Kulak Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Kulak Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Kulak tıkanıklığı rahatsızlığı her yaştan insan grubunda görülebilse de özellikle bağışıklık sistemi zayıf çocuklarda daha sık görülebilmektedir. Kulaklardaki tıkanıklık pek çok farklı sebepten oluşabilir ve bu sebeplere bağlı belirtiler gösterebilir.

Bu nedenle kulak tıkanıklığı problemi yaşadığınızda belirtilerini iyi analiz ederek nedenlerine ve kısa süre içerisinde tedavisine ulaşmak oldukça önemlidir. Zamanında tedavi edilmeyen kulak tıkanıklığı problemleri önce enfeksiyon daha sonra da işitme kaybı yaratabilir.

Kulak tıkanıklığına alerjik reaksiyonlar, kulak sıvısının çoğalması, sinüzit, kulak kirinin temizlenirken içeriye itilmesi ya da uçak yolculuğu gibi durumlar neden olabilmektedir.

Kulak Tıkanıklığını Açma Yöntemleri

Uçak seyahati veya asansöre binmek  gibi ani irtifa değişimi yaşayacağınız durumlarda gerçekleşen basınç değişimlerinde kulaklarınız tıkayabilir. Bu tür kulak tıkanıklıklarında her hangi bir cisim ile kulaklarınızı açmak yerine bazı ağız hareketleri ile kulak tıkanıklığını giderebilirsiniz.

Esneyerek Kulak Açma

Kulak tıkanıklığı gibi bir problemle karşılaştığınızda kulak tıkanıklığını gidermek için uygulamanız gereken en iyi yöntemlerden bir tanesi esneme hareketidir. Esnemeyi düşünür ve isterseniz kolay bir şekilde esneyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz