Kuvvet Macunları Yazı Dizisi

  • CİNSEL SAĞLIK
  • Kuvvet Macunları Yazı Dizisi için yorumlar kapalı
  • 1.658 kez görüntülendi

Kuvvet Macunları Yazı Dizisi

Kuvvet Macunları Yazı Dizisi

Kuvvet Macunları Yazı Dizisi(ANTEP MACUNU)

Antep fıstığı biraz kavrulur, tozları sil­kelenir, sonra kendi ağırlığında çekirdeksiz üzümle karıştırılıp dövülür. Kimi yerde çok ince kıyılır. Dövülmesi daha uygundur. Şe­ker tozu ile karıştırılıp yenir. Bunu yemenin son ölçüsü 300 gr. dır.

Bu karışım insanı güçlendirmeye, günlük çalışma yeteneğini sağlamaya yarar. Er­keklik gücünün artması isteniyorsa başka bir bileşime başvurulur, o da şöyledir:

Antep fıstığı kurutulur, arıtılır, sonra dövülür, toz durumuna getirilir. Süzme bal ile balın yarısı ağırlığında tuzsuz tereyağı karışırmında ezilir, macun yapılır. Günde birer yemek kaşığı, üçer öğün yenir.

Kuvvet Macunları Yazı Dizisi1

Kuvvet Macunları Yazı Dizisi 

Kuvvet Macunları Yazı Dizisi(AYVALI MACUNLAR)

1.Kuvvet Macunları Yazı Dizisi AYVALI MACUNLAR1

önce biraz ayva alınıp iyice yıkanır, arıtılır, dilimlenir. Sonra, buna, belli oranda anason ile şeker katılır, biraz su ile kayna­tılır. Su karışımın şerbet durumuna gelme­sini sağlayacak oranda olmalıdır. Bu şer­betten günde iki üç bardak içilir.

2.Kuvvet Macunları Yazı Dizisi AYVALI MACUNLAR 2

Ayva ince ince dilinir, şeker, anason karıştırılır. Şekerle ayva eşit ağırlıkta olmalı. Sonra biraz da su eklenerek kaynatılır. Ma­cun niteliği kazanınca soğutulur. Günde üçer yemek kaşığı yenir.

Kuvvet Macunları Yazı Dizisi12

3.Kuvvet Macunları Yazı Dizisi AYVALI MACUNLAR 3

Ayva, şeker eşit ölçekte alınır, suda kaynatılır, lapamsı bir duruma gelince ocaktan indirilir, içine biraz anason katılır. Bir süre beklenir (bir gün). Sonra, günde

üçer yemek kaşığı yenirken biraz da tuz­suz tereyağı alınır. Yağı ayrı alamayanlar için macun yapılırken katılması da uygundur.

Ayva ile yapılan bu şerbeti, macunlan ara vermeksizin en az onbeş gün almalı.

Bunun birkaç türlü yararı vardır, insanı güçlendirir, taşkınlığı önler, insana serinlik verir, bütün ağız kokularını giderir. Bunları uyguladıkları gibi yaşlılar da alabilir.Tansiyonu olanlar uzak durmalı.

Kuvvet Macunları Yazı Dizisi(BAL İLE YUMURTA SARISI)

balli-yumurta

Yarım kilogram bal, onun onda biri oranın­da zencefil, akırıkarha, darüfülfül ile yirmi ya da yirmi beş yumurta sarısından oluşan macun yapılır, önce baharat karıştırılır dövülür, toz durumuna getirilir. Sonra yu­murta sarısı ile bal birlikte pişirilir. Baharat, tozu bunun içine atılır iyice karıştırılır, ma­cun yapılır.

Yemeklerden önce bir, sonra da bir ol­mak üzere günde üç öğün, birer kahve kaşığı alınır.Kısa bir süre içinde etkisi gö­rülür.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.