KOAH Hastalığı için Bitkisel Kür

KOAH Hastalığı için Bitkisel Kür

Sigaranın sağlığımıza zararlarını bilmeyen yoktur. Özellikle nefes alma ve verme konusunda yarattığı sağlık problemleri ve hastalıklar milyonlarca insanın ölümüne neden olmaktadır.

İşte bu hastalıklardan bir tanesi de KOAH hastalığı, diğer adıyla Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı olarak belirtilebilir.

Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH), amfizem ve kronik bronşiti kapsayan bir hastalık grubunun içindedir. KOAH’ın en belirgin özelliği, akciğerlerinize giren ve akciğerlerden çıkan havayı nefes darlığına sebep olacak derecede kısıtlamasıdır.

Elbette ki bu tarz hastalıklardan en önemli tedavi yöntemi bir an önce sigarayı bırakmaktır. Fakat ne yazık ki kendimde bir sigara tiryakisi olarak söyleyebilirim ki bu herkes için pek kolay olmuyor. İşte bu sebepten KOAH hastalığı için alternatif tedavi yöntemleri ve bitkisel mucizelere doğru yöneliyoruz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) için yulaf samanı kürünü şiddetle öneriyor.

Hazırlanışı: 1 su bardağı kaynar suyun içerisine 1 tatlı kaşığı yulaf samanı eklenerek 7-10 dakika süreyle kısık ateşte kaynatılır. Demleme işlemi bitince hiç bekletmeden sıcak halde süzülür.

Uygulanışı: Hazırlanan kür ister sıcak ister ılık şekilde içilir. Bir ay süre ile gün aşırı, bir gün kullanıp bir gün kullanmadan sabah,öğle veya akşam yemeklerinden iki saat sonra tok karnına olmak şartıyla içilir. 1 ayda toplam 15 gün uygulanmış olacaktır. Bir aydan sonra 15 gün ara verilir. 15 gün aradan sonra aynı şekilde bir kez daha devam edilir.

Şimdi sizlere KOAH Hastalığına ne iyi gelir veya bu hastalığa karşı ne gibi önlemler alınabilir bunları anlatalım.

1- Aşı: Hala grip aşısı yaptırmadıysanız mutlaka yaptırın ve grip aşısını her sene yenileyin. Ayrıca her 5 yılda bir sürekli zatürre aşısı olun.

2- Hava kirliliği: Kirli hava solunum merkezlerinin koruma mekanizmalarını aşarak hastalığın ilerlemesine neden olur. Bu sebeple kirli havalarda dışarıda pek fazla dolaşmamaya çalışın.

3- Sigara: Sigara ve her türlü tütün ürünlerini hayatınızdan çıkartın. Bu ürünler unutmayın ki KOAH hastalığının birincil sebebidir.

4- El temizliği ve Hijyen: Hasta insanlar öksürürken ya da hapşırırken ellerini kullanıyor. Tokalaştığınız ya da hasta kişinin eşyalarını kullandığınız zaman virüsler ellerinize bulaşıyor ve fark etmeden ellerinizi ağzınıza götürerek hastalığa yakalanıyorsunuz. Bu nedenle el temizliği bu hastalıktan korunmak için çok önemli.

KOAH HASTALIĞI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

koah-hastaligina-iyi-gelen-bitkiler

Bu yazı koah hastalığına iyi gelen bitkiler ne iyi gelir bitkisel çözüm iyi gelen meyve hangi bölüm bakar şifalı faydalı bitkiler doğal kesin çözüm nedir koah hastalığının bakım planı çaresi bitkisel tedavisi koah nasıl koah hastalığı nasıl geçer iyileşir koaha iyi gelen besinler ilaçlar gıdalar otlar şeyler bitki kürü konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

koah tedavisi, koah bitkisel tedavi, kua hastalıgı, koah hastalığının bitkisel tedavisi, kua hastalığına ne iyi gelir, koah hastalığına ne iyi gelir, koah hastalığı tedavisi, koah hastalığına iyi gelen bitkiler, koah hastalığının tedavisi, kua hastalığı nedir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz