Kulak Ağrısı için Bitkisel Çözüm

Kulak Ağrısı için Bitkisel Çözüm

Kulak ağrısının sebebi, kulağın içerisinde bulunan östaki borusunun tıkanmasıdır. Bu tıkanmaya neden olan durumlar ise  soğuk algınlığı gibi hastalıklar, basınç farkı ve kulak iltihapları olarak sıralanabilir.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum eğer ki kulağınızda ki tıkanma basınç farkından dolayı oluşuyorsa sakız çiğnemek bu konuda en etkili yöntemdir. Zaten site içerisinde arama yaparsanız özellikle uçakta oluşan basınç farkı ve kulak ağrısı için diğer yöntemleri uzun uzadıya anlatmıştım.

Eğer kulakta oluşan ağrının nedeni soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklar ise yapacağınız tek şey antibiyotik kullanmak ya da antibiyotik etkisi gösterecek bitkilere başvurmaktır.

Yine aynı şekilde kulak iltihabı sebebiyle oluşan ağrılarda antibiyotik olmadan asla tedavi edilemez. Fakat bazı bünyeler antibiyotiği tam olarak kaldıramadığı ve daha rahatsız oldukları için kulak ağrısı konusunda bitkisel çözüm yollarına başvurmaktadırlar.

Biz bu konuda İbrahim Saraçoğlu’nun sarımsak suyu ve Ahmet Maranki’nin soğan suyu kürlerini kullanabiliriz. Daha sonra ise farklı doğal tedavi yöntemleri sıralayacağım.

Sarımsak Suyu: Kulak ağrısı evde rahatça hazırlanabilecek olan en doğal antibiyotik sarımsak suyudur. Öncelikle taze olan 1-2 adet sarımsağı iyice dövün. Dövülen sarımsağı parmak uçlarınız ile iyice sıkarak suyunu minik bir tabağın içerisine dökün. Elde edilen bir iki damla sarımsak suyunu ağrı mevcut olan kulağın içine damlatın.

Soğan Suyu: Soğan suyu da aynen sarımsak suyu gibi kulak ağrılarını yok etmek amaçlı kullanılır. Öncelikle 1 adet orta boy soğanı rendeleyerek suyunu bir kaba alın. Soğan suyuna parmaklarınızı batırdıktan sonra hafif ve yumuşak şekilde kulağınızın arkasına masaj yapın. Bu işlemi özellikle iltihaptan dolayı oluşan kulak ağrısını kesmek için çok idealdir.

Nane: Nane yaprakları ve nane yağı da kulak ağrısından kurtulma yollarındandır. Taze sıkılmış nane yaprağı suyunu ağrıyan kulak deliğine damlatın. Birkaç damla nane yağından da kulak çevresine sürün. Fakat bu yağı asla kulak içerisine damlatmayın.

Zencefil: Zencefil güçlü bir anti-inflamatuar olarak kulak enfeksiyonlarını geçirmekte etkilidir. Bu bitki ayrıca mükemmel bir doğal ağrı kesicidir. Taze zencefilin suyunu çıkarın ve suyu doğrudan kulak deliğine bir kaç damla damlatın.

Zeytinyağı: Zeytinyağı kulak ağrısına hızla etki ederek, ağrıyı hafifletir. Zeytinyağı ayrıca kulak uğultusuna ve kulakta meydana gelmiş enfeksiyona da iyi gelir. Ağrı olan taraftan kulak deliğine 3-4 damla zeytinyağı damlatın. Veya pamuğu zeytinyağı batırıp bu zeytinyağlı pamuğu kulak deliğinde tutun.

kulak-agrisina-cozum

Saç Kurutma Makinesi: Kulak ağrısına kesin çözümlerden biri de ağrıyan yeri kurutma makinesi ile ısıtmak. Yalnız 5 dakikadan daha çok bu uygulamayı yapmayın.

kulak-agrisina-ne-iyi-gelir

Bu yazı kulak ağrısına evde çözüm ne yapmalıyız bitkisel doğal kesin çözümler anne sütü sarımsak iyi gelecek şeyler antibiyotik kulak ağrısı nasıl geçer geçirilir giderilir tedavi edilir önlenir kulak ağrısına iyi gelen ilaçlar dua ağrı kesiciler bitkiler ilaçlar damla isimleri ilaç nelerdir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kulak ağrısına ne iyi gelir, kulak ağrısı nasıl geçer, kulak ağrısına ne iyi gelir bitkisel, kulak ağrısına bitkisel çözüm, kulak ağrısına ne iyi gelir ahmet maranki, kulak ağrısı nasıl geçirilir, kulak ağrısı nasıl geçer bitkisel, kulak ağrısına iyi gelen bitkiler, kulak ağrısı nasıl giderilir, gebelikte kulak ağrısı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz