Mayasıl Nedir Neden Olur Nasıl Geçer

Mayasıl Nedir Neden Olur Nasıl Geçer

Bir cilt ve deri hastalığı olan mayasıl çoğu zaman farklı hastalıklar ve rahatsızlıklar ile karıştırılmaktadır. Bu yazımız sizlere mayasıl hakkında gerekli bilgileri verecektir.

Mayasıl Nedir: Mayasılın tanımı derinin kızarmasıdır. İlgili bölgedeki kan damarlarının genişlemesi sonucu oluşur. Genellikle, gençlerde görülen ve soğuk havayla bozuk dolaşıma bağlanan, el, ayak bazen de kulak ve burun derisinde görülen iltahaplı bir haldir. El ve ayak parmaklarının ve özellikle en küçük parmakların sırtlarında görülür.

Mayasıl Nedenleri: Hafif yanıklar, aşırı soğuk, sıyrıklar, çeşitli ateşli hastalık ve alerjik reaksiyonlardır.

Mayasıl Belirtileri: Deri morarıp, yanar, kaşınır, üstünde ağrılı kabarcıklar belirir. Bu kabarcıklar zamanla patlayıp yerini geç iyileşen yaralara bırakabilir.

Korunma: Bu hastalığa yatkın olan kişiler, soğukta, kalın ayakkabı, çorap ve eldiven giymeli ve soğuktan evin içine girdiklerinde, içeride ısı normal düzeyde olmalıdır. ilkin sıcak bir banyo ve arkasından soğuk bir duş yapmak da faydalı olacaktır.

Mayasıl Tedavisi
– 2 litre soğuk suyun içine 100 gram atkuyruğu atılıp oniki saat bekletildikten sonra kaynatılmasıyla elde edilen su süzülüp söz konusu mayasıllı bölge günde, iki kez sabah ve akşam yirmi dakika boyunca yıkanır.

– 2 litre soğuk suyun içine 100 gram ebegümeci atılıp oniki saat bekletildikten sonra kaynatılmasıyla elde edilen su süzülüp söz konusu mayasıllı bölge günde iki kez, sabah ve akşam yirmi dakika boyunca yıkanır.

– 2 su bardağı saf ispirtonun içine bir demet ince kıyılmış maydanoz katılıp bir hafta süreyle güneş görebilecek bir yerde bekletilir. Ardından bir su bardağı dolusu bu karışım bu bardak suyla karıştırılıp söz konusu mayasıllı bölge günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere yirmi dakika boyunca yıkanır.

Bu yazı mayasıl nedir, mayasıl tedavisi, mayasıl için şifalı bitkiler, mayasıla bitkisel çözüm ne iyi gelir, mayasıl neden olur, mayasıl nasıl geçer belirtileri nedenleri sebepleri tedavisi mayasıl hastalığına hangi doktor bakar, mayasıl hastalığı bitkisel tedavi konusunda yazılmıştır.

mayasır neden olur, mayasır nedir, mayasıl nasıl geçer, mayasura ne iyi gelir, mayasur neden olur, mayasıl nasıl olur, mayasür nedir, mayasıl neden olur, mayasur, mayasıl nedir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz