Lazerle ve Ameliyatla Varis Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?

  • TANITIM
  • Lazerle ve Ameliyatla Varis Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır? için yorumlar kapalı
  • 351 kez görüntülendi

<strong>Lazerle ve Ameliyatla Varis Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?</strong>

Çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilen ve çıktıktan sonra insan yaşamındaki konforu son derece olumsuz etkileyen durumlardan birisi olan varis, çeşitli tedavileri olan bir hastalıktır. İzmir varis tedavisi için uzman doktor araştırmaları yaparken göz önüne alınması gereken birden fazla değişken bulunur. En önemli konu olarak tercih edilecek olan doktorun bu alandaki deneyimi yer almalıdır.

Cerrahi yolla varis tedavisi İzmir ilinde de mümkünken, ek olarak ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri de bulunmaktadır. Hatta ameliyatla varis tedavisi seçeneğinin en son sırada yer aldığı söylenebilir. Günlük yaşantıya daha hızlı dönebilmek adına köpük ve lazer olarak bilinen alternatif yöntemler tercih edilir.

Varis Köpük Tedavisi İzmir

En çok tercih edilen tedavi metodu olduğu söylenebilir. Ameliyatsız varis köpük tedavisi İzmir ilinde yapılan uygulamalardaki tercih nedenleri iki ana başlıkta incelenebilir. Ameliyat gerektirmemesine rağmen acısız ve ağrısız bir yöntem olmasıyla öne çıkar. Bununla birlikte kişinin günlük yaşantısını aksatmaması nedeniyle de sıkça başvurulan bir yöntemdir.

Medikal ismi köpük skleroterapi olarak anılan köpükle varis tedavisi metodunda asıl amaç estetik olarak varis görünümünden kurtulmak olarak tanımlanabilir. Elbette tedavi edici etkisi de bulunmaktadır. Varis hastasına bir enjektör (iğne) yardımıyla polidokanol adı verilen bir ilaç enjekte edilir. Bu ilaç, varisli damarların kapanmasını sağlayarak küçülmesine neden olur. Böylece cilt üzerinde kırmızı, yeşil veya mor renkte damarların görünmesinin de önüne geçilmiş olur.

İzmir Lazerle Varis Tedavisi

Başarı oranı oldukça yüksek ve yine sık tercih edilen ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinden birisi olarak ön plana çıkar. İzmir varis tedavisi alanında oldukça gelişkin bir ilimiz olduğu söylenebilir. Anestezi altında  yapılan bir işlem olmakla birlikte hastanın isteği ve/veya klinik durumuna göre farklı yöntemler tercih edilebilir. Hastanın görüşü ve uzmanın kararıyla birlikte spnial, lokal veya genel anestezi uygulanabilir.

Bilimsel olarak lazer, sealin ajan ve radyofrekans tedavisi ismiyle anılmakla birlikte, halk arasında lazerle varis tedavisi olarak bilinir. Maliyet olarak köpük tedavisine göre biraz daha pahalı bir tedavi olup, özellikle 2 mm.’den ince varislerin tedavisinde başarı oranı %100’e yakın seviyelerdedir.

Ameliyatla Varis Tedavisi

İzmirde varis tedavisi yaptıranlar içinde en az tercih edilen yöntem olduğunu belirtmek gerekir. Yine de lazer veya köpük tedavisinin yeterli olmadığı/olmayacağı durumlarda hekimin kararıyla ameliyatla varis tedavisi İzmir ilinde yapılabilmektedir. Bu kararın alınması sürecinde uzman doktor tarafından bir takım tetkiklerin yapılması gerekir. Bunlardan en önemlisi ise doppler ultrasonografi olduğu söylenebilir. Her ne kadar tercih edilmese de zaruri durumlarda cerrahi müdahale gerekebilir.

Hangi tedavi yönteminin tercih edileceği konusunda hastanın görüşü önemli olmakla birlikte belirleyici olan kalp ve damar cerrahının kararı olmalıdır. Hastanın klinik durumu ve hastalığın prognozuna göre uygun tedavi yöntemi seçilir. Sonrasında hastaya gerekli bilgilendirme yapılır ve onayı alındıktan sonra İzmir varis tedavisi için gerekli işlemler başlanır. Daha fazla bilgi almak, varis tedavisi için randevu oluşturmak ve en uygun yöntemlerle varislerden kurtulmak için https://rizaaktas.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.