Kırmızı Cilt Koşullarını Rahatlatmanın 10 Yolu

Kırmızı Cilt Koşullarını Rahatlatmanın 10 Yolu

İnsan cildi vücudun en hassas kısmıdır. Mikroplar, bakteriler ve bulaşıcı virüsler derisine kolayca saldırır. Dünyadaki her insan farklı cilt tipine sahiptir. Bazı hassas cilde sahip. Çoğu insan kuru cilde sahiptir. Kızlar genellikle yağlı cilde sahiptir. Her cilt probleminin problemlerle başa çıkmak için kendi ilaçları vardır. Belirli bir tedavi, diğer cilt tipleri için kullanılamaz. Özel tedavi uygularsak başkaları için de derilerine zarar verir.

Kırmızı cilt için en iyi tedavi bitkisel süslemelerdir. Bitkisel süslemeler doğal malzemelerden yapılmıştır. Kil, nemlendirici krema, ev yapımı avokado salçası ve siyah çay uygulamak gibi ev ilaçları. Bunlar, bu tür ciddi ve hassas cilt sorunları için daha ilk tedavi yöntemidir. Bu ev yapımı ilaçlar her türlü alerjik durumda size yardımcı olacaktır. Alerjik cilt sonucu biri kuruluğa, kızarıklığa ve aşındırma problemleriyle karşı karşıyadır.

Dermatit en büyük cilt problemidir. Kırmızı cilt sorunu dermatit olarak bilinir. Dermatit, cildiniz düzenli olarak toza, kire maruz kaldığında ortaya çıkar. Bu toz veya kir cildinizi sivilce ile etkiler, cilt hücrelerinin iltihabını etkiler ve sivilce derinlerde büyümeye başlar. İçsel büyüme enfeksiyona, tahrişe ve diğer sorunlara neden olur. Cildin kızarıklığı çoğunlukla çocuklarda görülür. Oynamak için kendi özlerini doğrudan toza, çamura ve kuma maruz bırakırlar.

Deri hücrelerimiz doğal olarak spesifik bir yağ şekli salgılarlar. Cildimiz birçok katmandan oluşur. En dış veya üst yüzeye epidermis denir. En içteki veya derin veya ilk tabakaya dermis denir. Derinin üst tabakasının ana işlevi, yağ salgılaması sırasında gözenekleri açmaktır. Derinin üst tabakasının içinde kan kılcal damarları bulunur. Bu kılcal damarlar, bloke veya parçalandığında cilt üzerindeki kırmızı lekeler ortaya çıkmaya başlar.

Kızarıklığın ciltten uzaklaştırılması için özel bir zaman yoktur. Orijinal konumuna geri dönme zaman alır. Kızarıklık veya sivilce sorunları nedeniyle cilt hücreleri zarar görür. Cildiniz düzenli olarak üç gün boyunca aynı semptomları gösterir ve ardından bir doktora, uzmana veya dermatoloğa danışın. Azami sürenin bir hafta, 15 gün süren bir hastalığı tedavi etmesi gerekir veya bir ay olabilir. Uygun tedavi ve bakımdan sonra sorun giderilecek.

Bu tür sıkıntılardan veya tahrişlerden geçiyorsanız, kısaca anlatılan bazı hızlı tedavileri deneyebilirsiniz.

1. Hindistan Cevizi Yağı

Deri hücrelerimiz içeriden ölür. Bu ölü hücreler ciltler arasında boşluk yaratır. Toz ve kir kolayca bu gözeneklere veya boşluklara girebilir. Yağların ve nemlendiricinin ana rolü boşlukları iyileştirmektir. Hindistan cevizi yağı cildin derinliklerine girer ve bir süre içinde hücre kaybını telafi eder. Derinin üzerindeki kırmızı lekeler yavaş yavaş kayboluyor. Yağ, kuru havalarda cildinizi nemli tutar. Aynı zamanda cildinizin tazeliğini de geri getirir. Gece uyumadan önce hindistancevizi yağı sürün ve beş dakika ovalayın. Uyandıktan sonra yıkadıktan sonra cilde veya yüze hiçbir şey uygulamayın.

