Mide Kanaması Nasıl Geçer

  • ALTERNATİFTIP
  • Mide Kanaması Nasıl Geçer için yorumlar kapalı
  • 1.493 kez görüntülendi

Mide Kanaması Nasıl Geçer

Mide Kanaması Nasıl Geçer

Mide Kanaması ve Giderilmesi

Mide kanaması çeşitli nedenlerden kaynalanabilir ;bunlardan bazıları mideye tahriş edici maddelerin mideye zarar vermesi,mide kanseri,kusmalardan kaynaklı damarlarda çatlaklık oluşması v.s. midede kanama oluşturan unsurlardır.Bazen midedeki kan burundan veyahut boğazdan mideye akıp inebilir ancak böyle kanlı bir durum kusma yada diğer yolarla bedenin dışına atılabilir.

Mide kanaması durumunda doktora ulaşana değin bazı tedbirler almakta çok fayda var ,bu tedbirler;

Mide kanaması geçiren hastaya yemek verilmemeli herhangi bir gıda maddesi almamalı ve yatağa yatırılmalı

Mide kanaması olan hasta sadece ve sadece yudum yudum soğuk olmak kaydıyla süt içmelidir.

Mide kanaması geçiren hastaya mümkünse buz veya çok az miktarlarda yudumdan dahada az su verilmeli.

Bir su bardağı ölçüde suyun içersine yarım limon sıkılıp yavaş yavaş mide kanaması olan hastaya verilir ve kanamanın daha çabuk dinmesi için bu limonlu su karışımının içine tazece sıkılmış bir tatlı kaşığı havuç suyuda eklenmelidir.Yalnız su ılık değil serin v soğuk olmalıdır ve yavaşça içmeyede dikkat edilmelidir.Üç ila dört saat arasında bu uygulama tekrarlanmalıdır bununla birlikte kanama daha çabuk durcaktır.Kantaron yağı hakkındaki yazı dizimizide inceleyebilirsiniz.

mide kanaması

Kanamanın durması için atkuyruğu diye adlandırılan bitki az bir suda haşlanmalı ve lapa halini bulmalı ve soğuduktan sonrada mide üzerine dışarıdan konulup vurulmalıdır.Lapanın ısısı artınca soğuk lapayla değiştirilmelidir.

Ayrıca şu vereceğimiz formül su yerine kullanılırsa mide kanamasının daha çabuk durmasına etkili olup tedavi süreci kısalacaktır.20 şer gram çoban çantası,atkuyruğu,meşe yaprağı  on dakika kadar kaynatılıp yarım saat demlenir.Demlendikten sonra süzülür ve içilecek kıvama getirilir.Gün içerisinde 4 veya 5 bardak içilir.Bu karışımla yapılan demleme mide kanamasını durdurur,yarayı kapatır.iyileşmeyi hızlandırır.

mide-ulseri-kanama

Ayrıca mide sinirlerini uyaran besin maddeleri mideyi uyararak mide kaslarının çalışmasını sağlar.Bunları sıralayacak olur isek maydanoz,sarımsak,soğan,fesleğen,tarhun,defne,küçük hint cevizi,defne,kekik,kimyon,karanfil,rezene,dereotu,nane,safran ,acıbiber,tarçın,vanilya…..

Bu baharatlar özellikle sarımsak ve soğan mideyi harekete geçirmede birebirdir.Buna örnek verilecek olursa mide klasik bir mantı yemeğini hazmetmek için mantı üzerindeki sarımsak sosu sayesinde daha çabuk harekete geçerek hazmı kolaylaştırır.

Ağır yemeklerden önce lavantin ve kuşdili bir sıcak su dolu çaybardağına demleme yapılarak içilirse mide kasları yemekten önce harekete geçecektir.Ve dolayısıyle hazmetme işi çabuklaşacak ve kolaylaşacaktır.Misvağın mideye oldukça çok faydası vardır.

Yemeklerden önce ve yemeklerden sonra bir miktar(az) tuz yalamakta beyni uyarıp mideyi yemekten önce harekete geçirecektir.Hal böyle olunca mide kendisine sindirilmek için gelen gıdalara kendini hazırlamış olacak ve hazmetme işini kolayca yerine getirecektir.Bu şekilde kullanılan tuz 70 derde devadır.Bu tuz formulü tıbbı hayrete geçirecek şekilde dertlere derman olmaktadır.Bu usül Peygamber S.A.V. EFENDİMİZİN sünnetlerindendir.

Midede Gaz

mide gazı

Bazı insanlar şişkinliklerinden ve olmadığı halde iki kat büyüyen karınlarından şikayet etmektedir.Bunun nedeni çoğu zaman gaz sıkışması ve gaz atamamalarındandır.Bu aşırı gaz nefes darlığına,kalbe,baş dönmesine,geğirmeye,şişliğe,kronik yorgunluğa neden olur kişiyi hissettirmeden yorar ve kalp için bu gibi tehlikelere yol açar.

Midede Gaz Oluşma Nedenleri

Midede gaz oluşmasının nedenleri :başta çabuk ve çiğnemeden yutmak,dişleri eksik olmasından veya hiç olmamasından dolayı çiğnemeden yutmak,karaciğer tembelliği olmak,midede salgı bezlerinin yeterince çalışmaması…

Mide Gazı Nasıl Geçer

Mideden Gaz Giderilmesi Atılması Nasıl Olur:

mide gazına ne iyi gelir

Midenizde gaz varsa ve atamıyorsanız yukarıdaki saydığımız şikayetleriniz varsa öncelikle midenizdeki asit dengesizliğini gidermelisiniz.Yemek sonrası nane,enginar yaprağı,kuşdili bitkileri bir çay bardağı sıcak suda demlenip 10 dakika bekledikten sonra süzülmeli ve bal ile birlikte tüketilmelidir.

Sabah akşam bir su bardağı ılık suda bir çaykaşığının çeyreği miktarda ingiliz karbonatını eriterek içmeyi denemelisiniz.Bu uygulama ile bedenende çok rahatlayacaksınız.

Bir diğer önerimiz ise birer miktar rezeyan,kişniş,nane,kimyon karışımı öğütüldükten sonra bu karışımdan öğle ve akşam vakitlerinde yarım çay kaşığı ölçüde yenmelidir.

mide gazı

Papatya çayı içmekte diğer bir yöntemdir.Umarızki bu bilgilerden ziyadesiyle faydalanıyorsunuzdur.Saglikfan.com ailesi olarak sağlıklı ve mutlu ömürler dileriz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.