Menfez Kökü Yararları, Kullanımları ve Dozu

Menfez Kökü Yararları, Kullanımları ve Dozu

Figwort ailesine ait ve 5 metre boyunda yetişen çok yıllık bir bitkiye Siyah kök denir. Bilimsel kelimelerle Veronica-strum Virginicum denir. 18. yüzyılın başlarında, Doktor Culver adlı bir doktor, bu bitkisel bitkinin ilaç olarak kullanılabileceğini ve birçok hastalığın tedavisinde yararlı olduğunu belirtti. Günümüzde insanlar, günümüzdeki siyah kökü “Culver’s Root” olarak tanıyorlar. Menfezlerin kök yararları bolca bulunmaktadır.

Bitki Kuzey Amerika’dan Doğu Amerika’ya, Manitoba’dan Ontario’ya ve Teksas’tan Alabama’ya büyür. Bitki nemli yerlere nemli yerlerde yetişir ve genellikle nehir kenarı, bataklıklar, çayırlar, açık ormanlıklar ve çayırlar boyunca oluşur. 
Menfez bitkisinin kökleri bitkisel ilaç olarak kullanılır. Bu kökler genellikle sonbaharda toplanır ve daha sonra toz, sıvı ekstrakt, kaynatma, tentür ve tabletlerde kullanılmak üzere kurutulur. Culver’in kökü, potens gücü bakımından o kadar yüksektir ki, güçlü potensi azaltmak için kullanmadan önce en az yıl boyunca kurutulmuş halde depolanmalıdır.

Bitkisel uygulayıcılar, karaciğer ve safra kesesi sorunları, şişkinlik ve şişkinlik ve rektal prolapsus ve ayrıca hemoroitlerin neden olduğu rahatsızlık gibi rahatsızlıkların tedavisi için temizleyici ve ilaç olarak az miktarda Culver kökü almayı tavsiye etmektedir. Bazen karaciğer problemlerinden kaynaklanan cilt problemlerini tedavi etmek için de kullanılır.

Taze siyah kök vahşice temizleyici ve hatta emetiktir. Ancak kurutulmuş veya kurutulmuş, daha az şiddetli ve ılımandır. Leptandrin, Culver’in kökü ile hazırlanan bir tentürdür. Safra salgısını tahriş veya bağırsak tahrişi olmadan artırır ve karaciğeri biraz uyarır. Ayrıca, kolera infantum olarak bilinen bebeklerde ishal, mide rahatsızlığı, karaciğerde torpidite, kalıcı dizanteri ve ölümcül gastro hastalıkları tedavi etmek için bir ilaç görevi görür.

Menfez Kökü Faydaları

Culver’in kökünün diğer iyi faydaları:

Menfez kökü, anksiyete, kırgınlık ve karaciğer çevresinde şişlik, şişlik veya baskıdan kaynaklanan ağrıyı tedavi etmek için yararlı bir doğal çözümdür.

Karaciğerin iştahsızlık ve bitkin işleyişini ve karaciğerin ağır işlev bozukluğunu tedavi eder.

Farklı vücut organlarında, ekstremitelerde ve soğuk cilt problemlerinde gastroyu tedavi eder.

Culver’in kökü hafif baş ve donuk baş ağrıları için oldukça faydalıdır.

Şiddetli depresyon gibi anksiyete ve zihinsel bozuklukları tedavi etmek için en iyi çözüm yollarından biridir.

Kurumuş Culver’ın kökü kabızlığı tedavi eder ve bağırsak hareketlerini düzenler.

Karaciğer problemlerini tedavi etmek için en büyük fonksiyon ve en iyi çözümlerden biri, hafif ve kurutulmuş Culver kökü kullanmaktır ve bu ilaç 18. yüzyıldan beri kullanılmaktadır.

Sporadik ateşler, siyah kökün susuz versiyonuyla hazırlanan kaynatma ile etkili bir şekilde iyileştirilebilir.

Kurutulmuş Culver’in kökü cüzzamı ve zayıflık gibi sık görülen hastalıkları iyileştirmek için başarıyla kullanılabilir, kanser ve ödem ile kesilmez enfeksiyonlar ortaya çıkar.

Culver’in kökünün kullanımına ilişkin açıklama, doğada çok şiddetli olması ve kökünün susuz / kurutulmuş veya taze formlarındaki etkisindeki tutarsızlık nedeniyle değişir. Taze siyah kök tarafından hazırlanan bitkisel ilaç kullanımının aşırı kanlı dışkıya neden olabileceği ve hamile kadınlar için son derece tehlikeli olduğu, çünkü zorlu kürtajlara neden olabileceği belirtiliyor.

Menfez Kök Dozu

Menfezin kök dozu hastanın sağlığına, yaşına ve diğer mevcut koşullara bağlıdır. Dozun aralıklarına ilişkin spesifik veya bilimsel bilgi yoktur. Unutmaması gereken bir şey doğal veya bitkisel ürünlerin mutlaka güvenli olmaması ve dozajların her zaman çok önemli olmasıdır. Çünkü hasta için her zaman yararlı değildir, çünkü diğer ilaçlarla reaksiyona girebilirler. Siyah kök gibi herhangi bir bitkisel ilacı kullanmadan önce eczacınızın tavsiyelerine ve tavsiyelerine uyduğunuzdan emin olun.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz