Kolajen Takviyesi Almanız Neden Şart?

  • TANITIM
  • Kolajen Takviyesi Almanız Neden Şart? için yorumlar kapalı
  • 702 kez görüntülendi

Kolajen Takviyesi Almanız Neden Şart?

Son yıllarda parlak ve canlı bir cilde sahip olmanın en sık tercih edilen ve en etkili yolu kolajen takviyesi. Cilt bakımı içinoldukça fazla kullanılan kolajen, aslında tüm vücudunuzun canlılığını ve esnekliğini koruyan ve bağ dokusunu güçlendiren bir protein.

 İnsan vücudu bu değerli proteini üretebiliyor fakat yaşla beraber kolajen üretimi ciddi ölçüde yavaşlıyor. Sadece yaş değil kötü yaşam tarzı dakolajen üretimine doğrudan etkili. Düzensiz uyku, sağlıksız beslenme, sigara ve alkol kullanımı vücudunuzun kolajen üretme hızını bir hayli yavaşlatmakta. Kemik, kas, bağ doku, eklem ve tendonları güçlendiren ve elastikiyetini yöneten kolajen üretiminin azalması; ciltte kırışıklık, kemik ve kas dokunuzda güçsüzlüklere yol açabilir. Kolajenin bu önemine karşıt onu yavaşlatan faktörlerin olması durumunda mutlaka kolajen takviyesi tavsiye edilmektedir.

Kolajen Eksikliği Ne Gibi Sorunlara Yol Açar?

Yaşlanma Belirtileri: Ciltte meydana gelen kırışıklıklar, sarkmalar ve yaşlılık belirtisi olarak görülen birçok sorunun temel kaynağı kolajen eksikliğine dayanmaktadır. Azalan kolajen cildin esnekliğini kaybetmesine sebep olur. Bu tür problemlerin hızla baş göstermemesi ve cilt elastikiyetinin korunması için kolajen desteği gerekmektedir. Cilt yapısı ve kasları bir arada tutmaya yardımcı olan kolajen, cildinizin daha pürüzsüz ve canlı gözükmesini sağlamaktadır.

Dayanıksız Kemikler: Azalan kolajenile beraber kemik yoğunluğunuz da düşmeye başlar. Yaşın ilerlemesi ile beraber kemiklerin güçsüzleşmesi ve erimesi gibi sonuçların temel nedeninde kolajen üretimin azalması yatmaktadır. Kırılan, çatlayan ya da zedelenen kemiklerin iyileşme süreci kolajen takviyesi ile ciddi ölçüde hızlandırılabilir.

Selülit ve Çatlak Oluşumu: Kolajen, bağ doku ve kaslara etkisi sayesinde selülit ve çatlak oluşumunu engellemektedir. Bağ dokuların esas hücreleri fibroblastlardır ve kolajen, fibroblastlar ve hücreler tarafından oluşturulan bir protein çeşididir.Bağ dokuları ve kasları güçlendiren kolajen yağların bağ dokularının dışına çıkmasını ve portakal görünümü dediğimiz selülit oluşumunu engeller. Aynı zamanda deri esnekliğini ve sıkılığını arttırması ile çatlak oluşumunu engeller ve birçok insanın muzdarip olduğu çatlak görüntüsünü engeller.

Saçların Güçsüzleşmesi: Kolajenseviyesinin düşmesi saçların dayanıklılığını düşürür bu sebeple kolajen takviyesi saçlarınızı güçlendirerek daha gür ve canlı durmasını sağlar. Aynı zamanda saç dökülmelerini de azalttığı ve incelen saç tellerini güçlendirdiği gözlemlenmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.