Limon Sarımsak Karışımı

Limon Sarımsak Karışımı

Limon sarımsak karışımı çok güzel bir sos olmanın yanı sıra oldukça faydalı ve besleyici bir karışımdır. Limon içeriğindeki yüksek C vitamini ile ön plana çıkarken Sarımsak başlı başına antibiyotik etki gösteren bir besindir. Her iki besinin ayrı ayrı faydalarının yanı sıra limon ve sarımsak karışım olarak alındığında vücut için bazı hastalıklarda bitkisel tedavi olarak kullanılabilmektedir.

Limon sarımsak karışımının iyi geldiği hastalıklar;
  • Enfeksiyon hastalıkları: Boğaz ağrısı, eklem ağrısı gibi enfeksiyona bağlı gelişen hastalıklarda Sarımsak içerisinde bulunan allisin adlı madde ile limondaki C vitamini bakterilerin yaşam koşullarını zorlaştırmakta ve üremelerini engellemektedir. Bu özelliği ile limon sarımsak karışımı enfeksiyonun yayılmasını durdurmakta, vücudun enfeksiyonla mücadelesine önemli bir yardımda bulunmaktadır.
  • Yüksek tansiyon: Limon ve sarımsağın ayrı ayrı tansiyon düşürücü etkisi bir araya geldiklerinde daha etkili bir doğal tansiyon düşürücü ilaç meydana gelmektedir. Yüksek tansiyon hastalarının limon ve sarımsağı beraber tüketmeleri vücudun doğal olarak tansiyonu dengelemesine faydası olacaktır. Limon sarımsak karışımının tansiyon düşürücü etkisi nedeniyle düşük tansiyonu olan kişilerin bu karışımı tüketmemeleri yerinde olacaktır.
  • Sindirim sistemi hastalıkları: Limon sarımsak karışımı bağırsaklardaki iltihaplı yaraların bakterilerden arındırılması ve bağırsak florasındaki faydalı bakterilerin üremesi açısından uygun ortam yaratması açısından faydalıdır. Ancak gerek sarımsağın, gerekse limonun aşırı tüketimi ters etki yaratarak mide ve bağırsaklarda ülsere neden olabileceğinden bu karışımın tüketiminde ölçülü davranılmalıdır
  • Böbrek rahatsızlıkları: Limon içeriği sayesinde böbrek taşı oluşumunu engeller aynı zamanda sarımsak böbreklerde enfeksiyon oluşmasını engeller. Bu yüzden böbrek taşı rahatsızlığı çekenler limon sarımsak karışımını böbrek taşının büyümemesi ve taşa bağlı böbrek yaralarının daha hızlı iyileşmesi için yardımcı bitkisel tedavi olarak kullanabilirler.
  • Kalp – Damar hastalıkları: Limonun kan inceltici özelliği ve sarımsağın damar sertliğini önleyen etkisi ile limon sarımsak karışımı bulunmaz bir kalp damar ilacıdır. Özellikle daha önce kalp krizi geçirmiş olan kişilerde kan sulandırıcı özelliği ile kalbin daha rahat çalışmasını sağlar. Ancak doktor tarafından reçete edilen kan sulandırıcı ilaç kullanan kalp hastaları doktorun bilgisi ve önerisi dahilinde kullanmalıdır.
  • Limon sarımsak karışımı içeriğindeki etken maddeler nedeniyle gerçek bir ilaca çok benzemekte olduğundan ilaç tedavisi uygulanıldığı durumlarda doktor bilgisi ve önerisi dahilinde kullanılmalıdır. Limon sarımsak karışımı gösterdiği faydalar bakımında gerçek ilaç tedavisinin yerini tutmayacağından hastalık tedavisinde öncelikle bir hekime başvurulmalıdır. Limon sarımsak karışımı günde bir limon, üç diş sarımsağı geçmeyecek şekilde tüketilmelidir. Aşırı tüketilmesi başta diş eti kanaması olmak üzere mide ve bağırsak ülseri, aşırı tansiyon düşüklüğü, iç kanamalar gibi sorunlara yol açabilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz