Mantarın Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Mantarın Faydaları için yorumlar kapalı
  • 958 kez görüntülendi

Mantarın Faydaları

MANTAR: Tüm dünyada onbinlerce çeşidi bulunan mantar, besin değeri yüksek bir gıdadır. Özellikle, protein ve demir açısından çok zengindir. Ayrıca, mantarda A, B, D, P ve K vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, fosfor ve bakır mineralleri de bulunur.

Mantarın Faydaları: İçerdiği protein değeri sayesinde ete iyi bir alternatiftir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direnci arttırır. Göze ve vücuda kuvvet verir. Bedensel ve zihinsel gelişimi destekler.

Öğrenme yeteneğini arttırır. Yorgunluğu giderir. Bol miktarda demir minerali içeren mantar, kansızlığa iyi gelir. Kandaki kolesterol oranını düşürerek kalp ve damar hastalıları ile kalp krizine karşı koruyucu etki gösterir.

Mantar Nasıl Kullanılır: Protein değeri yüksek bir besin olmakla birlikte yağ oranı düşük olduğu için mantar diyetlerde sıklıkla kullanılır. Mantar lezzetli ve besleyici bir besin olmakla birlikte zehirli pek çok türü olduğu için yabani mantar uzman kişiler tarafından toplanmalı ve dikkatli tüketilmelidir. Bu nedenle kültür mantarlarını tercih etmek daha sağlıklı olur. Ayrıca, mantar vücutta üre asidi bıraktığı için romatizma şikayeti olanlara tavsiye edilmez.

Bu yazı mantarın faydaları, mantarın kalorisi, mantarın besin değeri, mantarın yararları, mantarın zararları, mantar neye iyi gelir, mantar nasıl kullanılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

mantarın kalorisi, mantar kalori, mantar kalorisi, mantar faydalar, gebelikte mantarın faydaları, mantarin faydalari ve kalorisi, mantarın faydaları, mantarın besin değeri, mantar kalorili midir, gebelikte mantarin faydası

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.