2. Jojoba Yağı

Hindistan cevizi yağı size uymuyorsa jojoba yağını deneyin. Bu başka bir tür yağ. Yedek olarak kullanabilir. Daha çok balmumu gibidir. Jojoba yağı derinden derine gider. Cildimiz aynı moleküler yağı salgılar. Kuruluk, kızarıklık veya sivilce etkilerini iyileştirebilir. Bu yağın moleküler formülü yüzünüzdeki kuru cildi gizleyen ve cildi parlayan yapan doğal bir yağ görevi görür.

Tüm yağlar yağ asitleri taşır. Yağ asitleri her zaman zincir şeklindedir. Jojoba yağında, bu ürünle ilgili en iyi şey, yağlı alkolleri taşımasıdır. Yağ alkolleri ekstra nemlendirici ajan olarak işlev görür. Alkolden korkma, sadece yapay bir madde. Sadece ölü cilt üzerinde çalışırlar.

Jojoba yağı cildinize pürüzsüzce uygularsa kolayca emilir. Size güzel koku verir.

3. Tereyağı

Kırmızı cilde uygulamak için ev yapımı bir krem ​​yapmak için birkaç ürün almanız gerekir. İlk önce tereyağı alın. Balmumu ekleyin. Hindistan cevizi yağının daha az ölçüsüdür. Birkaç damla jojoba yağı. Çünkü yağ derinin derinliklerinde hızlı hareket edebilir. Lavanta ekleyin. Bütün bunları karıştırın. Düzgün karıştırdıktan sonra, şimdi bu ürünü bir cam şişeye dökün. Cam kavanoz hava geçirmez olmalıdır.

Bu kremayı bir hafta boyunca uygulayın. Cildiniz üzerinde birçok etki göreceksiniz. Ölü, kuru, huzursuz cildinizi tedavi etmek için her zaman tereyağı tercih eder. Tereyağı cildinize yumuşatıcı bir etki verecektir. Kuru ve kırmızı cildi güzelleştirir.

4. Gliserin

Bazen yağ herhangi bir cilt üzerinde çalışmaz. Yağlı cilde sahip kişiler yağlı kremleri uygularlarsa veya yağlı tedavi uygularlarsa, cildi iyileştirmek yerine daha çok zarar görürler. Herkes gliserin kelimesini bilir.

Çoğunlukla insanlar tedavi yağı olarak gliserin kullanır. Lipitleri taşır. İki tip gliserin vardır. Biri yeşil bitkilerden elde edilir. Diğeri hayvanlardan. Sebzeler gliserin normal gliserin türüdür.

Derisini hızla tedavi etmesi için ihtiyacı olan insanlar için daha faydalıdır. Yüzde 93 gliserin geri kalanı yüzde 7 su taşır. Bu ölçüm nedeniyle, saf gliserin şeklidir

5. balık yağı ile takviyesi

İnsanlar balık yağı kapsül veya yağ şeklinde kullanırlar. Derin yaraları ve cildi mükemmel şekilde kurutmanıza yardımcı olacak daha az miktarda yağ asidi taşır. Balık yağı normal cildi korumak için kullanılır ve cildin içindeki gözenekleri temizleyebilir. Spesifik olarak derin yüzey kuruluğunu iyileştirir, üst yüzeyde balık yağı ile işlem görebileceğini gösterir.

Balık yağı, hasarı iyileştiren kapsüller olarak kullanılır. Dozu doktor reçetesine göre alın. Kandaki temel element seviyesini korumak için günlük bir kapsül alın.

6. Yulaf

Yiyecekler, cildinizin tekrar tekrar yanmasına neden olan başlıca suçludur. Cildinizi bu tür ataklardan korumak için günlük yemeğinizde aldığınız diyet veya gıda maddelerini tekrar tekrar kontrol edin. Düzenli alkol kullanıyorsanız. Alkol kullanımını sınırlayın. İlaç, cilt sorunlarının arkasındaki gizli nedendir.

