Limon Tuzunun Faydaları

Limon Tuzunun Faydaları

Ara sıra ev hanımları için kısa ve pratik bilgiler vermek hoşuma gidiyor. Aramızda bir çok bayan aslında her gün elinin altında olan malzemelerle neler yapılabildiğinin ne yazık ki farkında bile değil. Bu nitelikli malzemelerden bir tanesi de limon tuzu.

Limon tuzunu eminim ki sizlerde yemeklerde, salatalarda ve daha bir çok alanda farklı konular için kullanıyorsunuz. Oysa ki sizlere vereceğim listeden ve limon tuzunun faydalarının tamamından eminim ki çoğunuz bir haber yaşıyor. Özellikle limon tuzu kullanarak çaydanlık temizliği yapmak tam bir mucize.

Limon Tuzu Nasıl Yapılır: Kimyada sitrik asit adıyla bilinen limon tuzu hafifçe mayalanan limon suyunun, kaynamış durumda bulunan kalsiyum karbonat ile işlenmesinden elde edilir. Diğer adları ise limon asidi ve limon tozudur.

Limon tuzunun formülü C₆H₈O₇ şeklindedir. Hemen hemen tüm bitkilerde ve birçok hayvanın vücut sıvısında bulunur.

Limon Tuzunun Faydaları ve Kullanımı: İsterseniz şimdi limon tuzu özellikle güzellik ve cilt bakımı için nasıl kullanılıyor ilk olarak bunun püf noktasını verelim.

– Eğer limon tuzu ile tüy çıkmasını istemediğiniz bölgelere masaj yaparsanız limon tuzunun içeriğinde bulunan sitrik asit bu tüyleri yakarak yok eder ve tekrar çıkmasını engeller.

Merak etmeyin tamamen doğal bir ürün olan limon tuzunun cilde hiç bir zararı bulunmuyor. Sadece bir kullanım veya bir kerelik masaj ile değil bu uygulamayı zamana yayarak yapmanız gerektiğini bilin yeter.

Limon tuzunun kullanımı ve yararları sadece bununla sınırlı değil tabi ki.

– Kireçlenen çaydanlık ve su ısıtıcısına bir miktar limon tuzu atarak suyu kaynatıyoruz. Bir gün beklettikten sonra kireçten eser kalmadığını göreceksiniz.

– İçli köfteyi kaynattığınız suya limon tuzu eklerseniz, köftenin dağılmasını engellersiniz.

– Turşulara, zeytine ve reçellere limon tuzu ekleyerek daha uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

– Zayıflamak isteyenler bir bardak ılık suyun içerisine günde iki kere limon tuzu atarak bu suyu içerlerse yağları yakmak için ve zayıflamak için ne kadar faydalı olduğunu görecekler.

Peki bu kadar faydalı bir madde olan limon tuzunun zararı hiç yok mu? Elbette ki var. Gülün bile dikeni varsa, limon tuzunun da bir tanecik zararı olabilir. Aşırıya kaçılmadan kullanılması dışında, mide asidi normalden fazla olan kişilerin limon tuzu kullanmaması gerekir.

limon-tuzunun-ozellikleri

Bu yazı limon tuzunun zararları özellikleri insana vücuda faydaları çamaşır makinesinde kullanımı ham maddesi nedir limon tuzu mucizesi nasıl yapılıyor kullanılır elde edilir oluşur eritilir üretiliyor  nedir fiyatı ne kadar neden yapılır neye yarar nereden alınır bulunur ne işe yarar neye iyi gelir nereden çıkar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

limon tuzu nedır, limon tuzu nasıl yapılır, limon tuzu neden yapılır, limon tuzu nasıl elde edilir, limon tuzu nasıl üretilir, limon tuzu zararlı mı, limon tuzu neyden yapılır, limon tuzu, limon tuzu nasıl yapılıyor, limon tuzu nerelerde kullanılır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz