kanaması nedir, mide kanaması sebepleri, mide kanaması nedenleri, mide kanaması tedavisi, mide kanamasına ne iyi gelir, mide kanaması nasıl geçer, mide kanaması için şifalı bitkiler, mide kanamasına çözüm, mide kanaması nasıl anlaşılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

mide yanması nasıl anlaşılır, mide yırtılması, mıde yırtılması nasıl olur, mide nasıl yırtılır, mide iltihabı belirtileri, karaciğerin yeri, mide ülserine ne iyi gelir, google, mide yirtilmadi, yanik gecirenin yangisi nasil gecer

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.