Kuru Öksürük Nasıl Geçer Ne iyi Gelir

  • ALTERNATİFTIP
  • Kuru Öksürük Nasıl Geçer Ne iyi Gelir için yorumlar kapalı
  • 601 kez görüntülendi

Kuru Öksürük Nasıl Geçer Ne iyi Gelir

Özellikle sigara ile başı dertte olan kişilerin başının belasıdır kuru öksürük. Bu yazımız kuru öksürüğün nedenlerini ve kuru öksürüğe iyi gelen bitkileri konu almaktadır. Şahsen bende kuru öksürük problemi yaşayan birisiyim ve titiz araştırmalar sonucu kuru öksürüğün bitkisel çözümü için iyi gelen bitkileri bir araya topladım.

Balgam olmadan meydana gelen kuru öksürük, uzun süre devam ederse boğazı tahriş eder ve öksürürken yaşanan kasılmalardan dolayı mide kaslarında, göğüs bölgesinde ağrılara neden olabilir. Öksürük, aslında vücudun nefes yoluyla gelen istenmeyen maddeleri dışarı atmak için kullandığı bir korunma sistemidir. Bu maddeler alerjenler olabileceği gibi viral veya bakteriyel enfeksiyonlar, sigara dumanı, hava kirliliği, toz zerrecikleri olabilir. Kuru öksürüğü geçirmek için zencefil, nane, okaliptüs gibi bitkilerden yardım alabilirsiniz.

Okaliptüs
Tıkalı burun ve öksürük için kullanılan en popüler bitkiler arasında yer alan okaliptüs dekonjestan etkisi yaratarak boğazı yumuşatır. Okaliptüsün faydalı olması için çeyrek tencere suyu kaynattıktan sonra içine bir kaç okaliptüs yaprağı atıp yavaşça buharını soluyabilirsiniz. Bit süre sonra tıkalı burnunuzun rahatladığını hissedeceksiniz. Eğer evde okaliptüs yağı varsa bir mendil üzerine damlatarak burnunuz tıkandığında koklayabilirsiniz.

Nane
Soğuk algınlığına bağlı öksürüğü geçirmek için geleneksel olarak kullanılan nane yaprakları okaliptüs gibi dekonjestan etkisi yaratarak boğazı rahatlatır. Taze veya kurutulmuş nane yapraklarında çay hazırlayarak öksürüğün şiddetlendiği zamanlarda içebilirsiniz. Çaya bir miktar bal eklemek boğazı yumuşatan etkisini arttıracaktır.

Kekik
Anti bakteriyel özelliği bulunan kekik, bakteri nedeniyle yaşanan kuru öksürüğü geçirmek için kullanılabilir. Taze veya kuru kekik yapraklarıyla hazırlayacağınız çay kısa sürede öksürüğü alır ve boğazı yumuşatır.

Meyan Kökü
Boğaz tahrişini azaltan meyan kökü aynı zamanda balgam söktürücü özelliğine sahiptir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine de yardımcı olan bitki enfeksiyon nedeniyle yaşanan öksürüğün tedavisinde kullanılabilir.

Zencefil
Öksürüğe karşı zencefil kullanmak için taze zencefil kökünden bir kaç dilim kesin ve kaynamış suya atıp 10-15 dakika demlenmesini bekleyin. 1-2 çay kaşığı bal ve bir kaç damla limon ekleyerek içebilirsiniz.

Bu yazı kuru öksürük nedenleri, kuru öksürük ne anlama gelir ne demek nasıl olur, kuru öksürük nasıl geçirilir giderilir, kuru öksürüğe ne iyi gelir kesin çözüm, kuru öksürüğe hangi ilaç iyi gelir bitkisel çözümler iyi gelen bitki çayları doğal kesin çözüm çare nedir konusunda yazılmıştır.

kuru öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğe kesin çözüm, kuru öksürüğe ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu, kuru öksürük nasıl geçer ibrahim saraçoğlu, oeksueruege ne iyi gelir, öksürüğe ne iyi gelir, oksuruk muz iyi gelmi, kuru öksürük için bitkisel çözüm, kuru öksürük nasıl kesilir, gebelikte kuru öksürük nasıl geçer

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.