Liposuction İle Bölgesel Yağlardan Kurtulabilir Miyim?

Liposuction İle Bölgesel Yağlardan Kurtulabilir Miyim?

Bölgesel Yağlardan Kurtulmak

Her insanın vücut yapısı farklıdır. Bazı insanların üst bedeni, alt bedenine göre daha yağlıyken bazı insanların ise alt bedeni üst bedenine göre daha iri ve yağlıdır. Alınan her yeni kilo ise yine orantısız olarak vücuda dağılır. Bölgesel yağlanma için, günümüzde en sık kullanılan yöntem, liposuction operasyonudur. Bu operasyon, çok kısa süre içinde tamamlanması ve vücutta her hangi bir deformasyon yapmaması nedeni ile bölgesel yağlanmada eni iyi ve hızlı sonuç elde edilmektedir. Operasyona giren kişi, anında birkaç beden incelerek operasyondan çıkar. Sonuçlar oldukça memnun edicidir.

Liposuctionla Yağ Alma

İlk muayenede, kişinin beden yapısı incelenir ve yağ alınması gereken bölgeler belirlenir. Ardından sınırlı uyuşturma verilerek, bazen tek bölgeden bazen birkaç bölgeden aynı anda yağlar çıkartılır. Operasyonda, yağlanma olan bölgeye ses dalgaları verilerek yağların erimesi sağlanır.

Ardından çok ince hortumlar ile eriyen yağlar dışarı alınır. İsteyen kişilerde bu yağlar, meme büyütmede veya bacak şekillendirmede kullanılmaktadır. Operasyon, yağ alınacak bölgeye göre değişir fakat genellikle 20-30 dakika sürer. Operasyondan sonra klinikte yatmak gerekmez.

Ayrıca liposuction fiyatları o kadar da pahalı değildir. Sağlık için istenilen ücretleri de gözümüzde büyütmemeniz gerekiyor bence. Hem aynı gün evine çıkan hasta, 2-3 günlük bir dinlenmenin ardından sosyal hayatına geri dönebilmektedir.

Liposuction İle Hangi Bölgelerden Yağ Alınır?

Liposuction ile yüz bölgesi dışında, her bölgeden yağ alınması mümkündür. Diyet ve spor ile zor eriyen kol üstü yağları, bacak ve basen yağları da dâhil çene altı, sırt, göbek gibi her bölgedeki yağlar alınabilir. Yine erkeklerde meme büyümesi yani jinekomasti operasyonları, liposuction ile yapılmaktadır. Yüz bölgesindeki kılcal damarların, deri yüzeyine çok yakın olması sebebi ile yüz bölgesinde liposuction kullanılmamaktadır.

Liposuction İle Vücut Şekillendirme

Liposuction ile fazla yağlı bölgelerden alınan yağlar, bacak, kalça, meme şekillendirmede kullanılabilmektedir. Doğuştan çarpık bacaklara sahip kadınların, kalça bölgesinde sarkma olan kadınların veya göğüslerinin küçüklüğünden şikâyet eden kadınların, bu operasyon sayesinde iki işlemi aynı anda yaptırması mümkündür.

Liposuction ile kalça şekillendirme; dünyaca ünlü film yıldızlarının yuvarlak ve sıkı kalçalarını elde etmek için, kalçaların fazla olan bölgelerindeki yağlar alınır, çukur bölgeler ise alınan yağlar ile doldurulur.

Liposuction ile bacak şekillendirme; kalın bacaklı olan kişilerden alınan bölgesel yağlar, bacakların daha şekilli görünmesi için, gerekli bölgelere nakledilir.

Liposuction ile meme şekillendirme; küçük memelere sahip kadınlarda, liposuction ile alınan bölgesel yağlar, memelere nakledilir. Her hangi bir silikon kullanılmadan, kişinin kendi yağı kullanılarak yapılan bu işlem, vücutta her hangi bir fazlalığa da sebep olmayacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz