Kirpikleri Uzatan Doğal Formüller

  • Genel Sağlık
  • Kirpikleri Uzatan Doğal Formüller için yorumlar kapalı
  • 742 kez görüntülendi

Kirpikleri Uzatan Doğal Formüller

Birçok kişi daha kalın kirpikler ister. İnce ve yetersiz  kirpikleriniz varsa genetik, yaş, bazı tıbbi durumlar, beslenme yetersizliği, göz enfeksiyonu veya vücudun hormonal değişimleri gibi faktörler çoğunlukla ince kirpiklere sebep olur. Ayrıca göze sürülen rimel ve makyaj temizlenmediğinde kirpik kaybına sebep olabilir.Ne olursa olsun makyajınızı temizlemeden uyumayın. Özellikle göz makyajını temizlemeden uyumanız, kirpik diplerinizde bakteri oluşumunu hızlandırır. Bu ise kirpiklerinize zarar verip dökülmesine neden olmakla kalmaz, kirpik dibi iltihabı gibi oldukça acı verici ve can sıkıcı bir rahatsızlıkla da sonuçlanabilir.

Kirpiklerin daha sağlıklı olması için rutin bakımını yapmalı temiz bırakmalısınız . Daha kalın kirpikler  için  büyümeyi teşvik etmek ve bazı basit ev ilaçları uygulamak faydalı olabilir. Uygulayacağınız bu bitkisel karışımlar farklı kişilere göre farklı sonuç verebilir.  İstediğiniz sonucu elde etmek birkaç hafta, birkaç ay sürebilir ve sizin için uygun olanı bulmak için birden fazla  kürü uygulama yapmanız gerekebilir.

İşte kalın kirpikler için bitkisel kürler ;

1. Hint Yağı:

Güçlü folikül uyarıcı ve besleyici hint yağı sizin parlak ve hacimli kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, büyümeyi engelleyen mikroorganizmalarla savaşmaya yardımcı olur. Yatmadan önce kirpiklerinize uygulamak için temiz bir fırça veya pamuklu çubuk kullanın. Uygulamadan önce hintyağına birkaç damla E vitamini yağı da ekleyebilirsiniz. Gece boyunca bırakın, sonra sabah ılık su ile durulayın.
Alternatif olarak, 2 çorba kaşığı hint yağı ve taze aloe vera jeli birlikte karıştırın. Pamuklu bir bez kullanarak kirpiklerinize uygulayın. Bir gece bırakın, sonra ertesi sabah durulayın. Bu ilaçlardan herhangi birini 2-3 ay boyunca günlük olarak kullanın ve kipriklerinizdeki büyümeyi takip edin.


2. Zeytinyağı;

Zeytinyağı, daha kalın kıl büyümesi ve kirpikler için iyi bilinen doğal bir çaredir. Bu yağ E vitamini bakımından zengindir ve kirpiklerinize hacim kazandıran ve besleyen oleik asit barındırır. Ayrıca kirpikleri koyu renkte tutmaya yardımcı olur.

Temiz, eski bir maskara çubuğu veya sıcak zeytinyağına basitçe pamuklu çubuk batırın.
Yatmadan önce  kirpiklerinize dikkatle yağı uygulayın.
Gece boyunca bırakın, sonra sabah  ılık su ile yıkayın.
İstediğiniz sonuca ulaşana kadar bu tedaviyi her gün birkaç ay tekrarlayın.

3. Kirpiklerinizi Fırçalayın;

Kirpiklerinizi fırçalamak da büyümelerine yardımcı olabilir. Tıkalı gözenekleri önlemek için toz ve kir parçacıklarından arındırmaya yardımcı olacaktır . Dahası, kan dolaşımını teşvik eder, böylece daha fazla besin saç foliküllerine ulaşır.
Yumuşak kıllı bir kirpik fırçası veya tarağına birkaç damla E vitamini yağı  koyun.
Yağ veya jöleyi doğrudan kirpiklerinize uygulamak için fırçayı kullanın.
Yukarı doğru kirpikleri hafifçe fırçalamaya devam edin. Kirpiklerin kökünden başlayın ve uca doğru yavaşça yukarıya doğru hareket ettirin.
İstediğiniz sonuçları görene kadar yaklaşık 5 dakika boyunca günde iki kez fırça yapın.

4. Göz Kapağı Masajı
Göz kapaklarınızı masaj yapmak, kirpik büyümenizi teşvik eder. Saç foliküllerine olan kan akışını geliştirir, bu da daha fazla besleyici folikülü oluşturur. Bu saç büyümesini uyarır ve kirpiklerinizin inceltilmesini ve kırılmasını önler.

Göz kapaklarınıza birkaç damla yağ veya shea yağı damlatın.
Parmak uçlarınızı kullanarak, kapaklarınızın ve kirpik çizgisinin boyunca küçük, dairesel hareketlerle masaj yapın.
Birkaç ay boyunca 5-7 dakika boyunca günde iki kez masaj uygulayın.
Not: Göz kapaklarınızı masaj yapmadan önce, ellerinizi iyice yıkadığınızdan emin olun.


5. Aloe Vera

Aloe vera, uzun, kalın kirpiklere yardımcı olan harika bir seçenektir. Kirpiklerinizin büyümesini teşvik eden birçok vitamin ve besin içerir. Ayrıca kirpiklerinizin nemli kalmasına yardımcı olur.Temiz, eski bir maskara kullanarak, yatmadan önce kirpiklerinize biraz aloe vera jeli uygulayın. Bir gece bırakın, sonra ertesi sabah ılık su ile durulayın.
Alternatif olarak, 1 çay kaşığı aloe vera jel ve jojoba yağı ile birlikte karıştırın. Bu karışımı temiz, eski bir maskara kullanarak günde iki defa kirpiklerinize uygulayın. 15 dakika bekleyin, sonra ılık suyla durulayın. En iyi sonuç için birkaç ay boyunca bunu uygulayın.

Not: Uygulamadan önce aloe vera jelini iyice durulayarak lateksi çıkardığınızdan emin olun.

6. Limon kabukları
Kirpiklerinize hacim eklemek için limon kabukları da kullanabilirsiniz. Kabuklar C ve B vitaminleri, folik asit ve kirpiklerin büyümesini teşvik eden diğer besin maddeleri bakımından zengindir. Zeytin veya hintyağı ile karıştırıldığında, yağın temizleme ve uyarıcı özelliklerini artırmaya yardımcı olurlar.
1 çorba kaşığı orta derecede kurutulmuş limon kabuğunu bir kaba koyun.
Kabuğa yeterince zeytinyağı ya da hint yağı dökün, böylece kabukları ıslatın.
Birkaç hafta oturmasına izin verin.
Eski bir maskara çubuğunu kullanarak yatmadan önce kirpiklarin üzerine uygulayın.
Bir gece bırakın, sonra sabahları ılık suyla yıkayın.
Cesaret verici sonuçlar elde etmek için  birkaç ay uygulayın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.