Makyaj Yapıp Çirkinleşmeyin

Makyaj Yapıp Çirkinleşmeyin

 

Makyaj Yapıp Çirkinleşmeyin
Makyaj Yapıp Çirkinleşmeyin

Makyaj Yapıp Çirkinleşmeyin

Bayanlar güzel gözükmek için makyaja başvuruyorlar. Makyaj gizlemek manasındada kullanılmaktadır.

Pürüzlerin, sivilcelerin, siyah noktaların üstüne bolca fondöten sürerek cildin parlak ve güzel görünmesini istemeleridir.

Bu zmaanlarda  moda olan makyaj teknikleri ni tüm bayanlar kullanmaktadır. Makyaj yapıp çirkinleşmek Makyaj tekniklerini yanlış yapmaktan kaynaklanmaktadır. Makyaj bin bir türlü şekline rastlamaktayız. makyaj yaparken cildimizin sağlıgıyla oynamaktayız ayrıca güzelliğimize leke sürmekteyiz adeta.

Çevremizde sıkça gözlemlediğimiz Makyajı bolca kullandığını görmekteyiz. Makyaj yapan tüm kadınlar doğru tekniklerlemi uygulamaktadır. Yanlış teknikleri uygulayan kadınlarda  makyajları hem cildini hem güzelliğini, makyaj yapıp çirkinleştirirler. Makyajın doğru kullanılsa bile bazı zamanlarda seçtiğimiz giysilerle uyum saglamamasından dolayı kötü görüntü olmaktadır.

Güzel makyaj yapıp dogru teknikleri kullanmak güzelliğinize güzellik katacaktır.Üstüne birde doru kıyafet seçimi yaptıgınızda bunu farkedeceksiniz  Bunu giydiğiniz kıyafetlerle ve gittiğiniz yerlerle tamamlamanız daha uygun olur. Ayrıca  farklı makyaj yöntemleri kullanmanız size ayrıcalık katacaktır.

Makyajın Zararları
Makyajın Zararları

Makyajın Zararları

Makyaj yapan bayanlara nazaran yapmayan bayanların ciltleri daha pürüssüz ve lekesizdir.Makyaj güzel göstermesinin yanı sıra cilde bir o kadarda zarar verir. cildimize sürdüğümüz aşırı makyajdan dolayı yüzümüzün çukurluklara ve yaralara bile sebep vermektedir.

Sağlıgımızı düşünüyorsak nelere dikkat etmeliyiz? Az makyaj yapabilirmiyiz? Makyajın zararları nelerdir? Makyajın zararlarını nasıl önleyebiliriz ? Eğer kendimizi düşünüyorsak  makyajın zararları nelerden oluşmaktadır ?

 • Rujumuzu kesinlikle temizlemeden uyumamalıyız zira Rujla uyumak, dudaklarımıza ciddi zararlar verir, çatlaklara ve renginin bozulmasına sebep olur.
 • Fondöten sürekli kullanmak yüzünüze ciddi zararlar vermektedir ayrıca saatlerce o sekilde dolaşmak cukurluklara sebebiyet verecektir.
 • Rimel ile uyumak göz bozukluklarına sebebiyet vermektedir.
 • Makyaj malzemesini bilmediğiniz markalardan oluşturmayın eger mümkünse doğal yöntemleri kullanın.
 • Makyajı düğün davetiye gibi yerlerde nadiren kullanmaya özen gösterin.
 • 18 yaşınızdan önce kesinlikle makyaj yapmayın ileride cilt hastalıklarının yolunu açmış olursunuz.
 • Yüzünüzü sürekli nemlendirin. Kremlerle destekleyin
 • Bakım içinMaske kullanmayı deneyin
 • Makyaj malzemelerinizin içinde kansorejen maddelerin olup olmadıgına dikkat edin. 

   

   

   


  Asırlardır kadınların güzelleşmek ve genç görünümlerini korumak için kullandıkları makyaj malzemeleri, günümüzde en kusurlu ciltlerin bile porselen pürüzsüzlüğünde görünmesini sağlamaya yetiyor.

  Özellikle doğal makyajın moda haline geldiği günümüzde, her zaman iddialı ve abartılı görünmeyi de tercih eden kişiler bulunuyor. Yaz kış farklı makyaj stilleriyle güzelleşecek olan kadınlar, bazen modaya uyum sağlamak ya da beğendikleri makyajı yapmaya çalışmak uğruna  güzelleşmek yerine çirkinleşebiliyorlar.

