Kivi ve Kivinin Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Kivi ve Kivinin Faydaları için yorumlar kapalı
  • 782 kez görüntülendi

Kivi ve Kivinin Faydaları

Kivi: A ve C vitaminleri ile potasyum açısından çok zengin bir meyve olan kivi, ayrıca kalsiyum, demir ve magnezyum gibi mineraller açısından da zengindir. Besleyici değeri yüksek bir besin olan kivinin bir tanesi ile günlük A ve C vitamini ihtiyacı karşılanabilmektedir.

Kivinin Faydaları: Lif açısından da zengin bir besin olan kivi bağırsakları çalıştırarak sindirimi kolaylaştırır ve kabızlığı önler. Vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Nezle ve grip gibi soğuk algınlıklarına iyi gelir. Nefes açıcı etkisi ile astımlılara faydalıdır.

Başta göğüs kanseri olmak üzere, kanser oluşumuna ve ilerlemesine karşı koruyucudur. Kan basıncını dengeler. Tansiyonu ve kandaki kolesterol oranını düşürür. Karaciğeri çalıştırır ve kanı temizler. Kansızlığa ve mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Yaşlanmanın ciltteki belirtilerini azaltır.

Kivi Nasıl Kullanılır: Kivinin meyvesi yenebileceği gibi cilt bakımı için de kullanılır. Dilimlenmiş kivi cilde konursa cildi besler ve nemlendirir. Ayrıca, kivi ezilerek suyu çıkarıldıktan sonra elde edilen püre yıpranmış ve kırışmış ciltler için maske olarak kullanılabilir.

Bu yazı kivinin faydaları, kivinin yararları, kivinin vitaminleri, kivinin faydası, kivinin cilde faydası, kivinin zararları, kivinin besin değeri, kivinin faydaları nelerdir, kivinin yararları, kivinin kalorisi, kivinin besin değeri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

gebelikte kivinin faydaları, kivinin özellikleri, kivinin faydaları ve zararları, kivinin yararları, kivi faydaları ve zararları, GEBELİKTE KİVİ, kivinin gebelikte faydaları, gebelikte kivinin zararları, kivinin kalorisi, bebeklerde kivinin faydaları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.