Kısırlığın Nedeni Dar Giyinmek

Kısırlığın Nedeni Dar Giyinmek

Kısırlığın Nedeni Dar Giyinmek

Son günlerde hatta yıllarda moda olarak kullanılan dar kıyafetlerin sağlık üzerinde açtığı olumsuzluklar hat safhaya ulaştı ve dar giyinmenin zararlı olduğu belirtildi.Dar elbise sayesinde dar elbise giyen kişilerde kısırlık, genital bölgede enfeksiyon, reflü, sinir sıkışmaları, dolaşım bozukluğu, varis ve selülit ve benzer birçok hastalık görülmeye başlandı.

Dar giyinmek erkeklerde kısırlığa sebep oluyor…

Kısırlığın Nedeni Dar Giyinmek

Son yıllarda dar giyinmeye eğilimin artmasını tamamen modaya bağlayan uzmanlar dar elbiselerin zararı gözle görülse ve bu felaketin sonuçları bilinse hiçkimse dar elbise giymezdi diye konuşan uzmanlar halkı uyardı.

Dar giysiler erkek ürem organlarının yukarı kaymasına neden oluyor.Erkek üreme organı olan testisler yukarı kaymadan kaynaklanan ısı ile daha çok ısınmaya başlıyor.Bu ise sperm hareketlerini,sayısını,kalitesini ve şeki bozukluğunu ortaya çıkartmaktadır.Günümüzde çoğu insan bebek sahibi olamamaktan yakınmaktadır.Ve bazı kesimlerce bilindiği halde bebek dar pantolona tercih edilmektedir.

SELÜLİT OLUŞUMUNA NEDEN OLABİLİYOR

Kısırlığın Nedeni Dar Giyinmek4

Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanlarının ortak kanısına göre bayanlarda genital bölgede damarların baskıda kalmasıyla damar duvarlarının zarara uğraması  ve varis başlangıcı, genital alandaki havasızlaşma, bu sebeplerle bağlı olarak da kokan vajinal enfeksiyonların belirmesi, bir grup Sistit (idrar kesesi iltihabı) gibi enfeksiyonların belirmesi olur. Gastrit, reflü hastalıklarına sebep olur. Bağırsak rahatsızlıklarına neden olur. Bağırsaklarda az çalışma, kabızlık gibi başlıca problemlere sebep olur. Birden bire baş gösteren baygınlıklar ortaya çıkıyor dar elbise,dar pantolon giymekle beraber. Doğru nefes almama, diyaframdan yanlış nefes alma gibi rahatsızlıklara sebep olabiliyor. Selülit oluşumunu tetikliyor ve selülite neden olabiliyor.Ve en önemlisi kadınlarda Kısırlığın Nedeni Dar Giyinmek.

HAMİLELER GENİŞ KIYAFETLER GİYMELİ

A

Gebelerin bu konuda daha hassas olduğunu vurgulayan uzmanlar dar kıyafetlerin hayattan çıkarılması gerektiğini belirtiyorlar.Bebeğini düşünen bir anne asla dar giyinmemeli çünkü bu şekilde dar giyinmek bebekte gelişim bozukluklarına sebep oluyor.Aynı zamanda bebeğin hareketleri dar giyinilmesi nedeniyle kısıtlanıyor.Bebekler bu durumda şefkat beklenilen anneden eziyet ve zulüm görmüş oluyor.Kısırlığın Nedeni Dar Giyinmek olarak tanımlayan uzmanlar kadı

KIYAFETLER TENDEN UZAK OLAMALI VE DERİYE YAPIŞMAMALI

Uzmanlar deriye yapışan dar elbiselerin ve kıyafetlerin vucutta kan dolaşımını engellediğini ve sinirlerin sıkışmasına neden olduğunu vurgularken  bu durumların varis oluşturduğunu ve kişiye çekilmesi zor bacak ağrıları yaşattığını belirttiler.Askılı bol pantolon önerilen erkeklerinde arka ceplerinde çok fazla ağırlık taşımamaları gerektiğini yineleyen uzmanlar bacaklarında uyuşma ve ağrı  olanların önemle kontrole gitmelerini tavsiye ettiler.

Kısırlığın Nedeni Dar Giyinmek1

Kısırlığın Nedeni Dar Giyinmek diye açıklayan uzmanlar bu konuda şu tdavi yöntemlerini önerdiler.

Eğer bu durumla karşı karşıya kalmışsanız bir an evvel fizik tedavi,oksijen ozon tedavisi ,hacamat tedavisi ,sülük tedavisi gibi yöntemlerle başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz