Lipoliz Nedir Lipoliz Nasıl Yapılır

Lipoliz Nedir Lipoliz Nasıl Yapılır

Lipoliz, yağ fazlalığı bulunan bölgeye “phosphatidylcholine” adlı ilacın enjekte edilmesi ile o bölgedeki yağların eritilmesi işlemidir. Lipoliz yönteminde soya fasulyesinden elde edilen “phosphatidylcholine” maddesi kullanılmaktadır. Bu madde insan vücudunda bulunan

ve yağ metabolizmasında önemli rolü olan bir maddedir.

Aslında bu madde yaklaşık on yıldır kolesterol düşürmek amacıyla ilaç olarak da kullanılmaktadır. Yöntemin amacı bu maddeyi yağ fazlalığı olan bölgelere enjeksiyon ile vererek arzu edilen bölgelerdeki yağların eritilmesidir.

Fosfotidilkolin enjekte edildiğinde yağ hücrelerinin zarının geçirgenliğini artırıyor, parçalanan yağ hücreleri karaciğer tarafından yok ediliyor. İşlem doğal şekline benzer şekilde yağ yıkılımını arttırmaktadır. Beklenilen kozmetik sonuçlar 4–8 seans arasında gerçekleşmektedir.

Lipoliz tedavisi, etkisinin tartışmalı olduğu, kontrol edilebilir ve kalıcı olmadığı, ve FDA onayı olmayan bir tedavi olduğu(Amerika başta olmak üzere bir çok ülkede kullanımı yasak olduğu) için birçok estetik uzmanı tarafından uygulanmamaktadır.

Bu yazı lipoliz nedir, lipoliz nasıl yapılır, lipoliz yaptıranlar, lipoliz nasıl uygulanır, lipoliz ne kadar fiyatları videosu, lipoliz ile zayıflama, lipolizin zararları nedir konusunda yazılmıştır.

lipoliz nasıl, lipoliz nasıl yapılıyor, lipolize yapilisi, phosphatidylcholine yararlari

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz