KOLLESTROLÜ DÜŞÜRMEK İÇİN 7 ETKİLİ ÇAY

KOLLESTROLÜ DÜŞÜRMEK İÇİN  7 ETKİLİ ÇAY

🍁 KANARYA OTU 🍁

🌱Kanarya otu kötü kolesterolü kontrol etmek için çok güçlü bir çaredir, aynı zamanda obeziteile savaşmaya ve selülitlere de iyi gelmektedir. Kanarya otunun şifalarından yararlanmak için yapılabilecek en iyi şey onu çay olarak demlemektir.

🥀Malzemeler

🌾1 yemek kaşığı kanarya otu çekirdeği

🌾1 bardak su

🥀Nasıl Yapılır?

🌱Malzemeleri beraber 10 dakika boyunca kaynatın. Tatlandırın ve süzmeden için.Boş mideye ve yatağa gitmeden önce günde 1 adet içmenizi öneriyoruz.

🍁 FESLEĞEN 🍁

🌱Bu aromatik bitki bir çok yemeğin içinde kullanılır ve trigliseriti azaltmak için harika bir besindir. Bütün aromasının ve besinsel değerlerinin faydalarının tadını çıkarmak için, çayını demleyip tüketebilirsiniz.

🥀Malzemeler

🌾1 yemek kaşığı fesleğen yaprağı (ya da ½ yemek kaşığı kurumuş fesleğen yaprağı

🌾1 bardak suYarım limonun suyu

🥀Nasıl Yapılır?

🌱Suyu ve fesleğeni 10 dakika boyunca kaynatın.Ocaktan alın ve 15 dakikalığına soğumaya bırakın.Limon suyunu ekleyin ve her zaman boş mideye tüketin.Çayı içtikten sonra, yemek yemeden önce 15 dakika bekleyin.

🍁 HOROZ İBİĞİ BİTKİSİ 🍁

🌱Bu Amerika kökenli bitki binlerce yıldır çeşitli kültürlerin içerisinde kullanılmaktadır ve besinsel değer açısından pek çok faydaya sahiptir. Sadece doğal tedavilerde kullanılmakla kalmaz, bir çok tarifin içinde de buna rastlayabilirsiniz. Biz şu an size çayını nasıl demleyeceğinizi anlatacağız.

🥀Malzemeler

🌾1 avuç dolusu körpe horoz ibiği yaprağı

🌾1 bardak su

🥀Nasıl Yapılır?

Suyu ve horoz ibiği bitkisini 5 dakika boyunca kaynatın.Ocaktan alın, üstünü kapatın ve 5 dakika için demlenmeye bırakın.Süzün ve kahvaltıdan sonra için. Öğle yemeğinden sonra tekrar tüketin.

🍁 KARA HİNDİBA 🍁

🌱Kara hindiba, kolesterol seviyesini düşürmesinin yanı sıra, bir çok karaciğer problemini çözmeye de yardımcıdır ve bu önemli organın fonksiyonlarını düzenlemeye faydalıdır.

🥀Malzemeler

🌾1 avuç kara hindiba

🌾1 bardak su

🥀Nasıl Yapılır?

Diğer çaylar gibi, bitkiyi suda kaynatıp demleyin, süzmeden önce biraz soğumasını bekleyin, ardından tatlandırın ve tadını çıkarın.

🍁 ÇEMEN OTU 🍁

🌱İyileştirici gücünü arttırmak için gugul adı verilen diğer bir tıbbi otla da kombine edilebilir (sağlık mağazalarında, aktarlarda bulunabilir). Bu karışımı günde 2-3 defa içmelisiniz.

🥀Malzemeler

🌾1 yemek kaşığı çemen otu
🌾1 yemek kaşığı gugul

🌾1 bardak su

🥀Nasıl Yapılır?

Diğer çaylar gibi hazırlayın. İçmeden önce de süzmeyi unutmayın.Az bir miktar bal ile tatlandırın.

🍁 HİNT HURMASI 🍁

🌱Afrika’da (Sudan başta olmak üzere) bulunan bu tropikal ağaç Latin Amerika’ya İspanyol Meksika ve Peru istilacıları (16.yy.) tarafından tanıtılmıştır. Sadece meyve suyu yapmak için değil, aynı zamanda kolesterolü düşürmek için de harika bir tedavidir.

🥀Malzemeler

🌾1 adet Hint hurması

🌾1 bardak su

🌾Birkaç damla limon suyu

🥀Nasıl Yapılır?

🌱Hint hurmasının kabuklarını soyun ve 4’e bölün.15 dakika kaynatın. Limon suyunu ekleyin ve Hint hurması da dahil olmak üzere tüketin. Boş mideye ve yatağa gitmeden önce içilmesi önerilmektedir.

🍁 SARIMSAK 🍁

🌱Şu hayatta sarımsaktan daha etkili bir doğal tedavi yoktur. Vücudu temizler (kan damarları da dahil olmak üzere), kuvvetlendirir ve kolesterolü düşürür.

🌱Yeşil çay ile destekleyerek, bir kaç hafta içerisinde kanınızdaki yağ seviyesini iyileştirecek konuma gelebilirsiniz.

🥀Malzemeler

🌾2 diş sarımsak

🌾1 adet poşet yeşil çay

🌾Yarım limonun suyu

🌾1 bardak kaynar su

🥀Nasıl Yapılır?

🌱Çiğ sarımsağı, kaynayan suya yeşil çay poşeti ile beraber koyun.5 dakika bekletin, dinlendirin, süzün ve limon suyu ekleyerek tarifinizi bitirin. Kahvaltıdan önce aç karnına 1 bardak için,
2. bardağı ise gece yatmadan önce için.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz