Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

İnsanlar, fiziksel özellikleri başta olmak üzere birçok alanda birbirinden farklı özelliklere sahip olarak dünyaya gelmektedir. Bu farkın hissedildiği en büyük alanlardan birisi olarak gösterilen Saçlar, kişiden kişiye farklılık göstererek duruma göre kıvırcık, dalgalı, sert, parlak ya da kuru olabilmekte. Kıvırcık Saç Bakımı diğer saç türlerine göre daha fazla bakıma ve neme ihtiyaç duyan bir saç tipi olduğunu söyleyebiliriz. Bazı durumlarda oldukça dağınık bir görünüme sahip olan saçlar kişilerin istemediği takdirde bile başlarına bela olmaktadır. Kıvırcık yapı nedeni ile saçlar kısa sürede birbirlerine karışıyor ve istenmeyen bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olmakta. Dış görünüş açısından olumsuz bir duruma neden olan bu durum çeşitli bakım önlemlerinin alınmasına neden olmakta.

Kıvırcık Saç Bakımı sırasında uygulanması gereken en temel adım saçın ihtiyaç duyduğu nem oranının kaybedilmemesini sağlamaktır. Saçın nemli kalabilmesinin ilk adımı olarak duş sırasında nemlendirici içerikli şampuan ya da krem kullanımından geçtiğini hatırlatmak istiyoruz. Duş sırasında doğrudan bir durulama yapmak yerine saç kremleri ile saç köklerine masajlar yapabilir, kremin derinlemesine bir şekilde saç köklerine etki sağlamasına olanak sağlayabilirsiniz Saçlar kuruyana kadar görünüm açısından istenilen sonuçları verse de kurumanın başlaması ile eski dağınık ya da sert görünüm tekrardan gün yüzüne çıkmaktadır. Bu aşamada uygulanması gereken Kıvırcık Saç Bakımı genellikle besleyici içerikli yağlardan geçmektedir. Saç köklerinini iyileşmesini sağlayan doğal etkili yağlar görünümlerin uzun vadede düzene girmesine olanak sağlamaktadır.

Kıvırcık Saç Bakımı yapılırken birçok saç stilinin aksine saçlar ıslakken taranmalıdır. Kuruma durumunun meydana gelmesinin ardından saça kesinlikle tarak sürülmemeli, ıslak iken uygulanana işlemler haftada 1 kez olmalıdır. Şekil bozukluklarına neden olan saç taraması, kıvırcık saçlar için kesinlikle önerilmemektedir. Kıvırcık saçların durumunu düzenlemek için genel olarak uygulanan düzleştirme işlemi için kaynakların sadece fön makinesi ya da düzleştirici etkilere sahip cihazlar olması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Saç düzleştirme işleminin geçici bir çözüm olduğunu, saçların en ufak bir su tanesine maruz kalmaları durumunda eski görünümlerine kavuşacaklarını hatırlatmak istiyoruz.

Kıvırcık Saç Düzleştirme İşlemi Nasıl Olmalı

Kıvırcık Saç Bakımı sırasında uygulanan en önemli faktörlerden birisi de düzleştirme işleminin olduğunu söylemiştik. Düzleştirici seçimini oldukça dikkatli yapmanız gerektiğini, aksi en ufak bir hatanın saç tellerinizin yanmasına neden olabileceğini hatırlatmak istiyoruz. Düzleştirme işleminden bahsedecek olursak; duş sonrasında ilk olarak saçların düzgün bir şekilde taranması gerektiğini, spreyler aracılığı ile belirli bir süre katı halde tutanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Fön çekmeden önce kısa bir düzleştirici uygulamak etkili olacaktır.

 

Kıvırcık Saç Bakımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güzel bir görünüm elde edeceğim düşüncesi ile bu saç grubuna sahip kişiler saçlarını sürekli ısıl işleme maruz bırakmasınlar. Sürekli fön ya da düzleştirici kullanımı saçların yıpranmasına, saç uzama ömrünün kısalmasına neden olabilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz