Liposakşın Operasyonu Sonrası Süreç Ağrılı Mıdır?

  • ESTETİK VE GÜZELLİK
  • Liposakşın Operasyonu Sonrası Süreç Ağrılı Mıdır? için yorumlar kapalı
  • 937 kez görüntülendi

Liposakşın Operasyonu Sonrası Süreç Ağrılı Mıdır?

Liposuction işlemleri sonrası kişinin bir süre korse giymesi gerekmektedir. Korse kişiyi yazın kısıtlayabilmektedir. Bu yüzden liposuction için kış ve bahar ayları içerisinde en uygun zamanlardır. Liposuction’da yapılan kesilerin çok küçük olması sebebiyle uygulama sonrası kişiler fazla ağrı duymamaktadır.

Sigaranın Etkisi

Sigara içiyorsanız uygulamadan önce sigarayı bırakmanız, en azından bu alanda azaltmış olmanız önemlidir. Unutmayın ki sigara her türlü ameliyatlar sonucunu kötü yönde etkilemektedir. Sigara küçük kan damarlarının tıkanabilmesine yol açtığı için yara iyileşmesini bozmaktadır. Bunun yanında doktorunuzun önerilerine tam olarak uymanız bu durumun iyi olması için son derece önemlidir. Örnek vermek gerekirseliposuction sonrası korseyi mutlaka doktorunuzun önerdiği kadar kullanmanız gerekir.

Ameliyat Kimlere Uygulanır

Belirtmemiz gerekenliposuction ameliyatı bir zayıflama yöntemi olmamasıdır. Diyet ve spor ile bir türlü tam olarak giderilemeyen bölgesel yağların alınması ile beraber vücuda şekil verme işlemidir. Kişilerin liposuction uygun olması için genel olarak şu özelliklere sahip olması gerekmektedir;

  • Cildin tamamen elastikiyetini kaybetmemiş olması
  • Sigara kullanılmaması
  • Yağ birikimi yer alan bölgelerde selüloit görünümünün yer almaması
  • Herhangi bir ciddi hastalıkların olmaması

Bunun yanında liposuction yaptırmak isteyen insanların çoğu bu özelliklerin birçoğuna sahip olmayan kişilerdir. İnsanlargenel olarak ideal kilosunun üzerinde, sigara kullanmış olan ve selülit problemi olan kişilerdir.

Ameliyat Ne Kadar Sürer?

Doktor yağ alma işlemini gerçekleştirirken estetik kuralları ile beraber vücudunuza da güzel bir görünüm kazandırmaya çalışmaktadır. Bu nedenle 2 litre 2 saatte alınabilir, 3 litre 3 saatte alınır gibi bir genelleme olmamaktadır. Liposuction ve gerçekleştirilenrötuşların ne kadar süreceği kişiden kişiye değişmektedir. Ameliyatın süresinden daha çok elde edilecek sonucun iyi olmasının önemli olduğunu unutmamanız gerekir.

Ameliyat Sonrası İz Kalırmı?

Liposuction’dakullanılmış olankanüller ilk kullanıldıkları yıllara göre oldukça incelmektedir. Şu an birçokalanda3–4–5 milimetre çapındaki kanüllerle liposuction yapılmaktadır. Kanüller en saklı bölümlerden yapılan yarım ile bir santimlik kesi bölgelerinden ciltaltına ilerletilmektedir. Örnek vermek gerekirse kasık, göbek deliği, çene ucunun altı gibi örneklendirilebilir. Bu bölgelere gerçekleştirilen yarım ila bir santimlik kesiler liposuction işlemleri sonrası bir-iki dikiş ile kapatılmaktadır. Dikişler tamamen alındıktan sonra nerede ise hiç iz kalmamaktadır.

Ciltte Sarkma Ve Yağ Birikintisi Olurmu?

Cildinizin elastik durumu yeterli ise cilt altındaki yağ alındığı zaman cilt hemen kendini toplayıp gerilecektir. Cildinizin sahip olduğu elastikiyeti yetersiz ise zaten liposuction için daha uygun bir vaka olamayabilirsiniz ve size liposuctionuygulaması yerine germe ameliyatları yapmak daha doğru olacaktır. Liposuction faaliyetlerinde belirli bölgelerdeki yağ hücreleri alınarak azaltılmaktadır. Bu yüzden kilo alsanız dahi liposuction uygulanan bölgedeki yağ hücreleri yaklaşık yüzde 70 oranında azaldığı için o bölgelerde eskisi gibi yağ birikmemektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.