Marine Kolajen Nedir?

  • TANITIM
  • Marine Kolajen Nedir? için yorumlar kapalı
  • 311 kez görüntülendi

Marine Kolajen Nedir?

Yaş aldıkça vücudunuzun yeni kolajen üretme yeteneğinin azaldığını ve mevcut kolajenlerin parçalanmaya başladığını biliyor musunuz? Kolajen kaybı cildi, eklemleri ve kemikleri olumsuz etkiler. Azalan kolajen ayrıca sindirim problemlerinin artmasına, bağışıklık sisteminin zayıflamasına ve kronik hastalıklara yakalanma olasılığının artmasına neden olabilir. Ancak, marine kolajen kullanarak bu olasılıkların önüne geçebilir yaşlanmayı geciktirebilirsiniz.

Marine Kolajen Nedir?

Marine kolajen, diğer adıyla marine collagen balıklardan elde edilen bir tür kolajen proteinidir. Marine kolajen, yüksek TİP 1 kolajen içeriği ile bilinir. Ayrıca, çok düşük molekül ağırlığıyla vücut tarafından kolayca emilen bu kolajen türü, diğer kolajen kaynaklarına kıyasla daha çevre dostu ve sürdürülebilir olarak değerlendirilebilir.

Marine kolajen, balıkların derisinden, kılçıklarından ve pullarından elde edilebilir.

Marine Kolajen Ne İçin Kullanılmalıdır?

Balık kolajeni olarak adlandırılan marine kolajen, vücut için oldukça faydalıdır. Marine kolajenin kullanım amaçlarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

  • Kemik Gücünü Artırır: Marine kolajen kemiklerin güçlenmesi için gerekli olan TİP 1 kolajen yönünden zengindir.
  • Cilt, Saç ve Tırnakları İyileştirir: Cildinizin daha sıkı görünmesine, pürüzsüzlüğünün artmasına, cilt hücrelerinizin normal şekilde yenilenmesine ve onarılmasına yardımcı olabilir. Saçların dökülmesinin azaltılmasına, canlanmasına; çabuk kırılan tırnakların güçlenmesine katkıda bulunur.
  • Metabolizmayı Hızlandırabilir: Kolajen kullanımı yağsız kas kütlesi miktarını artırarak metabolizmanın hızlanmasını destekleyebilir.
  • Yaraların İyileşmesini Sağlayabilir: Marine kolajen, cildin yenilenmesine yardımcı olarak yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olabilir.
  • İltihabı ve Eklem Ağrılarını Azaltabilir: Kolajen, eklemlerinizin daha kolay hareket etmesine yardımcı olur ve yaşlanmaya bağlı görülen eklem rahatsızlığı riskini azaltır. Yaşlanmaya ve aktiviteye bağlı eklem hasarları ve sorunlarına karşı güçlü bir destek sunar. Hyaluronik asit içeren marine kolajen takviyeleri eklem sıvısını da destekler.
  • Antienflamatuvar Özelliklere Sahiptir: Marine kolajende bulunan peptitler antienflamatuvar özelliklere sahiptir. Böylece, vücudunuzun enfeksiyon ve hastalıklara karşı korunma olasılığı artar.
  • Kilonuzu Yönetmenizi Sağlar: Marine kolajen herhangi bir karbonhidrat, şeker veya yağ içermeyen saf bir protein kaynağıdır. Günlük olarak marine kolajen alımı, uzun süre tok hissetmenizi ve iştahınızı dengelemenize yardımcıdır. Böylece kolay bir şekilde kilo verebilir ve mevcut kilonuzu daha iyi koruyabilirsiniz.

Marine Kolajeni Kimler Kullanmalıdır?

Kolajen, normalde vücutta doğal bir şekilde bulunur. Bu nedenle, kolajen 30’lu yaşlara kadar kişinin genç, dinamik ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Bu yaşlardan sonra vücutta bulunan kolajen miktarı azaldığı için 30 yaş ve üzeri bireyler, marine kolajen takviyeleri kullanabilir. Yaşlanmanın etkilerini azaltmak ve daha zinde bir vücuda sahip olmak için marine kolajen kullanımı doğru bir tercih olabilir.

Siz de marine kolajen kullanarak cildinize ve sağlığınıza olumlu etki sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.