Kurdeşen Belirtileri ve Tedavisi

  • HASTALIKLAR
  • Kurdeşen Belirtileri ve Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 1.163 kez görüntülendi

Kurdeşen Belirtileri ve Tedavisi

Kurdeşen hastalığı, tıptaki adıyla Ürtiker, ciltte aniden başlayan ve bir kaç saat süren kaşıntılı, alerjik bir deri hastalığıdır.

Kurdeşenin Nedenleri: Kurdeşene neden olan ana unsurlar vücudun çeşitli maddelere gösterdiği alerjik reaksiyon ve stresdir. Bu maddeler bazı gıdalar ve katkı maddeleri olabileceği gibi, bozuk yiyecekler, bazı ilaçlar ve arı ya da böcek sokması da olabilir. Ayrıca, güneş ışığı, soğuk ve sıcak da Kurdeşene neden olabilir.

Kurdeşen Belirtileri: Deride gruplar halinde kaşıntılı, kırmızı kabarıklıklar görülür. Aniden oluşan bu döküntüler 1-2 mm’den 10 cm’ye kadar farklı boyutlarda olabilir ve birisi geçerken diğeri başlar. Kızarıklıklar bir süre sonra şişliğe dönüşebilir. Genellikle yüzde, kollarda ve bacaklarda görülmekle birlikte bütün vücutta kurdeşen görülebilir.

Kurdeşen Tedavisi: Akut kurdeşen diyebileceğimiz 6 haftadan daha kısa süren kurdeşenlerin büyük bir kısmı kendiliğinden geçebilir. 6 haftadan daha uzun süren Kronik kurdeşen tedavi edilmelidir.

Kurdeşenin en önemli nedeni olan stresden uzak durmak ilk yapılması gereken iştir. Alerjiye bağlı kurdeşenlerde alerji yapan unsurlardan uzak durulmalıdır. Doğru tedavi kurdeşenin nedeni tesbit edildikten sonra yapılır. Kimi durumlarda ilaç tedavisi uygulanabilir, fakat bilinçsizce ilaç kullanmak kurdeşeni daha da arttırabilir. Bu nedenle, doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Bu yazı kurdeşen nedir, kurdeşen hastalığı, kurdeşen tedavisi, kurdeşen belirtileri, kurdeşen nedenleri, kurdeşen sebepleri, kurdeşen nasıl bulaşır, kurdeşen nasıl geçer, kurdeşene ne iyi gelir, kurdeşen tedavisi, bitkisel kurdeşen tedavisi, kurdeşen için şifalı bitkiler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

KURDEŞENE NE İYİ GELİR, kurdeşene iyi gelen bitkiler, gebelikte kurdeşen tedavisi, gebelikte ürtiker tedavisi, yüzde kurdeşen, kurdesen belirtileri, gebelikte kurdeşen, ürtiker hangi bölüm bakar, kurdeşen, kurdeşen hastalığı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.