Maden suyu’nun Şaşırtıcı Faydaları!

  • ALTERNATİFTIP
  • Maden suyu’nun Şaşırtıcı Faydaları! için yorumlar kapalı
  • 575 kez görüntülendi

Maden suyu’nun Şaşırtıcı Faydaları!

Maden suyunun sağlığa şaşırtıcı yararları olduğunu biliyormuydunuz? İnanması zor olabilir, ancak maden suyu, magnezyum, sodyum, kalsiyum ve potasyum gibi minerallerin önemli bir karışımıdır. Arıtılmış su yada musluk suyundan benzersiz  ve farklı olan mineralli su düzenli tüketildiğinde genel sağlık ve cilt durumunu iyileştirici özellikler barındırır.


İnsan vücudunda insan beyninin ve vücudunun düzgün büyümesi ve performansı için gerekli olduğu düşünülen belirli minerallerden oluşur. Bu minerallerin bir eksikliği beyin için endişe verici bir durumdur. Böyle bir senaryoda maden suyu kurtarıcıdır.

Maden suyunun sağlığa olan şaşırtıcı faydaları ise ;

1. Kemik Sağlığını İyileştirir:
Maden suyu kalsiyum açısından zengindir. Kalsiyum, kemik oluşumunda rol oynayan en önemli mineraldir. Böylece, günlük maden suyu tüketimi vücuttaki günlük kalsiyum desteğini sağlar. İnsan kemiklerini, dişlerini ve hatta tırnaklarını hasara karşı güçlendirir.

2.Vücut Yağını Düzenler:
Maden suyu yağ metabolize eden minerallerin iyi bir miktarını sunan, hayati bir yağ içermeyen takviyedir. Vücuttaki bir miktar yağ katmanının yakılması için gerekli olan enerjiye yardımcı olur. Basitçe, maden suyu daha ince ve daha yalın hale getirebilir. Her gün gazlı içecekler ve soda yerine maden suyu iyi bir seçimdir. Maden suyu düzenli olarak tüketildiğinde  kilo vermeye ve kiloyu muhafaza etmeye yardımcı olabilir.

3. Kan Basıncını Dengeler:
Maden suyu da kan basıncında dalgalanma sorunu yaşayan insanlar için bir nimettir . Magnezyum ve kalsiyumdan oluşur. Her iki mineral de insan beyninin ve vücudun elektrolitik prosesine aktif şekilde katılır. Bu elektrolitik denge, insanlardaki kan basıncının korunması için çok önemlidir.

4. Kardiyak Hastalıkları Azaltır:
Mineralli su insan vücudundaki yağ metabolize etme gücüne sahiptir. Bu, vücutta kötü kolesterol üretiminin engellenmesini sağlar. Kötü kolestrol veya LDL, yağ dokularına ve kan kılcal damarlarına ve çevresine çöker. Kanla dolaşmaz ve kılcal damarların açıklıklarını daraltır. Bu, kalp hastalarında kalp krizi riskini artıran kan basıncını artırır. Mineral su, kılcal damarlarda LDL’nin büyümesini ve birikimini engeller. Bloke kılcal yolları yeniden açar. Böylece kardiyak hastalık riskini de azaltır.

5.Vücuttaki Asitliği Azaltır:
Maden suyu sülfat içerir. Sülfatlar pankreasta lipaz ve amilaz gibi sindirim enzimleri üreten katalizörlerdir. Bu sindirim enzimleri şişkinlik ve kabızlık gibi sorunları kolaylaştırır. Ayrıca duodenum ve bağırsaklardaki toksinlerin koagülasyonunu azaltır. Sonuç olarak, asitlik sorunu uygun sindirimle geçersiz kılınır.

6.Fiziksel Uyarıyı Artırır:
Mineral su magnezyum ve potasyum gibi farklı minerallerin bir karışımıdır. Bu mineraller, insan kaslarının düzgün büyümesi ve işleyişi için gereklidir. Kasların yanıt oranını arttırırlar. Kaslar kasılmaya ve genişlemeye daha fazla destek veriyor. Dolayısıyla, maden suyu fiziksel uyanıklığı ve bir bireyin genel bir refahını arttırır.

7. Zihinsel Uyarıyı Artırır:
Potasyum bellek uyrıca ve şarj minerali olarak da adlandırılır. Beyindeki elektrolitin aktif bir bileşenidir. Dolayısıyla, maden suyu kişinin hafızasını ve konsantrasyonunu artırmak için iyi bir seçenektir. Zihinsel uyanıklığı arttırır ve zihinsel yorgunluk ve letarjiyi engeller.

8. Cildin Parlaklığını Artırır:
Mineral su, cilt dostu silika parçacıklarının taze bir kaynağıdır. Silika, güzel bir cildin doğal sırrıdır. İnsan derisinde kollajen üretimini tetikler. Artan kolajen oluşumuna yol açar  ve bukırışıklık giderici , cilt lekeleri, koyu noktalar ve donukluğu giderir. Cildinizin nemli, esnek ve parlak görünmesini sağlar.

9.Artrit Kolaylığı:
Maden suyu aynı zamanda iltihap nedeniyle oluşan ağrı içinde muhteşem bir çözümdür. Aktif mineralleri ve bileşikleri, romatoid artritle ilgili iltihaplanmayı azaltır. Mineral suyun anti-inflamatuar faydaları sebebiyle şiddetli kemik dejeneratif bozukluğunun neden olduğu eklemdeki şişmeyi de azaltır.

10. Saçları Daha Güçlendirir:
Saçın sağlıklı görünmesi herkes için çok önemlidir. Kirlilik ve güneş saç kalitesini büyük ölçüde mahveder. Mineral su, kafa derisinin normal PH düzeyini sağlayarak saçta dökülme, kayıp gücü ve parlaklığı geri kazandırır. Beyindeki oksijen arzını da arttırır. Bu saç dokusunu geliştirir ve güneş ve kirlilikten kaynaklanan hasarlara karşı her bir saç teline mukavemet kazandırır.

Maden suyunu İshal ve idrar yolları rahatsızlığı  esnasında tüketmeyiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.