Lazer Epilasyon İzmir Şehrinde Çığır Aşan Yenilik

Lazer Epilasyon İzmir Şehrinde Çığır Aşan Yenilik

Lazer Epilasyon İzmir Şehrinde Çığır Aşan Yenilik

İstenmeyen tüyler hem kadınları, hem de erkekleri oldukça rahatsız edebiliyor. Özellikle ergenlik dönemi ile birlikte ortaya çıkan bu istenmeyen tüyler, kişinin kendine olan özgüvenini kaybetmesine de yok açıyor. Bu nedenle de genellikle tüylerin daha gür çıkmasına neden olan jilet ya da büyük bir acıya katlanılması gereken ağda kullanılıyor. Ancak tıraş bıçakları ya da ağrılı ağda yöntemleri artık eskide kaldı. Şimdilerde pek çok kadın ve erkek lazer epilasyon sayesinde istenmeyen tüylerinden kurtuluyor.

Genital bölge, bacak, kol, koltukaltı ve göğüs gibi noktalarda çıkan tüylenmeler lazer epilasyon uygulamaları sayesinde tamamen ortadan kaldırılıyor. Hatta ben üzeri, dudak üzeri, yanak, göbek, el ve parmak üzerinde bulunan tüylerden de tamamen kurtulmak mümkün. Lazer epilasyon İzmir ve İstanbul gibi büyükşehirlerde daha fazla nokta tarafından veriliyor. Eğitimli bir kadronun verdiği bu hizmet, aslında tüylerin tekrar çıkmasını engelliyor. Kıl köklerine ulaşan ışın ile kökün verimliliği sonlandırılıyor. Böylece istenmeyen tüylerden sonsuza dek kurtulmuş olunuyor. Üstelik bu uygulama sayesinde yüzde, dudak üstünde ya da sırttaki kıllardan da kurtulmak mümkün.

Buz Lazer İle Acısız Tedavi

Lazer epilasyon uygulamalarında bazı hastalar acı duyduğunu ifade eder. Yeni geliştirilen buz lazer uygulaması sayesinde acı tamamen ortadan kaldırıldı. Kısacası buz lazer için hem daha hızlı, hem de daha acısız demek mümkündür. Lazer başlığının soğutma işlevi sayesinde kişi operasyondan acı duymuyor. Lazer epilasyon İzmir şehrinde sık tercih edilen bir uygulama. Bu nedenle buz lazer uygulamaları her geçen gün biraz daha yaygınlaşıyor. Çünkü İzmir lazer epilasyon acı veriyor düşüncesi ile operasyon geçirmeyi erteleyen insanlar ile doluydu. Ancak artık buz lazer uygulamaları sayesinde kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde tüylerden kurtulabiliyorlar. Soprano ICE diod lazer cihazı ile uygulanan bu operasyon rakipsiz olarak kabul ediliyor. Ancak her klinikte şuan için bu ürünün kullanılmadığını bilmekte fayda bulunuyor.

Erkekler İçin Buz Lazer

İstenmeyen tüylerinden mustarip olanlar yalnızca kadınlar değil. Erkeklerde sırt, yüz, göğüs, kol ve bacak kıllarından rahatsız olabiliyor. Ancak lazer epilasyonun acılı olduğu düşüncesi onları da bu tedaviden uzaklaştırıyor. Buz lazer epilasyon İzmir ve İstanbul gibi büyük şehirlere geldiğinden bu yana istenmeyen tüylerinden kurtulmaya karar veren erkeklerin sayısı da bir hayli arttı. Özellikle operasyonun acısız olması en hassas noktalar olan göğüs ve sırt kıllarına çare oldu. Buz lazer uygulamalarında kullanılan birden fazla cihaz bulunuyor. Ancak Diod lazer cihazları 810-nm dalga boyuna sahiptir ve kılları ince ya da kalın diye ayırt etmez. İzmir lazer epilasyon hizmeti veren noktaların bol olduğu bir şehir olsa da bu cihazın kullanımı çok yaygın değil. Tüm ülkede yalnızca 300 klinikte bu cihaz ile lazer hizmeti sunulmaktadır.

Daha Geniş Noktaya Tedavi

Açık renk ya da ince tüylere sahip olan insanlar lazer uygulamalarından yararlanamıyordu. Çünkü lazer ışını bu tüyleri görmediği için tedavi etmiyordu. İnce tüylere sahip olan insanlar ise genellikle jilet ya da ağdaya mecbur kalıyordu. Ancak buz lazer uygulamalarında bu tarz bir ayrım söz konusu olmuyor. Çünkü bu cihaz sorunu tamamen ortadan kaldırıyor. Buz lazer epilasyon İzmir ve çevresinde kullanılmaya başlandığından bu yana ciddi bir talep doğdu. İnce tüyleri olduğu için standart lazer uygulamalarından yararlanamayan pek çok insan çareyi bu teknoloji ile buldu. İzmir lazer epilasyon anlamında çığır açan bu teknoloji sayesinde civar yerlerden de ziyaretçi kabul etmeye başladı.

Süre Yarı Yarıya Azaldı

Bilindiği üzere ütüleme lazer uygulamalarında 10 seri atış ile hizmet veriliyor ve kesin çözüm sunuluyordu. Ancak buz lazer uygulaması hizmet anlamında ütüleme tekniğini geride bıraktı. Çünkü operasyon süresini yarı yarıya düşürdü. İzmir lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin zaman kıstasından dolayı vazgeçtiği bir şehir. Ancak buz lazer uygulamaları devreye sokulduğundan bu yana müthiş bir talep yakalanmış durumda. Çünkü 35 dakika gibi çok kısa bir süre içinde komple lazer yapmak mümkün. Ancak ne yazık ki her yeni üründe olduğu gibi, buz lazer teknolojisinde de taklitler söz konusu olacaktır. Bu nedenle lisanslı bir klinikten hizmet alınmalı ve teknolojinin kullanılıp kullanılmadığından emin olunmalıdır.

Avantajları Nelerdir?

Buz lazer epilasyonun en büyük avantajı ağrı ve acı hissettirmemesidir. Çünkü lazer epilasyonların çoğunda ciddi acı ve ağrı hissi oluşabiliyor. Bunun yanı sıra klasik lazer operasyonlarda günlerce, hatta haftalarca seans almak gerekebiliyor. Ancak buz lazer tekniğinde, yalnızca 35 dakika içinde komple vücut lazeri uygulanabiliyor. Hem hızlı, hem de daha geniş bölgeyi tedavi eden bu teknoloji sayesinde kişinin zamanı da kendisine kalıyor. İzmir lazer epilasyon teknolojilerinin yoğun kullanıldığı bir şehir. Bu nedenle buz lazer uygulaması birden fazla klinikte kullanılıyor. Medyada da olumlu bir şekilde lanse edilen bu tedavi tekniğinin, ince tüyler üzerinde olan etkisi diğer belki de istenmeyen tüy sorununu tamamen ortadan kaldırabilecek. Buz lazer epilasyon İzmir ve İstabul başta büyük şehirlerde kullanılmaya başlandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz