Mide Ekşimesine Bitkisel Çözüm

Mide Ekşimesine Bitkisel Çözüm

Özellikle aşırı yeme ya da belirli bir besin grubunu fazlaca tüketmek midenin rahat çalışmasını engelleyerek ekşime sorunu olarak ortaya çıkar. Mide ekşimesi aslında ilerde karşımıza çıkabilecek farklı mide hastalıkları ve rahatsızlıklarının bir nevi habercisidir.

Kötü ve düzensiz beslenme alışkanlıkları neticesinde ortaya çıkan mide ekşimesi zamanında tedavi edilmez veya önlem alınmazsa gastrit ve reflü gibi hastalıklara hazırlıklı olmamız konusunda bize sinyal verir.

Peki mide ekşimesi gibi bir durumla karşılaşınca nasıl çözüm buluruz. Bu yazımızda önce mide ekşimesi problemi yaşamamak için bazı uyarılar vereceğim. Ardından ise mide ekşimesine iyi gelen bitkisel tedavi yöntemleri ve bitkilerle çözümleri anlatacağım.

Mide Ekşimesine Ne iyi Gelir: Öğün sayısını çoğaltmak ve öğünlerde az besin tüketmek, yemeğin arkasından uyumamak, alkol ve asit içeren içecekleri mümkün olduğunca azaltmak, sigara içmemek, yemekleri iyice çiğneyerek tüketmek, baharatlı, acı ve ekşi gıdalardan uzak durmak, fazla yağlı ve kremalı yiyecekleri yememek, kola, kahve ve çayı azaltmak.

Mide Ekşimesine iyi Gelen Bitkiler ve Yiyecekler: Mide ekşimesi sorunu yaşayanlar için önereceğimiz şifalı bitkileri olabildiğince tüketmek probleminizi yok edecektir.

Muz: Mideye en iyi gelen besinlerin başında yer alır. Ara öğünlerde birer muz yemek, midede oluşan yanma ve ekşime hissini yok eder.

Meyan kökü: Midede oluşan asitler için oldukça etkilidir.

Lahana: Çiğ olarak tüketilen lahana mide ekşimesine iyi gelir. Elma suyu ile karıştırılarak tüketilirse daha etkili olur.

Çörek otu: Mide ekşimesi ve mide yanmasına karşı etkin şekilde kullanmanız gereken bir bitkidir.

Patates: Çiğ patatesin suyu içilirse mide ekşimesinin doğal ilaç vazifesi görür.

Ispanak: Ispanağı buharda pişirerek ya da haşlayarak yemek ekşime hissini azaltır.

Karnabahar: Haşlanmış biçimde tüketilen karnabahar mideyi asitten korur.

Mide Ekşimesine iyi Gelen Bitki Çayları: Sizlere 2 farklı bitkisel çay önereceğim. Bu çaylar her biri farklı bir unsuru sayesinde mideye ve sindirime fayda sağlıyor. Şimdi bu çayları tanıyalım.

Nane Çayı: İçeriği ve etkisi ile sindirim sisteminde oluşan kasılmaları önler ve mide kramplarını hafifletir. Mide ekşimesi, gaz, karın ağrısı, çok yenilen yemeklerden sonra oluşan rahatsızlık hissi de dahil olmak üzere pek çok sindirim sorunu için gönül ferahlığı ile kullanılabilir.

Papatya Çayı: Orta ve hafif mide sorunları için tavsiye edilen papatya çayı, mide ağrılarını hafifletmek ve mide asidini dengelemek için kullanılabilir. Mide kasılmaları, gaz ve şişliği hafifletir. Bağırsakları hareketlendirerek tuvalete çıkmayı sağlar. Kısacası mide için sam simidi niteliği taşır.

mide-eksimesine-karbonat

Bu yazı mide ekşimesine iyi gelen şeyler ilaç çaylar besinler yiyecekler bitkiler ve yanmasına ne iyi gelir doğal kesin bitkisel kesin çözüm çare için ne yapılır nasıl geçer giderilir ekşi elma sirkesi zeytin maden suyu muz süt yoğurt doğal tedavi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

, , , , , , , , ,

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz