Mide ekşimesi Ana Telafiler: Mide ekşimesi ile Mücadele için 7 Doğal Yolları

Mide ekşimesi Ana Telafiler: Mide ekşimesi ile Mücadele için 7 Doğal Yolları

Mide ekşimesi, her bireyin yaşamının herhangi bir noktasında karşılaştığı bir sindirim rahatsızlığıdır. Bu problem aynı zamanda asit reflü olarak da bilinir ve alt göğüste, göğüs kemiğinin altında yanma hissidir. Mide ekşimesi genellikle, yemek tüketiminden sonra mide asidinin yemek borusuna geri çekilmesi ile tetiklenir. Ağrı hissi ile birlikte astarda tahrişe neden olur. Mide yanması durumuyla karşı karşıya olan bireyler doktora gitmelidir çünkü gastroözofageal reflü hastalığı gibi ciddi hastalıklardan dolayı olabilir.

Her zamanki mide ekşimesi, hormonal değişiklikler veya ağrılı ve sinir bozucu olabilecek sağlıksız, baharatlı veya yağlı yiyeceklerden kaynaklanır. Mide yanması ile mücadelede doğal yolları kullanabildiğiniz için ilaç almanıza gerek yoktur.

Korunma tedaviden daha iyidir

Hastalığı tedavi etmek yerine önleyici tedbirler almak daha iyidir. Alkali yemek, sağlıklı beslenme mide ekşimesi önlemek için en iyisidir. Yağlı, yağlı ve baharatlı yiyecekleri, alkollü, kafeinli ve gazlı içecekleri tüketmekten kaçının. Ayrıca, asit reflü aşırı yeme veya orta derecede gıda alerjileri ile de başlatılabilir. Yiyecek hassasiyetini değerlendirmenize yardımcı olacak farklı yiyeceklere yönelik tepkilerinizi izlemelisiniz. Dahası, sağlıklı kilo almak için düzenli egzersiz yapmalısınız, bunun karşılığında asit reflü eğilimini azaltır.

Bazı durumlarda, mide ekşimesi hamilelik, ergenlik veya stres gibi hormonal değişikliklerden kaynaklanır. Şimdi bu hastalığın semptomlarını hafifletmek için bazı doğal yollar paylaşıyorum. Tüm bu yollar daha ucuz ve kullanımı daha güvenlidir.

1. Zencefil

Zencefilin anti-enflamatuar doğası, yanmayı nötrleştirmede yardımcı olabilir ve size rahatlama sağlar. En iyi sonuçları elde etmek için, pudralı, çiğ ve kurutulmuş zencefil kullanmayı deneyin. Ayrıca çay içine zencefil ekleyebilirsiniz.

2 Maydanoz

Maydanoz karın dinlenmesinde etkilidir. Pürüzsüz bir sindirim için her öğünde taze kullanmaya çalışın.

3. Rezene

Bu sebze asidi nötralize etmek için en iyisidir ve ayrıca sindirime yardımcı olur. Rezene , 6.9 pH ve daha yüksek su içeriğinden dolayı mide ekşimesi için inanılmaz bir ilaçtır. Ham veya karışım şeklinde kullanabilirsiniz.

4. Kereviz (veya Sakız)

Hiç şüphe yok ki kereviz jelatin, boş kaloriler, kimyasallar ve şekerler ile doludur, ancak yemek borusundaki aşırı asiti dışarı atmada yardımcı olabilecek tükürük üretimini teşvik eder.

5. Aloe

Yıllardan beri, aloe ciltte kesikler ve yanıklar tedavisinde kullanılmaktadır. Çalışmalar yemek borusunda yatıştırıcı iltihaplanma ve tahriş için de kullanılabileceğini göstermiştir. Taze veya meyve suyu formunda kullanın. Aloe’nin tadı son derece güçlü, belirgin ve tamamen hoş değil ancak tüketimi size en iyi sonuçları verebilir. Smoothie’lere ekleyerek aloe’nin acı tadının üstesinden gelebilirsiniz.

6. Kabartma tozu

Karnınızdaki ekstra asitlik sırasında kabartma tozu kullanmak tahrişi en aza indirmeye yardımcı olabilir. 8 ons su alın ve ½ ila 1 çay kaşığı kabartma tozu ekleyin, ancak sodyum bikarbonatın yüksek tuz maddesi mide bulantısı ve şişmeye neden olabileceğinden dikkatli olun.

7. Yeşiller

Yeşiller sindirim sistemi için rahatlatıcı bir güce sahiptir. Ne zaman mide problemi yaşarsanız, serin, taze ve gevrek salata yemeye çalışın. Mideniz yeşillikleri tükettikten sonra daha iyi hissedecek. Salata soslarında ve salata tariflerinde yeşillik kullanın. Sadece lezzetli lezzetlerinin değil, aynı zamanda sayısız sağlık yararının da tadını çıkarın .

Bu 7 besin, mide ekşimesi ile mücadelede en etkilidir. Bunları düzenli diyetinizde kullanın ve kendinizi yanma hissinden uzak tutun. Diğer faydalı yiyecekler, tahıllar, kök sebzeler, muzlar, papaya, elmalar, limonlar, sebzeler ve bütün otlardır. Yatağa yatmadan önce daima birkaç saat yemek yiyin, aksi takdirde yatarsanız ya da geç yemek sindirime engel olabilir ve bu da mide yanmasına neden olabilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz