Küçük Siğillerden Çabucak Kurtulun

Küçük Siğillerden Çabucak Kurtulun

Küçük siğiller ciltte küçük sarkıntılar halinde oluşan iyi huylu büyümelerdir ve genelde rahatsız edici ve görmeye dayanılmazdırlar. Bir çok siğil sağlığınıza ciddi anlamda kötü bir etki etmez. Ama görünür olmaları, onları insanların hemen kurtulmak istedikleri bir probleme dönüştürür. 

Siğiller farklı boyutlar ve şekillerde ortaya çıkar ve vücutta bir çok yerde oluşabilirler. Genelde bu küçük rahatsızlıklar parmaklarda, dirseklerde, boyunda, yüzde ve hatta kafatasında da oluşur. Siğillerden tamamen kurtulmak biraz zordur, çünkü genelde bunlar insan papillom virüsü (HPV) belirtileridir. Ama bazı ev bakımları ve tedavileri ile görünümlerini azaltabilir ve gelecekte yeniden oluşmalarını önleyebilirsiniz.

Eczanelerde bir çok ticari ürün bulunur ve ayrıca bir çok da ev yapımı çözüm vardır. Bu makalede sizlerle eşsiz bir malzemeyi kullanan ve bu problemi hızlıca tedavi etmenize yardımcı olacak bir yöntem önereceğiz. O rahatsız edici siğillerden kurtulmaya hazır mısınız?

Küçük siğillerden kurtulmak için soğan tedavisi

soğan

Siğillerle savaşmak için uygulanan bir çok ev tedavisine bakarsanız göreceksiniz ki soğan bunlardan çabucak ve etkili biçimde kurtulmak için ana malzemelerden biridir. Çünkü soğan antiseptik ve antiviral özellikler taşır. Böylece bağışıklık sistemini güçlendirir ve siğile yol açan virüslerle savaşır.

Siğilleri ortadan kaldırmak için soğanı önermemizin bir diğer nedeni, içeriğindeki sülfürdür. Bu da kan dolaşımını arttırır ve aynı zamanda tahriş edicidir. Sülfür içeriği siğilleri ortadan kaldırma sürecini hızlandırır ve bu yüzden soğan bu işlem için en iyi doğal malzemelerden biridir.

Siğil tedavisinde soğanın tüm faydalarından yararlanmak için ayrıca iyi bir beslenme planı uygulamalısınız. Bu şekilde hem vücudunuzun içsel koruma gücünü arttırırsınız hem de siğile sebep olan virüslerle savaşmak kolaylaşır. Günlük soğan tüketiminizi arttırarak vücudunuza doğal bir antibiyotik vermiş olursunuz, böylece hücreleriniz daha çabuk yenilenir ve virüse karşı bir koruma tabakası oluşturur.

Siğillerden çabucak kurtulmak istediğiniz için, en iyi sonuçlara ulaşabilmek adına soğan tedavisini ayrıca bölgesel olarak da uygulamanız gerekiyor. Bunu yapmak için, öncelikle hatırlamanız gereken siğilleri ortadan kaldırmak için soğan kullanmanın cildinizi tahriş edebileceğidir. Ama bununla başa çıkmanın bir yolu var. Soğanı iyice doğrayıp biraz su ile macun kıvamına gelecek şekilde kaynatın. Bu macunu siğillerinize uyguladıktan sonra üzerini kapatın ve bir gece bekletin.

soğan2

Diğer yandan, eğer çiğ soğanı uygulayıp cildinizi rahatsız etmediğini gözlemlediyseniz bunu günde iki kez doğrudan siğillerin üzerine uygulayabilirsiniz, tercihen sabahları ve akşamları yapın. Çiğ soğan kullanmanın avantajı, bunun içindeki bütün özellikleri koruyor olması ve daha etkili sonuçlar vermesidir. 

Hangi yöntemi seçerseniz seçin, her zaman sonuçların bir anda etkili olmayacağını ve bu tedaviyi bir kaç kez baştan uygulamanız gerektiğini unutmayın. 

Önemli bilgi!

Bu doğal tedavi küçük siğilleri hızlıca ortadan kaldırmak için çok etkilidir, ama sonsuza kadar geçerli değildir. Eğer siğilleriniz insan papillom virüsünden (HPV) kaynaklı ise, bu virüsle savaşmak için doğru tedavi yöntemlerini kullanmak ve tamamen vücudunuzdan atmak adına doktorunuzla görüşmelisiniz. Eğer doktorunuza gitmezseniz, siğillerinizin başka bölgelerde yeniden ortaya çıkma olasılığı vardır. Hatta uzun vadede daha ciddi problemlere yol açabilir; mesela kadınlarda rahim kanseri gibi…

Hiç bir koşulda siğilleri tek başınıza ortadan kaldırmaya çalışmayın, çünkü bu durumu daha kötü hale getirebilir ve enfeksiyonu vücudunuzun başka bölgelerine aktarıp taşıyabilirsiniz. Siğillerden kurtulmak için hangi yöntemi seçerseniz seçin, bir uzmanla görüşmeniz ve onların bir alternatif sunup sunmayacaklarını dinlemeniz çok önemlidir!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz