Kırmızı Akik Taşının Faydaları ve Özellikleri

Kırmızı Akik Taşının Faydaları ve Özellikleri

Şifalı taşlar arasında en faydalı olanlardan birisi de hiç kuşku yok ki kırmızı akik taşıdır. Birçok rahatsızlık ve soruna iyi gelen kırmızı akik taşının özelliklerini buyurun beraber inceleyelim.

Kırmızı Akik Taşının Özellikleri: Kırmızı Akik adıyla ünlenen agatın, temel rengi kırmızı olmakla birlikte, kırmızı akik taşının doğal kahverengi, sarı, beyaz, gri gibi farklı renklerde dalgalı bantlara sahiptir.

Akik taşları yapay şekilde renklendirilerek kırmızı akik diye piyasaya sürülmektedir. Bazı taş ustaları ise, renklendirmede bal kullanırlar. Taşların yararlarından faydalanmak için doğalını kullanmak gerekir. Yapay olarak renklendirilen taşlarda çoğunlukla bant oluşumu görünmez. En yaygın olarak Güney Brezilya ve Kuzey Uruguay’da bulunur.

Fiziksel canlılığı arttırarak tembelliği giderir. Yaşadığımız ana yoğunlaşma isteğimizi güçlendirir. Kalbi korur, kan dolaşımı sisteminin düzenli çalışmassını sağlar. Duygu ve sevgi aşılar. Dikkati toplamaya ve ihtiyatlı hareket etmeye yardımcı olur.

Uyumlu Olduğu Burç : İkizler (Kırmızı ve Yosunlu Akik), Boğa, Yengeç, Oğlak, Kova
Rengi : Kırmızı, doğal kahverengi, sarı, beyaz, gri.

Sembolü Olduğu Hususlar : İletişim, duygusal, bedensel ve eterik bedenler.
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Güney Brezilya ve Kuzey Uruguay.

Kırmızı Akik Faydaları: Genel olarak akik taşı güçlü bir iyileştiricidir. Bir çeşit Terapi aracıdır diyebiliriz. Taşın bünyesinde bulunan çeşitli mineraller, farklı hususlarda şifa kaynağıdır. Ancak bedene temas etmesi için güneş enerjisi başta olmak üzere doğadaki enerjinin taştan geçerek bedene ulaşabilmesi gerekmektedir. Akik taşının şu yararları vardır:

– Taşıyanı tehlikeden korur, uyumsuzluklarına son verir.
– Uykusuzluğa, korkaklığa, karabasana, nazara ve hatta metobolizmanın düzgün çalışmasına faydası vardır.
– Gerçeklerin farkına varılmasında yardımcıdır.
– Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan akik, cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır.
– Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır.

– Vücuttaki fazla veya olumsuz enerjiyi boşaltır ve böylece stresi yok eder.
– Kişiyi sosyalleştirir, çevre ve insanlarla uyum sağlamasına yardımcı olur.
– Korkuların yenilmesinde, cesaretin arttırılmasında yardımcı olur.
– Akıl ve mantık gücünü geliştirir.
– Bedeni güçlendirir, lenflerin sirkülasyonunu rahatlatır.
– Tansiyonu dengeler. Özellikle düşük tansiyonu normal seviyeye getirir.

– Nazara karşı koruma sağlar. Zira ilk bakış için dikkat çekici özellik taşır.
– Canlılık veren enerjisiyle, kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsanız akik size iyi gelecektir.
– Kendisini taşıyan kişilere güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Ceplerinde bu taşı taşıyan çocukları olumsuz duygulardan ve münakaşalardan korur.
– Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar ve tükenmiş olan cesareti canlandırır. İş adamlarının bu taşı, özellikle belin altında (cepte veya yüzük olarak olabilir) taşımaları faydalı olacaktır. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında kişinin kendisine güvenini arttırır.

Bu yazı kırmızı akik taşının faydaları nasıl anlaşılır kolye fiyatı tesbih yüzük küpe fiyatları bileklik kırmızı akik neye iyi gelir ne işe yarar özellikleri konusunda yazılmıştır.

kirmizi akik taşının faydaları, kirmizi akik tasi faydalari, kırmızı akik, kırmızı akik taşı, kırmızı akik faydaları, kırmızı akik taşı fiyatı, kizil akik tasi, kirmizi akik tesbih faydalari, kırmızı akik taşı nasıl anlaşılır, akik taşı özellikleri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz