KİRAZIN FAYDALARI NELERDİR?

  • ALTERNATİFTIP
  • KİRAZIN FAYDALARI NELERDİR? için yorumlar kapalı
  • 848 kez görüntülendi

KİRAZIN FAYDALARI NELERDİR?

KİRAZIN FAYDALARI NELERDİR?

✔Sindirim sistemini rahatlatır. Kabızlık sorununu giderir.
✔Kabızlık sorunu yaşayan kişilerde ishal etkisi yapar. Aynı şekilde hazımsızlık sorununu da gidermiş olur.
✔İyi bir C vitamini kaynağıdır. Ayrıca vücuda güç verir ve vitamin eksikliklerini de gidermeye yardımcı olur.
✔Kas ve kemiklere de yararlı bir meyvedir. Romatizma, eklem, kas ve kemik ağrılarına karşı da büyük fayda sağladığı belirtilmiştir. Kas iltihapları ve kas ağrılarını geçirmeye yardım eder. 40 ile 70 yaş aralığındaki kadınlar üzerinde yapılan bir çalışmaya göre, eklemlerdeki ağrı ve şişliği azalttığı, osteoartrite karşı koruma sağladığı belirtilmiştir.
✔Gut hastalığı için yararlıdır. Boston Üniversitesinde gut rahatsızlığına yakalanan kişiler üzerinde bir çalışma yapılmıştır. Yapılan çalışmaya göre, kiraz tüketen kişilerin tüketmeyenlere göre %35 daha az gut ataklarına yakalandığı gözlemlenmiştir.
✔Uykusuzluğa iyi gelir. İyi bir antioksidan olan melatonin içerir. Bu sayede kiraz tüketimiyle vücudunuzdaki melatonin seviyesi artar ve bu da uykunuzu getirir. Bu sayede uyku süreniz ve uyku kaliteniz artacaktır. Eğer uyku probleminiz varsa ve stresliyseniz bolca tüketmenizi tavsiye ederiz. Düzenli tüketimi uykusuzluğa yarar sağlar.
✔Kansere karşı koruma sağlar. İçeriğindeki C vitamini, lif, antosiyanin ve karotenoidler sayesinde birçok kanser türüne karşı koruma sağlar. Kanser riskini de azaltır, kansere yakalanma oranını düşürür.
✔İyi bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidanlar vücudun yaşlı görünmesini sağlayan serbest radikallerle savaşır. Antioksidan içeriğinden dolayı cildin erken yaşlanmasını geciktirir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.