Mercan Taşının Faydaları

Mercan Taşının Faydaları

Öyle değerli ve anlamlı taşlar vardır ki kutsal kitaplarda bile kendilerine yer bulurlar. İşte bu taşlardan birisi de mercan taşıdır. Yazımızda mercan taşının faydaları ve özellikleri hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Eğer bu yazı işinize yararsa ve yazı içeriğinden memnunsanız lütfen paylaşarak, beğenerek ve yorum yazarak bize destek verin.

Mercan Taşının Özellikleri: Mercan, Kuran-ı Kerim’de sözü edilen sınırlı sayıdaki nesnelerden biridir. Rahman süresinde, inci ile birlikte de anılır ve Allah (c.c.)’ın önemli nimetlerinden biridir. Organik bir taştır. İlkel organizmalar olan mercan poliplerinin kireçleşmiş iskeletlerinden oluşur. Kireç karbonatı, magnezyum florüt ve kalsiyumdan oluşmaktadır.

Mercanın kimyasal bileşiminde kalsiyum karbonat, magnezyum karbonat ve eser miktarda bazı organik maddeler bulunur. Parlatıldığında cama benzer bir görünüşe bürünür. Mücevher ticaretinde, kırmızı, pembe ve beyaz mercanlar en gözde olanlardır.

Mercan ısıya, asitlere ve sıcak eriyiklere karşı duyarlıdır ve üzerinizde taşıdığınızda rengi solabilir. Mercan standart parlatma aygıtlarından çok testere, bıçak ve eğe ile işlenir. Caam plastik ve başka minerallerden yapılmış taklitleri vardır. Mercan su dibinin ağ ile taranmasıyla bulunur.

Doğal mercan, tahıl veya ahşap görünümünde ve sertliktedir. Doğal mercanın ilk ayırıcı özelliği rengi ile pütürlü ve lekeli olmasıdır. Pütürsüz olan mercan taşları ya düzeltilmiştir yada sahtedir. Rengi aşırı belirgin olanları boyalı, hiç lekesi olmayanlarında büyük olasılıkla sahtedir. En değerlisi kırmızı mercan olarak bilinir. Denizlerin akciğeri olarak kabul edilir.

Uyumlu Olduğu Unsur : Ateş, su
Uyumlu Olduğu Şakra : Kök, alt karın, güneş sinir ağı
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Afrika, Avustralya kıyıları, Batı Hint Adaları, Malezya, İtalya, Cezayir, Sicilya, İspanya, Japonya kıyıları ve Büyük Okyanus

Mercan Taşının Faydaları: Gümüş ve bakırla birlikte kullanıldığında yararı daha çok görülür. Kolye ve gerdanlık şeklinde kullanılacaksa mercanın ağırlığının 10 gram kadar olması, yüzük şeklinde kullanılacaksa sağ elin dördüncü parmağına takılması tavsiye edilmektedir.

– Başta sedef hastalığı olmak üzere, pek çok cilt hastalığında tedavi amacıyla kullanılır.
– Kalbi ve dalağı kuvvetlendirir.
– Aile içinde ve arkadaşlar arasında saygınlığı güçlendirir.
– Atılacak adımlarda bilinçli ve kararlı olmayı, olumsuz yargılamalara karşı güçlü olmayı sağlar.
– Eleştiri ve zıtlaşmalar ile karşılaşıldığı durumlarda kararlığın sürmesini sağlar.

– Kişinin ruhsal anlayışını güçlendirir.
– Konsantrasyon eksikliğini giderir.
– Onaylanmama korkusu ile cesaret edilmeyen işlerde başlangıçlar için kişiyi yüreklendirir.
– Saflığın ve dengenin korunmasını sağlar.
– Özellikle kırmızı ve pembemsi cinsi dikkat çekici olduğundan nazara karşı etkilidir.

– Bebekler ve çocukla r için, çocuk hastalıklarına karşı koruyucu ve iyileştirici kabul edilir.
– Akıl zeka kıvraklığı verir, hafızayı kuvvetlendirir.
– Kan dolaşım sistemini sağlıklı tutar, kanla ilgili hastalıkların tedavisine yardım eder.
– Hormon sistemini dengeler ve sağlıklı tutar.
– Ev ve ailedeki olumsuzlukları ve olumsuz enerjiyi ortadan kaldırır, huzur ve ferahlık oluşturur.

Bu yazı mercan taşının özellikleri rengi fiyatı gerçek olduğu nasıl anlaşılır  temizlenmesi nedir nelere iyi gelir nerede satılır ne işe yarar neye nereden çıkar bulunur nasıl oluşur temizlenir anlaşılır kullanılır bir kayaçtır arındırılır yapılır tesbih bileklik kolye ucu yüzük fiyatı renk verir mi satın al hangi kayaç türüdür hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

gerçek mercan taşı nasıl anlaşılır, mercan taşı fiyatları, mercan taşının gerçek olduğu nasıl anlaşılır, mercan taşının faydaları, gerçek mercan taşı fiyatı, mercan ta, mercan kalsiyumu, mercan taşı, mercan taşı fiyatı, mercan taşı faydaları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz