Kuşburnu Bitkisi ve Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Kuşburnu Bitkisi ve Faydaları için yorumlar kapalı
  • 722 kez görüntülendi

Kuşburnu Bitkisi ve Faydaları

Kuşburnu: Başta C vitamini olmak üzere bol miktarda vitamin ve mineral içeren çok besleyici bir besindir.

Kuşburnunun Faydaları: Vücut direncini arttırır. Vücuda ve gözlere kuvvet verir. Cinsel isteği arttırır. Kan dolaşımını hızlandırır ve kanı temizler. Bağırsakları yumuşatan ve sindirimi kolaylaştıran Kuşburnu iyi bir idrar söktürücü olarak kabızlıkta faydalıdır. İshali keser. Vücuttaki atık maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Bağırsak kurtlarını düşürür. Kansere karşı koruyucudur. Romatizma şikâyetlerini ve ağrılarını hafifletir. Kandaki insülin miktarını ayarlamaya yardımcı olduğundan Şeker hastalarına çok iyi gelir. Selülit oluşumunu engeller. Basur rahatsızlığı olanlara da yararlıdır.

Kuşburnu Nasıl Kullanılır: Daha çok Kuşburnu çayı yapılarak kullanılır. Kuşburnundan ayrıca reçel, meyve suyu, bebek maması ve yağ da elde edilmektedir. Kuşburnunun kurutulan yaprakları kaynatılıp soğuduktan sonra suyu süzülerek kırışmış ciltlere konursa faydası görülür. Kuşburnu çekirdeğinden elde edilen kuşburnu yağı Kuşburnu yağı cilt hücrelerini yenileyici, cildi koruyucu, kırışıklıları giderici ve yaşlanmayı geciktirici özellikleri ile kozmetik alanında sıklıkla kullanılmaktadır.

Bu yazı kuşburnunun faydaları, kuşburnunun yararları, kuşburnunun faydası, kuşburnunun özellikleri, kuşburnunun cilde faydaları, kuşburnu çayının faydaları, kuşburnu çayı nasıl yapılır, kuşburnu çayı, kuşburnunun yararı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kuşburnu özellikleri, kuşburnunun özellikleri, gebelikte kuşburnunun faydaları, gebelikte kuşburnu, gebelikte kusburnu cayi, kuşburnun faydaları, kuşburnunun faydaları, Romatizma ağrisi i çin kuşburnu, gebelıkte kuşburnunun yararları, kabızlık nasıl geçerteda

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.