  Her zaman fazla makyaj yapmak ve tüm makyaj malzemelerini kullanmak güzel görünmek için yeterli değildir. Siz de güzelleşeyim derken makyaj yapıp çirkinleşmeyin ve abartmadan da güzel olunabileceğini unutmayın.

  Doğru Makyaj Nasıl Olmalı?

  Temel makyaj malzemelerinin her kadının makyaj çantasında olmasına rağmen her zaman kullanılmadıklarını biliriz.

  Bozulsa da yenisi alınıp yedeklenen bu ürünler bazen hiç kullanılmasa da, kadınların vazgeçilmezi olabilirler. Bu durumun en önemli sebebi, makyaj yapmayı bilmemek ve buna bağlı makyaj alışverişi konusunda gereksiz harcamalar yapmak hem bütçeyi hem de güzelleşme arzunuzu yok edecektir.

  Her renk far almak için para harcamak yerine, kaliteli bir fondötene birkaç kuruş daha fazla ödeyerek temel makyajı kusursuz bir şekilde yaparak, tuvalinizi kusursuzlaştırmanız ya da pürüzsüz bir cildiniz varsa göz makyajına yönelmeniz gerekebilir.

  Yüzünüzü Tanıyın

  Yüzünüzü tanırsanız, her zaman doğru malzeme seçimini yapabilirsiniz. Tüm malzemelerinizi kaliteli olan ürünlerden yana tercih etmeniz ve cilt tipinize uygun malzeme seçmeniz oldukça önemlidir.

  Yüzünüz için gerekli olan temel malzemeyi seçmelisiniz. Kusursuz bir cildiniz varsa, göz ya da dudak makyajı yeterli olacaktır. Yani öne çıkarmak istediğiniz bölgenin dudaklarınızsa, sadece basit bir dudak makyajı bile güzel görünmenize yetecektir.

  Birçok kadın makyaj yapıp çirkin görünmenin sebebi olarak iyi makyaj yapamamasını öne sürer. Oysa sorun hangi yüz bölgesine yöneleceğinin bilinmemesidir.

  Yüz Makyajı

  Kusursuz bir cilt en temel makyaj tabanını oluşturur. Cildiniz pürüzsüz olursa, her zaman güzel görünebilirsiniz. Doğal bir yüz makyajı için ten renginize ve cilt tipinize uygun bir makyaj malzemesi bulabilirsiniz.

  Yağlı ciltler için su bazlı, kuru ciltler için de yağ bazlı ürünler kullanmanız gerekmektedir. Yüzün kusursuz bir şekilde görünmesi için tek kat fondötenden doğal bir görünüm elde edebilirsiniz ve parlaklık veren makyaj tamamlayıcılarıyla cildin sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

  Doğal bir ten görünümü yarattıktan sonra doğru makyaj yapmak da oldukça kolay bir hale gelmektedir.

  Göz Makyajı

  Göz makyajı yapacaksanız dudak makyajınızın hafif olması gerekir. Her iki alana da abartılı makyaj uygularsanız çirkin görünürsünüz.

  Gözlerinize sadece bir rimel sürerek ya da ince bir eyeliner sürerek makyajınızı yapabilirsiniz. ancak rengarenk farlar, özellikle gündüz vakitlerinde ucuz bir görünüm sağlamaktadır. Bu da makyaj yapınca daha çirkin olmak gibi bir sorun yaşamanıza neden olur.

  Göz makyajı için uygulanması gereken her konuda bilgi almak için güzellik bloglarını takip edebilirsiniz. Evde de kusursuz bir makyaj yaparak güzelleşmeniz mümkün olmaktadır.

  Dudak Makyajı

  Bazı kadınlar dudak kadınıdır ve sadece kırmızı bir ruj tüm makyajı tamamlamak için yeterlidir. Gözlerde ve yüzde yoğun olmayan belli belirsiz bir makyaj uygulaması yapıp, kırmızı ya da koyu renklerde iddialı bir ruj sürebilirsiniz.

  Mat rujların sürülmesi için pürüzsüz bir dudak dokusu gerekir. Parlak yani yağlı rujlar da oldukça kuru olan dudaklar için idealdir. Mat bir ruj her zaman daha kalıcı ve etkileyicidir. Ancak kusursuz dudaklar için uygundur. Düzenli olarak peeling yaparak, her zaman mat rujlar tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz