Melisa Çayının Faydaları

Melisa Çayının Faydaları

Bu yazımız benim favorilerim arasında yer alan bir bitki çayı için hazırlandı. Özellikle sinir ve stresi alması vücudu rahatlatması bakımından tam bir şifa kaynağı olan melisa çayının nasıl demlendiğini ve faydalarını anlatacağız.

Emin olun ılık bir duş arkasından içilen melisa çayı size müthiş bir uyku tattırabilir.

Melisa Çayı Nasıl Hazırlanır? Yarım litre sıcak suya 10 gram kurutulmuş melisa otu atacak şekilde ayarlama yaptıktan sonra çayı 10 dakika demlenmeye bırakın. Hazırlanan melisa çayını ister hemen tüketin isterseniz kalanını buzdolabında 2 güne kadar saklayarak tüketin.

Melisa Çayının Faydaları: Melisa çayı özellikle uyku sorunları çekenlere tavsiye edilir, bu özelliğinin yanı sıra sinirleri yatıştırır, stresi azaltır, mide rahatsızlıklarını çok iyi gelir, sindirim problemleri çekenlere yardımcı olur, gazı giderir ve vücudu rahatlatır, ateşi düşürür, vücuttan ter atılmasını sağlar.

Melisa Çayının Yan Etkileri: Melisa bitkisi sedatif ilaçlar ve tiroit ilaçlarıyla etkileşime giren bir yapıya sahiptir. Tiroit ya da glokom hastalığınız varsa doktorunuzun tavsiyesi ile onun verdiği dozajlarda melisa çayı ve bitkisi kullanmalısınız.

Hamilelik, gebelik ve emzirme döneminde kullanımının güvenliği ile ilgili bilgiler oldukça eksiktir. Doktora sorulmadan bu dönemlerde kullanmanız tavsiye edilmez, ayrıca çocukların kullanımı için uygun değildir.

melisa-cayi-ne-ise-yarar

Bu yazı melisa çayının faydaları yapılışı yan etkileri zararları tadı cilde vücuda etkisi bebeklerde kullanımı melisa çayı nasıl demlenir kurutulur kaynatılır saklanır kaynatılır pişirilir yapılır melisa çayı ne zaman etkisini gösterir ne işe yarar neye nelere iyi gelir nereden alınır ne zaman kadar içilmeli içilir boy uzatır mı zayıflatır mı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

melisa ay faydalar, melisa çayının faydaları ve zararları, melisa çayının faydaları, melisa çayı, melisa nasil demlenince fAyda verir, melisa çayı ne kadar, melisa çayı çocukta ölçü, melisa çayi çocuklara nasil, gebelikte melisa çayının faydaları, cocuklara melisa cayi nasil demlenir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz