Mekik Nasıl Çekilir Faydaları Nelerdir

Mekik Nasıl Çekilir Faydaları Nelerdir

Göbek yağlarını eriten ve karın kaslarını en iyi şekilde güçlendiren hareket mekik çekmektir. Doğru ve düzgün şekilde çekilen mekik ile düz karın kaslarına sahip olabilir ve göbeğinizi eritebilirsiniz. Bu yazıda mekik çekmenin faydaları ve mekiğin nasıl çekileceği anlatılmıştır.

– Yumuşak ve düz bir yere varsa egzersiz minderinizin üzerine sırt üstü uzanın.

– Belinizin altında hiç boşluk kalmayana kadar ayaklarınızı kendinize doğru çekin. Ayaklarınızın ucu karşıya bakar durumda ve dizleriniz yaklaşık 90 derece bükülü durumda olmalıdır.

– Her iki elinizi de başınızın arkasına götürün. İki eliniz birbirine değmeyecek şekilde, ellerinizle başınıza hafifçe destek olacağınız bir pozisyonda durun.

– Nefes alın. Nefesinizi verirken başınızı omzunuzla birlikte ileri doğru hareket ettirin. Bunu yaparken ellerinizle başınızı yada boynunuzu çekmeden tüm kuvveti karın kaslarınızdan aldığınızdan emin olun.

– Vücudunuzun belden yukarısını, karnınızda bir yanma hissedecek kadar yerden yükselmesine izin verin. Örneğin omuzlarınızı yerden 15-20 cm kadar kaldırmanız sizin için yeterli olabilir, ideal olanı siz belirleyin.

– Başınızı ve omuzlarınızı tekrar yere koyarak hareketi tamamlayın.

– Bu hareketi çok hızlı yapmanız size bir şey kazandırmaz. Nefesinizle uyumlu şekilde hareketi tekrarlamalısınız.

Bu yazı mekik nasıl çekilir, mekik hareketleri, mekik çekmenin yararları, mekik çekmenin yararı, mekik çekmenin kuralları, mekik çekmenin kolay yolu püf noktaları, mekik çekmenin incelikleri zararları, mekik hareketinin faydaları, mekik hareketi kaç kalori yakar, doğru mekik çekmek, düzgün mekik nasıl çekilir konusunda yazılmıştır.

mekik çeşitleri, mekik çeşitleri nelerdir, mekik çekmenin püf noktaları, mekik nasıl çekilir bayan, mekik nasl ekilir, jimnastik hareketleri, mekik çekmenin faydaları ve zararları, düzgün mekik nasıl çekilir, mekik çekmenin faydaları, mekik çekmenin incelikleri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz