Limon Suyunun Faydaları Nelere İyi Gelir

  • ALTERNATİFTIP
  • Limon Suyunun Faydaları Nelere İyi Gelir için yorumlar kapalı
  • 678 kez görüntülendi

Limon Suyunun Faydaları Nelere İyi Gelir

Limon suyu aynen meyvesi gibi oldukça şifalı ve faydalı bir meyve suyu olarak bilim adamları tarafından tavsiye ediliyor. Limon suyu ile limonata arasında burada fark olduğunu belirtmek istiyoruz.

Burada bahsedilen şey limonun meyvesinin sıkılması ile elde edilen meyve suyudur. Her neyse lafı daha fazla uzatmadan Limon suyunun yararları nelermiş ve limon suyu neye iyi geliyor öğrenelim.

1. Mide için iyidir. Sıcak su ile karıştırılmış limon sindirim sorunlarınız azaltmaya yardımcıdır. Mide bulantısı, mide ekşimesi ve parazitlere karşı iyi gelir. Hazımsızlık belirtilerini yok eder. Geğirmeyi sağlar ve şişkinliği engeller. Düzenli olarak içildiğinde bağırsakları verimli olarak çalıştırır. Kabızlığa ve safra üretimine iyi gelir. Balgam miktarını azaltır ve safra taşı erimesine yardımcı olur.

2. Cilt bakımına iyi gelir. Limon, doğal bir antiseptik ilaçtır, cilt sorunlarında tedavi edicidir. Cildi gençleştirir, yüze parlaklık verir, c vitamini içerir, anti-aging ilaçları etkisini verir. Siyah noktalara ve kırışıklıklara iyi gelir.

3. Diş bakımını yapar. Taze limon suyu dişlere uygulandığında diş ağrısını keser. Diş etlerine masaj yapıldığında diş eti kanamalarını durdurur. Ağız kokusunu önler.

4. Boğaz enfeksiyonlarını tedavi eder. Boğaz ağrısı, farenjit ve enfeksiyonlarla baş edebilen mükemmel bir meyvedir. Bademcik iltihabına iyi gelir. Gargara yapılabilir.

5. Kilo vermede etkilidir. Limon suyu içmek düzenli olarak yapıldığında kilo kaybına yardımcı olur. Yağ yakımını kolaylaştırır. Ilık suya bal ile katıldığında etkilidir. Vücudu forma sokar.

6. Yüksek kan basıncını kontrol eder. Yüksek tansiyonda limon suyunun faydalı olduğunu herkes bilir. Yüksek potasyum içerir, kalp sorunlarına iyi gelir, tansiyon düşürür.

7. Solunum hastalıklarına iyi gelir. Özellikle astım hastalarında nefes almayı kolaylaştırır.

8. Romatizma tedavisi için bire birdir. Diüretiktir ve romatizma tedavisinde kullanılır. Bakteri ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.

9. Ateşi düşürür. Soğuk algınlığı ve gripte nane limon içilir. Ateşi düşürür, gribe iyi gelir.

10. Kanı temizler. Kolera ve sıtma gibi hastalıklarda tedavi edicidir. Kanı temizler ve arındırır.

Bu yazı limon suyunun faydaları ph değeri özellikleri yoğunluğu etkileri saça yüze göze cilde faydası zararları ne işe yarar ne yapar neye iyi gelir ne zaman ne kadar içilir içilmeli dayanır zayıflatır nasıl saklanır yapılır hazırlanır zayıflatır içilir içilmeli kullanılır çıkarılır alkali yapar asit mi baz mı içmek maskesi ilaç etkileşimi fiyatı kalori konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

limonlu su ne işe yarar, limon suyu ne işe yarar, limon ne işe yarar, limonun cilde zararları, limon saca ne yapar, ılık limonlu şu ne ise yarar, gebelikte limon suyu, limon suyunun cilde faydaları, limonlu ılık su ne işe yarar, limonun saça faydası

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.