Yemeklerde baharatlı yiyecekler yemeyin. Cildinizi doğrudan etkileyen kırmızı ürperti taşır. Baharatlı yiyecekler midenize de zarar verebilir.

Zerdeçal cilt hasarını tedavi etmek için kolay bir seçenektir. Günlük diyetinize karabiber ekleyin.

7. Çay

Tadınızı çaydan meyve suyuna alın. Suları oksitleyici ajan taşır. Kanı temizler. Havuç suyu en iyi örneklerden biridir. Kahve veya siyah çay cildinizin rengini ve midesini doğrudan etkileyen kafein taşır. Kandaki veya vücuttaki şeker seviyesini azaltır.

Papatya, doğal içerikler taşıyan ve cilt hasarlarını gidermeye yardımcı olacak bir çay türüdür. Papatya ölü cildinizi doğrudan etkileyen bir tür bitkidir. Bitkisel aileye aittir. Birçok ilaçta önemli bir maddedir. Ayrıca, suçiçeği lekelerinin giderilmesine yardımcı olur.

8. üzerine biraz bal

Cildin üst yüzeyinde uygulanabilen doğal bileşen baldır. Bakterileri, mikropları ve virüsleri çıkarır. Balın asıl rolü, derinin derhal tahribatını veya kuru kısmını iyileştirmek için hücrelerin hızını artırmaktır.

Tedavi gerektiren cilt bölgesine yayılır. O bölgeyi bir bandajla sarın. Bir süre sonra çıkarın. Bu bölgeyi birkaç dakika ovalayın. Sürtünmeden sonra, vücudun bu bölümünden yapışkanlığı gidermek için taze ve soğuk suyla temizleyin.

9. Bazı uzun vadeli değişiklikler yapın

Yaptığınız tedavilerden emin olmak sizin için yararlıdır ya da kaydını tutmanız gerekmez.

Bir kitap alın ve kalem, tedavinin başladığı tarihi bir yere yazın. Ölçü notu. Tek tek kullandığınız bir madde. Ne kadar kullanılmış veya ne kadar tüketmeniz gerekiyor. Etkileri nelerdir? Ne kadar zaman alacak. Kullandığınız tüm tedavileri zamanında tamamladığınızdan emin olmak için.

İyi sonuçlar uğruna, böyle bir portföy tutmanız gerekir. Diğer önemli bir şey alerjisi genellikle cildinize uygun olmayan bazı gıda maddelerinin alımından kaynaklanır. Böyle bir sefaleti önlemek için de not alın. Bir diyet planı yapın ve günlük olarak kontrol edin.

10. Kil

Sivilcelerden muzdarip, kaşıntı problemi, kızarıklık ve kaşıntı problemi olan insanlar fırça veya maske kullanır. Sonuç olarak, kuruluk, cildin kırmızı bölgesi ciddiyet seviyesine doğru hareket eder. Bu hassas sorunlardan kaçınmak için doktor veya dermatolog kil uygulamak için reçete yapar.

Kil, fazla yağı emer. Mikropları temizleyin, gözenekleri temizleyin, kuruluğu giderin, gözeneklerden kiri çıkarın ve alanı temizleyin. Bu bölgeden kaşıntı ve kızarıklığı gideren kalsiyum gibi mineraller taşır. Uygulayın ve kuruyana kadar bırakın. Macunu yıka ve yüzünü kurut. Yüzünüzü kuruttuktan sonra nemlendirici uygulayın.

Cildin kızarıklığı hücrelerin iltihabına neden olur. Tereyağı cildin bu tür zarar görmesini önler veya durdurur. Hasarı tedavi etmek için her zaman tereyağını iyi bir seçenek olarak düşünün.

Derinin içindeki derinin ölü veya kuru hücreleri, bitkisel gliserin ile sertleşebilir. Cilde kolayca nüfuz eden suyu taşır. Aynı zamanda susuz kalmış cilt üzerinde de çalışır. Derin bir nemlendirici olarak kullanılır. Sonuçları ya da farkı açıkça göreceksiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz